مطلبی که از خواندنش تعجب می کنید؛ آیا تعویض دایی پرسپولیس را کشت؟

مطلبی که از خواندنش تعجب می کنید؛ آیا تعویض دایی پرسپولیس را کشت؟

جام نیوز/ اگر اشتباه بنگر و سوشا روی گل مساوی نبود یا شوت خود اسماعیل‌زاده به جای تیر به تور دروازه اصابت می‌کرد، هیچ کس به صرافت انتقاد از تعویض محمد نوری نمی‌افتاد. بعد از شکست پرسپولیس مقابل تراکتورسازی، مطابق انتظار انتقادات فراوانی از علی دایی به عمل آمد. اگرچه سرخپوشان در این مسابقه عملکرد خوبی داشتند و بارها موقعیت‌های مسلم گلزنی ایجاد کردند، اما در نهایت پرسپولیس باخت و علی دایی مورد حمله قرار گرفت.
این بار معترضان معتقد بودند دایی در مورد تعویض نوری دچار اشتباه شده است و با این کار باعث شده میانه میدان به طور کامل در اختیار حریف تبریزی قرار بگیرد.در همین راستا تصمیم گرفتیم با بازبینی دقیق مسابقه در نیمه دوم، عملکرد محمد نوری و افشین اسماعیل‌زاده را مورد بررسی قرار بدهیم و ببینیم سرخپوشان واقعا از ناحیه این تعویض لطمه خورده‌اند یا نه؟
* عملکرد محمد نوری
دقیقه 46: توپ بازیکن تراکتورسازی را خیلی خوب می‌گیرد و آن را با یک پاس عرضی در اختیار هم‌تیمی‌هایش قرار می‌دهد.
47: با یک پاس اشتباه توپ را به تراکتورسازان واگذار می‌کند.
50: پاس عرضی موفق می‌دهد.
50: سانتر دقیق و دیدنی‌اش از سمت چپ روی سر عباس‌زاده فرود می‌آید، اما ضربه‌ این بازیکن را لک با واکنشی دیدنی دفع می‌کند.
60: پرس مهاجمان پرسپولیس و توپ‌گیری عالیشاه، نوری را صاحب توپ می‌کند و او یک پاس عرضی ساده می‌دهد.
62: یک پاس عرضی موفق از کاپیتان پرسپولیس.
64: یک توپ‌گیری موفق دارد و ضدحمله‌ای را طراحی می‌کند که ماحصل آن تک‌به تک شدن عالیشاه با لک و ضربه سر مهاجم ناکام پرسپولیس است.
65: پاس اشتباه می‌دهد.
66: روی بازیکن تراکتورسازی خطا انجام می‌دهد.
66: تعویض می‌شود و جایش را به افشین اسماعیل‌زاده می‌دهد.
* عملکرد افشین اسماعیل‌زاده
دقیقه 66: تعویض می‌شود و به جای محمد نوری به زمین می‌آید.
67: بلافاصله بعد از ورود به زمین به سمت قلب خط دفاعی حریف نفوذ می‌کند و با یک پاس پشت مدافعان طارمی را در موقعیت گل قرار می‌دهد. ضربه آرام طارمی را لک گرفت.
68: یک توپ‌گیری موفق و یک پاس سالم از بازیکن تعویضی سرخپوشان.
74: یک پاس اشتباه می‌دهد.
77: پاس عرضی موفق می‌دهد.
77: یک لایی می‌خورد و باعث می‌شود تراکتورسازان چیزی حدود یک دقیقه روی دروازه‌ پرسپولیس خیمه بزنند. آنها در این یک دقیقه، یک ضربه به سمت دروازه پرسپولیس زدند و دو کرنر گرفتند.
79: پاس عرضی موفق می‌دهد.
81: یک توپگیری موفق دارد و توپ را در شرایط سالم به هم‌تیمی‌هایش می‌سپارد.
81: ضربه‌اش به سمت دروازه به تیر افقی می‌خورد و برمی‌گردد.
83: پاس عرضی موفق می‌دهد.
84: پاس عرضی موفق می‌دهد.
84: در کورس با بازیکن حریف در حالی که مدافع تراکتورسازی به توپ نزدیک‌تر است از او کرنر می‌گیرد.
88: در این دقیقه، دو بار صاحب توپ می‌شود و دو پاس ساده و سالم می‌دهد.
91: روی گل سوم تراکتورسازی، یک تکل ناموفق زیرپای سامان نریمان جهان می‌زند.
94: توپ‌گیری موفق دارد.
94: پاس عمقی سالم می‌دهد که هم تیمی‌اش بعد از دریافت توپ توسط مدافعان تراکتور سرنگون می‌شود. ضربه‌ ایستگاهی حاصله را عسگر به بیرون می‌زند و بازی به اتمام می‌رسد.
* پرسپولیس ضرر نکرد
رسانه‌ها و منتقدان همیشه در ایران دنبال یک نفر برای معرفی به عنوان مقصر شکست می‌گردند. بنابراین هیچ چیز عجیبی نیست که علی دایی به خاطر تنها تعویض اختیاری‌اش مورد انتقاد قرار بگیرد. با این وجود بررسی عملکرد نوری و اسماعیل‌زاده در نیمه دوم نشان می‌دهد تفاوت کیفی چندانی بین این دو بازیکن وجود نداشته و اگر هم فاصله‌ای بوده، باید آن را به سود اسماعیل‌زاده دانست.هافبک جوان سرخپوشان در این مسابقه نمایش خوبی ارایه داد، گرچه لازم است تجربیات بیشتری کسب کند. او مثلا در صحنه‌ای که از بازیکن تراکتور لایی می‌خورد یا زیر پای نریمان جهان تکل می‌زند، می‌توانست عملکرد بهتری داشته باشد.در مجموع شاید اگر اشتباه بنگر و سوشا روی گل مساوی نبود یا شوت خود اسماعیل‌زاده به جای تیر به تور دروازه اصابت می‌کرد، هیچ کس به صرافت انتقاد از این تعویض نمی‌افتاد. یادمان باشد بین دقایق 50 و 60 توپ به بدن نوری نخورد!
- پاس سالم : نوری 7 – اسماعیل‌زاده: 10
- پاس اشتباه: نوری 2 - اسماعیل‌زاده: 1
- توپ گیری: نوری: 2 - اسماعیل‌زاده: 4
- طراحی حمله: نوری: 2 - اسماعیل‌زاده: 2
- ضربه به سمت دروازه: نوری: صفر - اسماعیل‌زاده: یک
- مدت زمان بازی: نوری:20 دقیقه- اسماعیل‌زاده:25 دقیقه

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مطلبی که از خواندنش تعجب می کنید؛ آیا تعویض دایی پرسپولیس را کشت؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X