تناسب اندام/ تداوم رژیم غذایی مهم تر از نوع آن است!

تناسب اندام/ تداوم رژیم غذایی مهم تر از نوع آن است!

ایرنا/ به گزارش از نشریه انجمن پزشکی آمریکا، محققان کانادایی اطلاعات 48 مطالعه مختلف در این زمینه را تحلیل کردند که همگی براین موضوع تاکید داشت که نوع رژیم مهم نیست بلکه مراعات آن از همه مهمتر است.

این پزشکان که هدف خود را مبارزه با بزرگترین معضل سلامتی قرن 'چاقی' عنوان کردند،می گویند :همه رژیم ها کالری را به میزان مشابهی کم می کنند. این رژیم های به طور مستمر تغییر می یابند و هر یک از پزشکان پایه اقدامات خود علیه چاقی را بریکی از مبانی تغذیه ای و پزشکی می گذارد اما درهمه این رژیم ها کاهش 'دریافت نشاسته و چربی' مشترک است.

محققان علوم تغذیه در دانشگاه مکمستر آنتاریو کانادا و بیمارستان تحقیقات کودکان تورنتو این کشور ،داده های هفت هزار و 286 فرد دارای اضافه وزن که رژیم گرفته بودند را بررسی کردند.

در این بررسی انواع رژیم های پرطرفدار این کشور مانند اتکینز، سات بیچ، زون، بیگست لوزر، جنی کریگ، نوتریسیستم، والومتریکس، ویت واچرز، اورنیش و روزمری کنلی بررسی شد.

پس از جمع آوری دادها، نتایج نشان داد که افرادی که رژیم یکساله دریافت نشاسته و یا چربی کم را دنبال می کردند هر دو به طور متوسط 7.3 کیلوگرم کاهش وزن پیدا کردند.البته میزان کاهش وزن برای کسانی که رژیم کم نشاسته داشتند بعد از شش ماه کمی بیشتر بود.

مهم این است که در نتایج این گزارش آمده است: تفاوت ها ناچیز بود و بعید است برای کسانی که هدفشان کاهش وزن است، این تفاوت مهم باشد. نتایج باید به محققان مسوول مطالعات پزشکی و آحاد مردم اطمینان دهد که لازم نیست تصور شود همه باید یک شیوه را دنبال کنند چون به نظر می رسد که انواع رژیم ها تاثیر قابل توجهی در کاهش وزن دارد. در واقع افراد می توانند از میان رژیم هایی که بیشترین تاثیر را در کاهش وزن داشته یکی را انتخاب کنند که ادامه آن برای آنها راحت تر است.

محققان دانشگاه آکسفورد نیز در این زمینه معتقدند: رژیم ها بیش از آن که به نظر می رسد شبیه هم هستند و اغلب محدود کردن مصرف کالری به 1500 واحد در روز، مراعات زمان دقیق خوردن و پرهیز از بیسکوییت، کیک و شکلات را توصیه می کنند.

به گفته آنها، موضوع مهم پایبندی به رژیم غذایی است، یعنی اینکه با چه دقتی و تا چه زمانی این رژیم دنبال می شود.

این محققان تاکید کردند :مردم باید هر نوع رژیم غذایی را با سبک زندگی خود تطبیق دهند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تناسب اندام/ تداوم رژیم غذایی مهم تر از نوع آن است!» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X