ابتکار: تعلل در اجرای مدیریت پسماند خسارت سنگین بر طبیعت وارد کرد

ابتکار: تعلل در اجرای مدیریت پسماند خسارت سنگین بر طبیعت وارد کرد

ایرنا/ رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور از کوتاهی و تعلل در اجرای مدیریت پسماند در استانهای شمالی کشور انتقاد کرد و گفت: این تعلل خسارت های سنگینی بر طبیعت این استان ها وارد کرده است .
 'معصومه ابتکار' شامگاه پنجشنبه افزود: براساس برنامه ریزی مدیریت پسماند می باست در برنامه چهارم توسعه اجرایی شود که هم اکنون در سال آخر برنامه پنجم این طرح اجرایی نشده است.
وی خاطرنشان کرد: رها بودن وضعیت زباله و روان شدن شیرابه به تعلل در اجرای مدیریت پسماند بر می گردد که می بایست این مساله جدی گرفته می شد .
رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با خطاب قرار دادن شهرداری ها از آنان بعنوان متولیان پسماند در شهرها نام برد و گفت: اعلام نداشتن پول و اعتبار از سوی شهرداری ها نمی تواند دلیلی برای رفع تکلیف باشد.
وی ادامه داد: پسماند بعنوان مساله ساده ای در شهرها و روستاها به شمار می رود که منتخبان و اعضای شورای اسلامی در انجام این تکلیف کوتاهی می کنند .
ابتکار گفت: شوراهای اسلامی شهرها و روستاها در خصوص بازیافت و تفکیک زباله برنامه ریزی و راهکارها ارائه بکنند .
وی همچنین در ادامه به مساله محیط بان زن اشاره کرد و افزود: با توجه به شرایط خاص و سخت محیط بانی ، سازمان حفاظت محیط زیست برنامه ای برای جذب محیط بان زن ندارد .
به گفته ابتکار هم اکنون سه هزار محیط بان در کشور مشغول فعالیت هستند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ابتکار: تعلل در اجرای مدیریت پسماند خسارت سنگین بر طبیعت وارد کرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X