ورود بزرگترین شرکت پتروشیمی برای تنظیم بازار ارز

ورود بزرگترین شرکت پتروشیمی برای تنظیم بازار ارز

تسنیم/ هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس با مجوز بانک مرکزی به میزان ۲۰۰ میلیون درهم امارت از درآمدهای ارزی خود را به نرخ روز در بازار آزاد عرضه می کند.

مدیر عامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با تایید این خبر گفت: درآمد های ارزی این هلدینگ پیش از این در حالی با نرخ دولتی در صورت های مالی ثبت می شد که از این پس با هماهنگی بانک مرکزی و با هدف کنترل بازار روزانه به
میزان 200 میلیون درهم به نرخ روز در بازار آزاد عرضه می شود.

به گفته عادل نژاد سلیم از سال های گذشته حجم بالایی از درآمدهای ارزی این هلدینگ در حساب ها انباشته شده که به تدریج در بازار آزاد ارز، روزانه بر این عرضه افزوده خواهد شد.

بر اساس این گزارش؛ برآوردهای صورت های مالی هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس نشان می دهد این شرکت از حدود 6 میلیارد دلار درآمد ارزی برخوردار است که به نرخ ارز مبادله ای در حساب ها تسعیر شده است.

عرضه ارز از سوی این هلدینگ اگر چه در راستای کنترل نرخ ارز در بازار آزاد صورت می گیرد اما برای هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس می تواند سودآوری مناسبی از محل تسعیر نرخ ارز 3 هزار تومانی در بازار آزاد در پی داشته باشد.

بر اساس بررسی‌ها هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس می تواند از محل تسعیر درآمد ارزی 6 میلیارد دلاری خود بر مبنای نرخ 3 هزار تومانی دلار، تعدیل مثبت 110 تومانی را بر روی هر سهم خود در بودجه سال مالی منتهی به پایان خرداد
ماه 94 انتظار داشته باشد.

همچنین علاوه بر کنترل بازار ارز در کشور، با توجه به این که این هلدینگ، بزرگترین هلدینگ بورسی و یکی از شرکتهای شاخص ساز در بازار سرمایه است، با اقبال خریداران به سهام این شرکت می توان شاهد بالا رفتن شاخص بورس و نیز ایجاد جو روانی مثبت در بازار سرمایه کشور بود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ورود بزرگترین شرکت پتروشیمی برای تنظیم بازار ارز» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X