معاون اوقاف توضیح داد: به ما گفتند "زمین خوار" چون سختگیرانه موقوفات را حفظ می کنیم

معاون اوقاف توضیح داد: به ما گفتند "زمین خوار" چون سختگیرانه موقوفات را حفظ می کنیم

خانه ملت/ معاون اوقافی ،حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف وامور خیریه گفت: آنچه به عنوان«زمین خواری»به سازمان اوقاف نسبت داده شده است در حقیقت ناشی از رفتار بدون تسامحی است که این سازمان در ارتباط با حفظ موقوفات دارد و سخت گیرانه و امینانه در حفظ کیان موقوفات از هیچ اقدامی در ارتباط با هیچ شخص حقیقی و حقوقی فرو گذار نمی کند.

حجت الاسلام محمد مهدی حاتمی در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت؛ آنچه به عنوان "زمین خواری" به سازمان اوقاف نسبت داده شده است در حقیقت ناشی از رفتار بدون تسامحی است که این سازمان در ارتباط با حفظ موقوفات دارد و سخت گیرانه و امینانه در حفظ کیان موقوفات از هیچ اقدامی در ارتباط با هیچ شخص حقیقی و حقوقی فرو گذار نمی کند .

وی افزود: شدت عمل در حفظ کیان موقوفات این پیام را برای واقفان ونیک اندیشان به دنبال دارد که بدانند هرجا تهمتی بی پایه واساس مطرح می شود ناشی از شدّت عمل است و دوری از تساهل و تسامح در رفتار امینانه نسبت به موقوفات و امانتی است که واقفین عزیز و حاکمیت اسلامی به این سازمان سپرده است .

معاون امور اوقافی سازمان اوقاف در ادامه افزود: وقوع اشتباه در عملکردهای هر دستگاهی ممکن است و سازمان اوقاف نیز نقد مصلحانه و مشفقانه و مستند را می شنود ومی پذیرد و قطعا بررسی می کند ، اما بیان اتهام " تجاوز به قوانین " و " سوء استفاده از ارتباط با نهادهای حاکمیتی " در فضای عمومی جامعه ورسانه نتیجه ای جز " مشوّش نمودن ذهن مردم " و کاهش انگیزه های خیر خواهانه ندارد و مایه افسوس است که شخص یا اشخاصی بدون ملاحظه قانون و مصالح عمومی در مجامع عمومی سخنانی را بیان می دارند که نه تنها پایه و اساس قانونی ندارد، بلکه اذهان عمومی جامعه را مشوش می کند و موجب ایجاد خدشه وآسیب به وقف به عنوان " نهاد ممتاز دینی " می شود.

وی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر صدور مجوز ساخت و ساز توسط سازمان اوقاف یا تصرف در اراضی منابع طبیعی اظهار داشت: اصولاً در هیچیک از مراجع قانونی شهر سازی ، سازمان اوقاف به عنوان مرجع صدور مجوز ساخت و ساز تعریف نشده است حال با این توصیف چگونه می تواند مجوز ساخت صادر کند جای شگفتی دارد.

وی افزود : در خصوص اراضی منابع طبیعی نیز رفتار عملکرد سازمان اوقاف و سازمان منابع طبیعی در قالب تفاهم نامه ای است که چند سال پیش بین این دو سازمان منعقد شده و شاخص رفتار دو سازمان است و ادعای تصرف در اراضی منابع طبیعی بدون لحاظ وقفیت آن ادعایی بی اساس است.

حاتمی در پایان تصریح کرد : البته سازمان اوقاف ضمن حفظ حق اقدام قانونی و قضایی در پاسخ به این گونه اتهامات ، با صدایی رسا، همانگونه که در دفاع از نهاد ممتاز دینی وقف و موقوفات عمل می نماید ، پاسخ می دهد که خیر اندیشی و گذشت در ذات رفتارهای این سازمان است اما هرجا موضوع در ارتباط با مسأله وقف یعنی رفتار امینانه نسبت به وقف و موقوفات و حفظ امانتی باشد که واقفین و حاکمیت اسلامی به او سپرده اند هیچ گذشت و اغماضی در میان نخواهد بود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون اوقاف توضیح داد: به ما گفتند "زمین خوار" چون سختگیرانه موقوفات را حفظ می کنیم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X