بانک صادرات ایران پیشگام خروج از بنگاه داری

بانک صادرات ایران پیشگام خروج از بنگاه داری

باشگاه خبرنگاران/ بانک صادرات ایران در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و تأکیدات ریاست محترم جمهور، وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل محترم بانک مرکزی ج.ا.ا و همگام با سیاستهای اقتصادی دولت تدبیر و امید به منظور کمک به رونق اقتصادی کشور با فروش سهام خود در شرکت سرمایه گذاری غدیر آماده خروج از بنگاه داری می باشد.

به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، این بانک در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر خروج بانکها از فعالیت های بنگاه داری و همچنین اجرای دستورالعمل بانک مرکزی ج.ا.ا در رابطه با خروج بانکها از فعالیت های بنگاه داری ضمن اعلام آمادگی واگذاری شرکتهای تحت پوشش خود در اولین قدم اقدام به فروش قدرالسهم خود در شرکت سرمایه گذاری غدیر را از طریق بورس نموده است. این اقدام می تواند علاوه بر ایجاد رونق اقتصادی موجب سودآوری بانک گردد و زمینه ایفا نقش پر رنگ تر بانک به عنوان واسطه وجوه را فراهم سازد.

شایان ذکر است بر اساس بسته خروج غیر تورمی از رکود وزارت امور اقتصادیی و دارایی، بانکها موظفند طی سه سال اموال و املاک مازاد خود را به فروش برسانند که بانک صادرات ایران با در نظر گرفتن شرایط حاکم بر اقتصاد کلان برنامه واگذاری شرکت های زیر مجموعه و سهام مربوطه را آغاز نموده است.

گفتنی است بانک صادرات ایران به عنوان بزرگترین بانک خصوصی بورسی کشور که همواره گام های بلندی در توسعه، آبادانی کشور اسلامی برداشته است بی شک با اجرای این سیاست نقش مؤثری در بازار سرمایه ایفا خواهد نمود​.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بانک صادرات ایران پیشگام خروج از بنگاه داری » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X