استاندار قزوين: مسير اقتصاد مقاومتي را توسعه صادرات هموار مي كند

به گزارش ايرنا، فريدون همتي يكشنبه شب در نشست ستاد اقتصاد مقاومتي استان قزوين كه در استانداري برگزار شد، افزود: خروجي برنامه هاي تقويت بخش توليد و صنعت بايد به رشد صادرات كالا ختم شود تا بتوانيم اقتصاد مقاومتي را در كشور پياده كنيم.
وي خواستار استفاده از ظرفيت اينترنت و فضاهاي مجازي براي توسعه صادرات شد و اظهاركرد: امروز بايد از همه توانمندي ها و ظرفيت هاي موجود براي رشد صادرات بهره جست.
نماينده عالي دولت در استان قزوين با بيان اينكه تجارت الكترونيك را بايد جدي گرفت، خاطرنشان كرد: بايد بستر معرفي و تبليغ كالاهاي توليدي استان از طريق فضاهاي مجازي فراهم شود.
استاندار قزوين در ادامه از دستگاه هاي اجرايي خواست تا برنامه عملياتي خود را در حوزه اقتصاد مقاومتي به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان ارايه كنند و در اجراي آن اهتمام و جديت لازم داشته باشند.
همتي در پايان تاكيد كرد: همه مديران دستگاه هاي اجرايي بايد به شكل مستمر و هفتگي گزارش فعاليت ها و كارهاي خود در اقتصاد مقاومتي را اعلام كنند تا بتوان از درصد پيشرفت كارها در اين حوزه مطلع شد.
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان قزوين نيز در اين نشست گفت: استفاده از سامانه كليد تجارت مي تواند براي معرفي كالاها و خدمات استان به منظور حضور در بازارهاي خارجي موثر واقع شود و به رشد صادرات كالاهاي غيرنفتي قزوين كمك كند.
ابوالفضل ياري با بيان اينكه همه دستگاه هاي اجرايي با توجه به حوزه كاري خود بايد براي پيشبرد اقتصاد مقاومتي برنامه مدون داشته باشند، افزود: قزوين در پيشبرد برنامه هاي اقتصاد مقاومتي بايد به استاني نمونه و الگو تبديل شود.
مديركل اقتصاد و دارايي استان قزوين نيز در اين نشست از تعداد زيادي جلسات انتقاد كرد و گفت: بيشتر وقت مديران به حضور در نشست هاي مختلف سپري مي شود كه اين رويه مطلوب و منطقي نيست.
محمدعلي قاسمي افزود: بايد بدنه كارشناسي ادارات و دستگاه هاي اجرايي به خوبي آموزش ببينند تا در برخي ايام به جاي مديران در نشست هاي كارشناسي حضور يافته و مديران بتوانند فرصت كافي و فراغت لازم را براي تصميم گيري و پيشبرد برنامه هاي خود داشته باشند.
3013/ 6128

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار قزوين: مسير اقتصاد مقاومتي را توسعه صادرات هموار مي كند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X