فیلـم های سینمایی آخر هفته شبکه های سیما

فیلـم های سینمایی آخر هفته شبکه های سیما

سینماپرس/ شبکه یک سیما
فیلم سینمایی « طبقه بالا، طبقه پایین » به کارگردانی هایدی توماس ، پنجشنبه ۳ مهر ماه ساعت ۲۳از شبکه یک سیما پخش می شود .
در خلاصه داستان این فیلم با بازی کلی هاوس، اد استوپارد و آدرین ساربرگ آمده است: در اوایل قرن بیستم تاجر جوان انگلیسی هالام پس از سال ها اقامت در آمریکا به لندن باز می گردد. او خانه بزرگی به سبک انگلیسی می خرد و با همسرش آگنس به بازسازی آن می پردازد. آنها تعدادی خدمه برای رسیدگی به امور خانه استخدام کرده که همگی ساکن طبقه پایین می شوند. پس از مدتی مادر هالام از هندوستان و خواهر آگنس از ایرلند نیز برای زندگی به آنها می پیوندند و ساکنان طبقه بالا را تشکیل می دهند. ساکنان طبقه بالا و پایین در ابتدا با هم مشکلات و برخوردهایی پیدا می کنند اما نهایتا به توافق رسیده و زندگی در این خانه سنتی به آرامش می رسد.
فیلم تلویزیونی « تونل» به کارگردانی و تهیه کنندگی احمد بهرامی ، جمعه ۴ مهر ماه ساعت ۱۴:۵۰ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان فیلم آمده است: تیما دختر جوانی است که با عنوان پرستار در بیمارستانی در یک شهر مرزی مشغول به امداد رسانی است. بحران جنگ افزایش یافته است و نیروهای عراقی در نزدیکی شهر و در حال ورود به شهر هستند. او در تلاش است که تمامی مجروحین را از داخل تونلی که در زیر بیمارستان است، نجات دهد تا هیچ کس به دست دشمن اسیر نشود. او در نهایت با کمک همکاران و چند نیروی مردمی موفق می شود.
بابک انصاری، علی سلیمانی، اتابک نادری و نازنین کریمی در فیلم تلویزیونی « تونل » ایفای نقش کرده اند.
شبکه دو سیما
فیلم تلویزیونی « سجاده » به کارگردانی شهرزاد سالمی، پنجشنبه ۳ مهر ماه ساعت ۹ صبح در قالب برنامه « سینما صبحانه » از شبکه دو سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم با بازی مهدی امینی خواه، مژگان ترانه، فاطمه آقا بابایی، کاوه نوید، مائده سالمی آمده است : دختربچه ای به دلیل مشغله کاری پدرش که مامور قطار است به روستایی پدری اش می رود تا مدتی را نزد مادر بزرگش بماند ، در روستا مدرسه متروکه ای وجود دارد که دختر بچه با کمک معلم و دیگر بچه های روستا تصمیم به آبادانی مدرسه میگیرند ، مادر بزرگ هم از تصمیم آنها خوشحال است و به آنها کمک می کند ، سرانجام با زحمت فراوان مدرسه بازگشایی می شود . حال چندین سال گذشته است ، دختربچه قصه به همراه دیگر بچه های روستا که همگی بزرگ شده اند به اتفاق معلم مدرسه که اکنون کمی پا به سن گذاشته در مراسم افتتاحیه مدرسه نوسازی روستا که با کمک آنها شکل گرفته شرکت کرده اند. روز اول مهر ماه است و زنگ آغاز مدرسه اما....
فیلم سینمایی « دکل » به کارگردانی عبدالحسن برزیده ، پنجشنبه ۳ مهر ماه ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما روی آنتن می‌رود.
در خلاصه داستان فیلم آمده است: آبادان در محاصره دشمن و زیر آتش مداوم قرار گرفته است. گروهی از نوجوانان بسیجی زیر فرمان حمید، تصمیم به نابود کردن دکلی می گیرند که شهر را مورد حمله های پیاپی قرار می دهد. شهر به تدریج تخلیه می شود و در این میان خانواده حمید نیز تصمیم به ترک شهر می گیرند. اما زهرا، خواهر حمید، حاضر به ترک شهر نیست و تصمیم دارد در کنار برادرش، در برابر دشمن مقاومت کند. با پافشاری های بسیار زهرا، او هم در آبادان می ماند و در یاری رساندن و مداوای مجروحان شریک می شود. امیر، دوست حمید که در کنار وی به مقاومت در برابر دشمن مشغول است، از زهرا خواستگاری می کند و این در حالی است که به اعتقاد حمید، جنگی می تواند مسأله مهمتری باشد. سرانجام با تلاش بسیجی ها دکل نابود می شود و....
