تناسب اندام/ بشتابید به سوی چربی سوزی !

تناسب اندام/ بشتابید به سوی چربی سوزی !

برترین ها/ اتومبیل برای تامین انرژی مورد نیاز از بنزین استفاده می کند . انرژی حاصله از سوخت بنزین می تواند آن را به حرکت درآورد و سیستم های سرمایش ، گرمایش وهمچنین سیستم برق و روشنایی اتومبیل را تامین کند . اما بدن ما برای تامین انرژی مورد نیاز خود از قند استفاده می کند . انرژی حاصله از سوخت قند می تواند دستگاه های مختلف بدن مثل حرکت عضلات ، گوارش ، تنفس ، گردش خون و... را فعال نگه دارد.
خداوند یکتا در بزاق دهان ما آنزیمی به نام آملیز قرار داده که می تواند نشاسته را به قند گلوکز تبدیل کرده و بدن از سوزاندن این قند می تواند انرژی تولید کند. (فتبارک الله احسن الخالقین) اگر انسان بیش از نیاز خود غذا بخورد ، مقدار گلوکز حاصله از این غذای اضافی بیش از حد معمول خواهد بود و پس از گذشت یک ساعت از زمان صرف غذای سرشار از کربوهیدرات ، میزان سطح قند خون افزایش پیدا کرده و می تواند آسیبب جدی برای سلامتی انسان ایجاد کند ، زیرا قند خون نرمال می بایستی بین 65 تا 115 میلی گرم در هر دسی لیتر باشد . اگر سطح قند خون بالاتر از 115 میلیگرم باشد ، مشکلات زیادی برای سلامتی بدن ایجاد می کند که مهمترین آن آسیب زدن به رگهای بدن است.
اگر انسان بیش از نیم ساعت پیاده روی سریع کند قند خون او کاهش پیدا کرده و در این شرایط ممکن است که میزان سطح قند خون کمتر از حداقل نرمال گردد و به او آسیب وارد شود.
برای پیشگیری از ایجاد آسیب ، بدن سیستم سوخت خود را از قند سوز به چربی سوز تبدیل می کند . دقیقا مانند اتومبیل های دو گانه سوز ، زمانی که بنزین تمام میکند، اتومبیل با سیستم گاز سوز به حرکت خود ادامه می دهد. زیرا خداوند منان انسان هارا دوگانه سوز خلق کرده است.
هرزمان و به هر علتی قند خون کاهش پیدا کند، بدن از سیستم چربی سوز استفاده می کند .بدیهی است که سیستم چربی سوز برای سلامتی انسان مفید تر است . زیرا با به کار افتادن این سیستم چربی های اضافی انباشته شده در بدن سوخته می شود و نیز این سیستم می تواند از افت بیش از حد قندخون جلوگیری کند .
برای توضیح این مطلب کافی است در ذهنتان به ماه مبارک رمضان فکر کنید ، درک خواهید کرد که پس از صرف سحری و گذشت ساعاتی، ساعت 9 صبح از خواب بیدار شده و اصلا احساس گرسنگی ندارید ، اما ساعت 11 صبح قند خونتان در حالت کاهش قرار می گیرد و گرسنگی و ضعف بر شما عارض می شود. خداوند سبحان در بدن ما سیستم فوق العاده دقیقی خلق فرموده که می تواند مقدار قند خون را بسنجد و مغز را در جریان قرار داده تا کمبودهای بدنمان را جبران کند .
نتیجتا ساعت 11 صبح ، مغز انسان در جریان کاهش قند خون قرار گرفته و حالت گرسنگی را درک می کند . شما قدم هایتان را به سمت آشپزخانه برمیدارید که چیزی بخورید ،ولی ناگهان به یاد روزگی می افتید و از خوردن خود داری می کنید .
آیا می دانید بعد از ساعت دوازده ظهر چه اتفاقی می افتد ؟

مغز احساس می کند که فرمان رفع گرسنگی و خوردن غذا مؤثر نبوده است . چون اگر تاثیر داشت شخص روزه دار باید مشغول خوردن غذا میشد. با خودداری فرد از خوردن ، قند خون آنقدر کاهش پیدا می کند که مغز مجبور می شود نوع فرمان را عوض کرده و این پیام ها را به صورت سیگنالهای لرزش دست مخابره کند ( دستان روزه دار بر اثر کاهش قند به لرزه در می آید ) که موضوع گرسنگی را جدی تلقی کرده و غذایی بخورد .
اگر با همه این اخطارها که نهایت آن لرزش دست بوده جواب منفی داده شده وچیزی خورده نشود امکان دارد که بدن شخص در شرایط خطرناکی قرار گیرد . به این دلیل که اگر سطح قندخون به زیر 40 میلی گرم برسد ایجاد شوک نموده واحتمال می رود که فرد به حالت اغما فرو رود . اما حکمت و رحمت ولطف خداوند اینگونه مشکلات را حل می کند. براین مبنا که در این گونه مواقع از مغز فرمانی صادر می شود که سیستم قند سوز غیرفعال شده و به جای آن سیستم چربی سوز فعال شود . در این حالت آنزیم های چربی سوز وارد عمل شده و چربی ها را می سوزانند . قسمتی ازاین چربی­ها برای تامین انرژی مورد نیازبدن تبدیل شده و مابقی به قند خون اضافه می شود و قند خون را به سطح طبیعی می رساند. نتیجتا نیم ساعت قبل از افطار ، معمولا احساس ضعف ، گرسنگی و لرزش دست وجود نخواهد داشت .

بر ما واجب است که در برابر خالق یکتا سجده کنیم و بگوییم (فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ)
بنابراین چاق ها با خوردن غذا به مقدار کمتری از نیاز خود ، می توانند سیستم سوخت بدن خود را از قند سوزی به چربی سوزی تبدیل کنند .

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تناسب اندام/ بشتابید به سوی چربی سوزی !» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X