نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس: هیچ‌کس نمی‌تواند بورسیه‌های غیرقانونی را انکار کند

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس: هیچ‌کس نمی‌تواند بورسیه‌های غیرقانونی را انکار کند

تدبیر/ جواد هروی به خبرنگار اجتماعی "تدبیر" می‌گوید: «من به عنوان رئیس کمیته آموزش عالی مجلس همچنان بحث بورسیه‌های غیرقانونی را پیگیری می‌کنم. کمیته‌‌ای که اکنون در کمیسیون آموزش تشکیل شده است می تواند این پرونده بررسی مجدد کند اما نمی‌تواند صورت مساله را پاک و اصل موضوع را حذف کنند.»

«ما سکوت نکرده‌ و نمی‌کنیم.» این اظهارنظر جواد هروی نایب رئیس کمیسیون آموزش درباره پرونده بورسیه‌های غیرقانونی است که در گفت‌وگو با خبرنگار "تدبیر" بر آن تاکید دارد.

او از معدود نمایندگان عضو کمیسیون آموزش است که نسبت به بورسیه غیرقانونی سه هزار نفر در دولت قبل اعتراض کرد. حالا و پس از استیضاح رضا فرجی‌دانا وزیر علومی که از تخلف گسترده علمی در دولت قبل پرده برداشت، کمیته‌ای در کمیسیون آموزش تشکیل است. کمیته‌ای پنج نفره که همه اعضای آن خواستار استیضاح فرجی دانا بودند و بحث بورسیه‌های غیرقانونی را انکار می‌کردند.

عطاالله سلطانی صبور یکی از اعضای این کمیته پیش تر به تدبیر گفته بود: «هنوز هم می‌گوییم بحث بورسیه‌ها یک بحث انحرافی بود که می‌خواستند استیضاح فرجی دانا را به حاشیه ببرند.»

حالا جواد هروی به خبرنگار اجتماعی "تدبیر" می‌گوید: «من به عنوان رئیس کمیته آموزش عالی مجلس همچنان بحث بورسیه‌های غیرقانونی را پیگیری می‌کنم. کمیته‌‌ای که اکنون در کمیسیون آموزش تشکیل شده است می تواند این پرونده بررسی مجدد کند اما نمی‌تواند صورت مساله را پاک و اصل موضوع را حذف کنند.»

نماینده قائنات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: «رئیس جمهوری هم دستور صریح برای پیگیری بورسیه‌های غیرقانونی داده است. از سوی دیگر وزارت دادگستری، دیوان عدالت اداری و دیوان محاسبات نیز به این موضوع ورود پیدا کرده‌اند. به این ترتیب پرونده بورسیه‌ها از یک مساله حاشیه‌ای به یک مساله اصلی که به منافع ملی مرتبط است، تبدیل شده است.»

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم تاکید دارد که «اذهان عمومی در انتظار پاسخ صریح دستگاه‌های نظارتی در بحث بورسیه‌ها هستند بنابراین هیچ دستگاهی نمی‌تواند در بررسی این پرونده تعلل کند. در حال حاضر تصورم این است که کار به جایی رسیده که برای همگان مبرهن است و دستگاه‌های ذیربط باید ورود پیدا کنند.»

او در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه اعضای کمیته بررسی کننده بورسیه در کمیسیون آموزش از استیضاح‌کنندگان وزیر علوم بودند آیا پرونده بورسیه‌ها به نتیجه می‌رسد یا نه می‌گوید: «نه تنها من بلکه تعداد دیگری از نمایندگان مجلس این گرونده را همچنان تعقیب می‌کنیم. در واقع اینطور نیست که سکوت کرده یا به حاشیه رفته باشیم و عدم حضور ما در آن کمیته به منزله انصراف از پیگیری موضوع نیست. این مهم را نیز باید در نظر داشت که کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش بر سایر کمیته‌های مرتبط با بحث دانشگاه‌ها مقدم تر است.»

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس: هیچ‌کس نمی‌تواند بورسیه‌های غیرقانونی را انکار کند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X