یک گزارش باورنکردنی از 90!

یک گزارش باورنکردنی از 90!

جام نیوز/ در برنامه 90 قبل و وسط این برنامه چیزی حدود 30 دقیقه تبلیغات پخش می شود. آن هم با هر ثانیه ای شش میلیون و اندی میلیون تومان!
در لیگ انگلیس اعلام شد که حق پخش تلویزیونی لیگ برتر عدد باورنکردنی پنج میلیارد پوند برای سه سال است! ما حق پخش تلویزیونی تعرفه آگهی های صدا و سیما را پیدا کردیم:
هر ثانیه آگهی در تلویزیون ایران در طبقه یک، دو‌ هزار تومان و در طبقه 35 که بالاترین طبقه آگهی‌هاست، یک‌ میلیون‌ و80 ‌ هزار‌ تومان قیمت دارد. البته برای برخی از برنامه‌های بسیار پرمخاطب، به آخرین طبقه، ‌درصدی هم اضافه می‌شود.
این روزها، گران‌ترین آگهی به برنامه ورزشی 90 تعلق دارد که هر ثانیه آن هشت‌ میلیون‌ و 143 هزار و 200 تومان قیمت دارد.
انواع آگهی در قراردادهای سازمان صداوسیما شامل "گزارش آگهی" (رپورتاژ)، "حک آرم"، "دعوت به تماشا"، "زیرنویس"، "بین برنامه" و "بعد از برنامه" است.
در هر دو نوع قرارداد یک و دو که در اداره کل بازرگانی وجود دارد، هزینه هر ثانیه رپورتاژ در یک برنامه بین 60 تا 70 درصد نرخ طبقه آن برنامه است.
قیمت هر ثانیه حک آرم شرکت‌ها در یک برنامه 50 درصد نرخ طبقه آن است. قیمت دعوت به تماشای برنامه‌ها بسته به قبل، بین یا بعد برنامه متفاوت است و بین 80 درصد تا دو برابر نرخ طبقه برنامه‌هاست. نرخ هر ثانیه زیرنویس در یک برنامه به اندازه نرخ طبقه همان برنامه است. قیمت آگهی‌های بین برنامه، بین یک و نیم تا دو برابر نرخ طبقه همان برنامه است.
بنابراین، قیمت هر ثانیه آگهی در برنامه 90 با قرارداد نوع یک، 6 ‌میلیون‌ و 286 ‌هزار و 400 تومان است. قیمت آگهی بعد از یک برنامه هم بین 60 تا 80 درصد نرخ طبقه هر برنامه هزینه دارد.
این گزارش را خواندید؟ لطفا یک ماشین حساب از آن دست ماشین حساب ها که صفرهای زیادی دارد کنار خود بگذارید و محاسبه کنید که فوتبال برای صدا و سیما چقدر درآمد دارد.
در برنامه 90 قبل و وسط این برنامه چیزی حدود 30 دقیقه تبلیغات پخش می شود. آن هم با هر ثانیه ای شش میلیون و اندی میلیون تومان!
هر هفته استقلال و پرسپولیس به میدان می روند و شما بگو ثانیه ای چهار میلیون تومان پول آگهی آنها باشد و تقریبا 25 دقیقه پیش و در میان دو نیمه آگهی پخش کنند. در این شرایط محاسبه کن 40 بازی این دو تیم داشته باشند در طول سال!
محاسبه کن که در شبکه جهانی جام جم هم این ارقام و این آگهی ها پخش می شود. محاسبه کن پخش آگهی پیش و بین دو نیمه تمام بازی هایی که از شبکه استانی روی آنتن می رود. محاسبه کن سود حاصل از پیامک های وسط بازی ها و برنامه 90 را، محاسبه کن سود حاصل از تبلیغات زیر نویس تمامی کانال های تلویزیونی را وسط فوتبال و لیگ برتر!
رقم درآمد تلویزیون از فوتبال اصلا قابل محاسبه نیست. خودتان سعی کنید تا ببینید به کجا می رسید؟ تصور کن تنها ده درصد از درآمد صدا و سیما را به عنوان حق پخش به خود فوتبال بدهند! آن وقت من و شما می مانیم و مارادونا و کلمنته روی نیمکت و آبراموویچ روی چمن!
تبلیغات تلویزیونی هم دوباره تعرفه اش بالا می رود و باز پول روی پول! راستی می‌دانید که حق پخش تلویزیونی که این روزها به فوتبال پرداخت می شود چقدر است؟ تنها 22 میلیارد تومان!

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یک گزارش باورنکردنی از 90!» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X