سخنگوی تیم «اصلاحات و همگرایی»: عبدالله شخصاً ریاست شورای اجرایی را به عهده می‌گیرد

سخنگوی تیم «اصلاحات و همگرایی»: عبدالله شخصاً ریاست شورای اجرایی را به عهده می‌گیرد

فارس/ یکی از سخنگویان تیم اصلاحات و همگرایی با رد این احتمال که عبدالله عبدالله فرد دیگری را برای احراز کرسی ریاست شورای اجرایی معرفی می‌کند، گفت: عبدالله شخصاً ریاست شورای اجرایی را به عهده می‌گیرد.

«فضل الرحمان اوریا» یکی از سخنگویان تیم «اصلاحات و همگرایی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، با اشاره به این که عبدالله عبدالله از تجربه و پختگی سیاسی بالایی برخوردار بوده و مناسب‌ترین فرد برای احراز کرسی ریاست شورای اجرایی است، اظهار داشت: عبدالله شخصاً ریاست شورای اجرایی را به عهده می‌گیرد.

**ادعای هشت صبح در مورد شکل تقسیم قدرت نادرست است

اوریا در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن تأیید این که تمامی پست‌های کلیدی و موقعیت‌های مهم دولتی بین 2 ستاد انتخاباتی به طور مساوی تقسیم شده، اظهار داشت: آنچه هشت صبح از صورت تقسیم قدرت منتشر کرده، تا حدود زیادی نادرست است.

وی، از ارائه جزئیات بیشتر در این مورد خودداری نمود اما تأکید کرد: تقسیم وزارت‌ها بین 2 تیم انتخاباتی را به شکل و شرحی که در روزنامه هشت صبح آمده تأیید نمی‌کنم.

روز گذشته روزنامه هشت صبح افغانستان مدعی شد: به اسنادی دست یافته که نشان می‌دهد پست‌های کلیدی و موقعیت‌های مهم دولتی بین 2 تیم انتخاباتی«اصلاحات و همگرایی» و «تحول و تدام» به گونه مساوی تقسیم شده است.

این روزنامه افزود: وزرای نیمی از وزارت‌خانه‌ها از سوی عبدالله رئیس اجرایی دولت آینده افغانستان و وزرای نیمی دیگری از این وزارت‌خانه‌ها از سوی اشرف غنی، رئیس جمهور آینده این کشور معرفی خواهد شد.

براساس ادعای روزنامه یادشده وزرای دفاع، خارجه، اقتصاد، شهرسازی، معادن، تجارت و صنایع، حمل و نقل، مبارزه با مواد مخدر، معارف، شهدا و معلولین و حج و اوقاف از سوی عبدالله عبدالله معرفی خواهند شد.

در ادامه این مطلب آمده است: وزرای کشور، دارایی، توسعه روستایی، زراعت، انرژی و آب، فواید عامه، مخابرات، اقوام و قبایل، تحصیلات عالی، امور اجتماعی، قضائیه و اطلاعات و فرهنگ را اشرف غنی تعیین خواهد کرد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سخنگوی تیم «اصلاحات و همگرایی»: عبدالله شخصاً ریاست شورای اجرایی را به عهده می‌گیرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X