بخشنامه سازمان مالیاتی در خصوص اعتبارات کارگزاری‌ها ابلاغ شد

بخشنامه سازمان مالیاتی در خصوص اعتبارات کارگزاری‌ها ابلاغ شد

ایسنا/ سازمان امور مالیاتی بخشنامه جدید خود در خصوص اعتبارات کارگزاری‌ها را ابلاغ کرد.

از آنجائی که شرکتهای کارگزاری به موجب دستورالعمل" خرید اعتباری اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران " مجاز به دریافت تسهیلات از بانکها و موسسات اعتباری غیر بانکی مجاز و اعطای اعتبار به مشتریان از محل آن جهت خرید سهام و حق تقدم سهام شده‌اند، لذا موضوع مذکور بعنوان موضوع فعالیت شرکتهای کارگزاری فوق الذکر محسوب و هزینه سود و کارمزد تخصیصی یا پرداختی به بانکها و موسسات اعتباری غیر بانکی مجاز با رعایت مقررات ماده 147 و بند 18 ماده 148 قانون مالیات های مستقیم قابل قبول است.

در این بخشنامه آمده است از آنجائی که شرکتهای کارگزاری تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار به موجب دستورالعمل" خرید اعتباری اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران " که توسط سازمان مذکور در تاریخ 9 دی ماه 1391 صادر شده مجاز به دریافت تسهیلات از بانکها و موسسات اعتباری غیر بانکی مجاز و اعطای اعتبار به مشتریان از محل آن جهت خرید سهام و حق تقدم سهام شده‌اند، لذا موضوع مذکور بعنوان موضوع فعالیت شرکتهای کارگزاری فوق الذکر محسوب و هزینه سود و کارمزد تخصیصی یا پرداختی به بانکها و موسسات اعتباری غیر بانکی مجاز با رعایت مقررات ماده 147 و بند 18 ماده 148 قانون مالیات‌های مستقیم قابل قبول است.

لازم به ذکر است رییس سازمان بورس در نشست دو روز قبل خود با کارگزاران، از پیگیری این سازمان برای حل مشکل مالیاتی کارگزاران در خصوص اعتبارات دریافتی، خبر داده بود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بخشنامه سازمان مالیاتی در خصوص اعتبارات کارگزاری‌ها ابلاغ شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X