فراخوان تدوین طرح ملی ناوبری هوایی کشور اعلام شد

فراخوان تدوین طرح ملی ناوبری هوایی کشور اعلام شد

مهر/ ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی، معاونت علمی به منظور تدوین برنامه جامع و بلند مدت کشور متناسب و همگام با روند جهانی هوانوردی و سیاست های دفتر منطقه ای خاورمیانه (ضمن رعایت حاکمیت ملی)، با اعلام فراخوان جهت تدوین «طرح ملی ناوبری هوایی کشور»، از کلیه پژوهشگران، متخصصان و فعالان این حوزه جهت ارائه طرح پیشنهادی دعوت همکاری به عمل آورد.
از جمله محورهای این طرح می توان به حوزه های برنامه ریزی، تشریح برنامه ناوبری هوایی جهانی و مسئولیت مناطق و کشورها، تشریح وضع موجود کشور و تشریح برنامه دفتر منطقه ای ایکائو و الزامات کشورهای عضو اشاره کرد.
همچنین تعیین زیر بخش‎های مشمول طرح در صنعت حمل ونقل هوایی کشور، تدوین نقشه راه بیست سال آینده کشور و تشریح امکانات و فرصت ها جهت پیاده سازی برنامه از دیگر محورهای تعیین شده در طرح ملی ناوبری هوایی کشور است.
بخش حاکمیت - سازمان هواپیمایی کشوری، ارائه دهنده سرویس ناوبری هوایی شرکت فرودگاههای کشور و استفاده کنندگان از فضای پروازی، شامل شرکتهای هواپیمایی زیربخشهای مشمول این طرح در صنعت حمل و نقل هوایی کشور هستند.
همچنین سازندگان وسایل پرنده، سامانه ها و تجهیزات مربوطه و تجهیزات زمینی ارائه سرویس ناوبری هوایی و نرم افزارهای مرتبط از دیگر زیربخشهای مشمول این طرح در صنعت حمل و نقل هوایی کشور به شمار می روند.
در راستای نیل به اهداف یاد شده ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نظر دارد جهت تدوین طرح ملی ناوبری هوایی کشور، از کلیه پژوهشگران، متخصصان و فعالان این حوزه جهت ارائه طرح پیشنهادی دعوت به عمل آورد.
علاقه‎مندان می‎توانند از زمان اعلام فراخوان به مدت دو هفته، طرح های پیشنهادی خود را در محورهای اشاره شده فوق و در قالب فرم پیوست تکمیل و جهت بررسی به آدرس الکترونیکی ستاد هوایی و هوانوردی، IATDH@isti.ir ارسال کند.
همچنین دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت فایل قالب پژوهشی، از طریق مراجعه به آدرس سایت ستاد هوایی و هوانوردی معاونت علمی IATDH.isti.ir ، بخش فراخوان امکان پذیر است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فراخوان تدوین طرح ملی ناوبری هوایی کشور اعلام شد » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X