سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد: افزایش راه های هوایی یک طرفه بین ایران و امارات

سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد: افزایش راه های هوایی یک طرفه بین ایران و امارات

باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل دفتر نظارت برعملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: با توجه به ضرورت افزایش سطح ایمنی و ظرفیت پذیرش ترافیک پروازهای حوزه جنوب خلیج فارس به اروپا، مسیر هوایی بین ایران و امارات یک طرفه شد.

سعید اکبری افزود: سقوط هواپیمای مالزیایی در آسمان اوکراین، مسدود شدن فضای این کشور بر روی پروازهای عبوری و همچنین محدودیت های ایجاد شده برای عبور از فضای عراق، موجب شد تا ایرلاین‌های خارجی به ‌دنبال مسیرهای امن برای هواپیماهای خود باشند به همین دلیل حجم درخواست برای پرواز از فضای جمهوری اسلامی ایران به میزان بی‌سابقه‌ای افزایش یافت.

وی با بیان اینکه تاکنون پروازهای جنوب به شمال و شمال به جنوب از یک راه هوایی انجام می شد، افزود: به همین منظور دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری با همکاری شرکت فرودگاههای کشور به بازنگری در توافقنامه تبادل ترافیک هوایی با سازمان هواپیمایی کشوری امارات متحده عربی اقدام کرد.

مدیرکل دفتر نظارت برعملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: پس از تبادل پیشنهادات از هر دو سو پیش نویس تفاهم نامه جدید (LOA) مورد موافقت طرفین قرار گرفت.

روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: براساس مفاد این پیش نویس مقرر شد با توجه به ضرورت افزایش سطح ایمنی و ظرفیت پذیرش ترافیک، مسیر هوایی بین دو کشور به صورت راه های یک طرفه درآمده و با برقراری مسیر جنوب به شمال غرب، کریدور هوایی از طریق کشورمان ظرفیت قبول ترافیک پروازهای حوزه جنوب خلیج فارس به اروپا را به نحو چشمگیری افزایش یابد و از این پس، پروازهای مسیر مذکور از مسیرهای یک طرفه جنوب به شمال و شمال به جنوب انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: در جهت حفظ ایمنی پروازها و تنظیم جریان ترافیک هوایی به ویژه تسهیل در جریان ترافیک هوایی آسیا – اروپا مذاکره با مقامات کشورهای همسایه از جمله بحرین و پاکستان نیز در دستور کار قرار دارد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد: افزایش راه های هوایی یک طرفه بین ایران و امارات » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X