وزیر جهاد کشاورزی: شیلات ایران بخش زنده و پویای بخش کشاورزی کشور است

وزیر جهاد کشاورزی: شیلات ایران بخش زنده و پویای بخش کشاورزی کشور است

ایرنا/ وزیر جهادکشاورزی گفت: شیلات ایران بخشی زنده و روبه رشد و دارای ظرفیت های پیدا و نهان است.

محمود حجتی روز سه شنبه دربازدید از سازمان شیلات ایران به بررسی و واکاوی مسائل گذشته، حال و آینده شیلات ایران پرداخت.

گفتنی است، سال گذشته 880 هزار تن ماهی از طریق صید و آبزی پروری به بازار مصرف کشور عرضه شد که 500 هزار تن آن به وسیله صید در آبهای شمال و جنوب و 380 هزار تن آن از طریق آبزی پروری به دست آمده بود که در مقایسه با سال 91 میزان صید ماهی از دریاهای شمال و جنوب سه درصد و میزان تولید ماهی از طریق آبزی پروری 10 درصد رشد داشته است.

همچنین در سال 92، بیش از 140 هزار تن ماهیان سرد آبی و بیش از 170 هزار تن ماهیان گرم آبی و 13 هزار تن میگو درکشور تولید شد.

در این نشست علی اصغر مجاهدی معاون صید و بنادر صیادی به ارایه گزارش در حوزه صید شیلات، حسینعلی عبدالحی معاون توسعه آبزی پروری نیز به ارایه گزارش خود در حوزه آبزی پروری، حسن حبیب نژاد مدیرکل شیلات مازندران به نمایندگی از مدیران کل شیلات استان های شمال و سیدپرویز محبی مدیرکل شیلات هرمزگان به نمایندگی از مدیران کل شیلات استان های جنوبی، پورکاظمی رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور در بحث تحقیقاتی و سیف اله حقیقی قائم مقام سازمان به توضیح پرورش ماهی در قفس پرداختند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر جهاد کشاورزی: شیلات ایران بخش زنده و پویای بخش کشاورزی کشور است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X