تیم انتخاباتی احمدزی: جعلی بودن فایل صوتی منسوب به خلیلی ثابت شد

تیم انتخاباتی احمدزی: جعلی بودن فایل صوتی منسوب به خلیلی ثابت شد

تسنیم/ تیم انتخاباتی احمدزی در نشست خبری خود اعلام کرد که با بررسی نجام شده توسط 3 نهاد معتبر آواشناسی بین‌المللی اثبات شد که فایل صوتی منسوب به معاون دوم کرزی که از سوی تیم عبدالله منتشر شده بود، جعلی است.

لحظاتی پیش نشست خبری تیم انتخاباتی تحول و تداوم به رهبری «اشرف‌غنی احمدزی» در خصوص بررسی فایل صوتی منتسب به «کریم خلیلی» معاون دوم رئیس‌جمهور افغانستان که چندی پیش توسط تیم انتخاباتی اصلاحات و همگرایی به رهبری «عبدالله عبدالله» منتشر شده بود، آغاز شد.

«اسدالله سعادتی» سخنگوی تیم انتخاباتی احمدزی گفت: چندی پیش فایل صوتی توسط تیم اصلاحات و همگرایی منتشر شد که بوسیله آن کریم خلیلی را متهم به دخالت و تقلب در انتخابات کرده بود، که به درخواست ما این فایل صوتی توسط نهادهای بین‌المللی بررسی گردید.

وی افزود: از بعد حقوقی تلاش شد تا به شخصیت یک چهره سرشناس آسیب برسد و از لحاظ اخلاقی با انجام چنین عملی تمام چارچوب‌های اخلاقی نادیده گرفته شد و فرو ریخت.

وی گفت: از دیدگاه سیاسی سه مقوله مورد هدف قرار گرفت:

1- تیم مقابل تصور می‌کردند خلیلی در تشکیل جریان‌های انتخاباتی دست دارد و در تلاش است تا آن‌ها را تحت فشار قرار دهد.

2- هدف دیگر تخریب حکومت افغانستان بود تا به مردم اینگونه جلوه کند که دولت این کشور سعی در انجام تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری را داشته است.

3- گزینه بعدی روند انتخابات بود تا نتیجه را با خواسته‌های خود مطابقت دهند که اگر چنین نشد آن را زیر سوال برده و به شکل دیگری با آن روبرو شوند.

سعادتی ادامه داد: وظیفه پیگیری و مشخص کردن این موضوع به هیچ وجه به عهده تیم انتخاباتی احمدزی نیست، بلکه به عهده نهادهای قضایی و دولت است، اما ما می‌خواهیم در اذهان عمومی این موضوع شفاف شود تا مبادا تصور کنند که این قضیه تخریب در روند انتخابات و گفت‌وگوهای انتخاباتی است.

سعادتی تأکید کرد: اگر این موضوع پیگیری نشود دموکراسی در افغانستان زیر سوال می‌رود و بنیان‌های وحدت ملی در این کشور آسیب خواهد دید.

وی ادامه داد: فایل صوتی کریم خلیلی توسط 3 نهاد معتبر بین‌المللی که به صورت تخصصی در حوزه آواشناسی زبان‌های مختلف کار می‌کنند، مورد بررسی و تحقیق قرار گرفت.

وی افزود: 3نهاد متخصص آواشناسی به صورت کاملا مجزا و بدون آنکه از فعالیت یکدیگر در این خصوص اطلاعی داشته باشند به کار خود ادامه دادند تا اینکه نتیجه تمام مراکز جعلی بودن فایل صوتی را ثابت کرد.

سعادتی گفت: 3 نهاد معتبر بین المللی بعد از انجام اقدامات کارشناسی روی فایل‌های صوتی و ارائه نتیجه آن به تیم انتخاباتی تحول و تداوم آمادگی خود را برای حضور در هر محکمه قضایی در سطح ملی و بین‌المللی اعلام کردند.

وی اظهار داشت: در مجموع این تحقیقات به نتیجه می‌رسیم، کسانی که داعی رهبری در افغانستان را دارند برای رسیدن به قدرت معیارهای اخلاقی را زیرپا می‌گذارند و قطعا افرادی که اخلاق را رعایت نمی‌کنند شایسته رهبری مردم این کشور را ندارند.

وی خاطرنشان کرد: مسئول این قضیه شخص عبدالله عبدالله می‌باشد و از هرنظر وی مسئول است چرا که او در رأس تیم خود قرار دارد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تیم انتخاباتی احمدزی: جعلی بودن فایل صوتی منسوب به خلیلی ثابت شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X