انیمیشن « تپه عقاب ها » به کارگردانی صمد غلامزاده، جمعه ۴ مهر ماه ساعت ۸ صبح در قالب برنامه « سینما صبحانه » از شبکه دو سیما پخش می شود.
داستان از این قرار است که : سعید و حبیب دو رزمنده می باشند . آنها در منطقی عملیاتی خود ، دو عقاب را می بییند که بالای تپه های نزدیک مقر آنها در حال پرواز هستند . آنها به دنبال عقابها به بالای تپه می روند و با شلیک توپخانه عراقی ها مواجه می شوند و عقاب ها که یک نر و یک ماده بودند ، کشته می شوند و سعید و حبیب در آشیانه عقاب ها ، جوجه ای پیدا می کنند و با خود به سنگر می برند و حبیب شروع به آموزش جوجه عقاب می دهد . جوجه بزرگ می شود و به حبیب نیز عادت کرده است. حبیب به اتفاق چند رزمنده دیگر برای شناسایی نیروهای دشمن اقدام می کنند ولی در میان تحرک نیروهای عراقی،گیر می کنند ولی در همان موقع ، حبیب ، عقاب را بالای تپه مشاهده می کند و با بستن کاغذی به پای او ، اطلاعات مهم واساسی از نیروهای بعثی را به آگاهی رزمندگان می رسانند. سرانجام ، حبیب در عملیاتی مهم ، چند تانک دشمن را منهدم می کند و خودش نیز شهید می شود و پس از شهادت....
فیلم تلویزیونی «چند پاره از داستان های اسماعیل » به کارگردانی سعید نقدزاده و تهیه کنندگی محسن شیرازی ، جمعه ۴ مهر ماه ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
این فیلم مقاطع مختلفی از زندگی رزمنده ای به نام اسماعیل را به تصویر می کشد که در نهایت به شهادت می رسد.
پندار اکبری، نفیسه روشن، نیلوفر هوشمند در فیلم تلویزیونی « چند پاره از داستان اسماعیل » بازی کرده اند.
شبکه سه سیما
فیلم سینمایی « عصر روز دهم » به کارگردانی مجتبی راعی ، پنجشنبه ۳ مهر ماه ساعت ۹:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.
در این فیلم خواهید دید: دکتر مریم شیرازی با گروهی از پزشکان هلال احمر برای کمک به مردم عراق عازم این کشور می شود و تصمیم به جستجو برای یافتن خواهر گمشده اش می گیرد
هانیه توسلی ، احمد مهرانفر، زهره حمیدی و صغری عبیسی در فیلم سینمایی « عصر روز دهم » به تهیه کنندگی منوچهر محمدی محصول سال ۱۳۸۷ بازی کرده اند.
فیلم تلویزیونی « سکوت دریا » به کارگردانی: سیامک صرافت و تهیه کنندگی سعید مرادی ، پنجشنبه ۳ مهر ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.
این فیلم خلاصه ای از مینی سریال در بند اروند که دهه فجر سال گذشته روی آنتن رفت .
حمید ابراهیمی، عمار تفتی، زهرا سعیدی، نفیسه روشن، جلیل فرجاد، حسن اسدی، افشین نخعی، وحید شیخ زاده و رزیتا غفاری در فیلم تلویزیونی « سکوت دریا » ایفای نقش کرده اند.
فیلم سینمایی « بوسیدی روی ماه » به کارگردانی همایون اسعدیان ، جمعه ۴ مهر ماه ساعت ۱۰:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.
این فیلم داستان احترام السادات و فروغ خانم است که در همسایگی هم زندگی می کنند و بیش از بیست سال است که در انتظار فرزندانشان هستند.
شیرین یزدان بخش، رابعه مدنی، مسعود رایگان ، صابر ابر ، سعید پور صمیمی و شیدا خلیق در فیلم سینمایی « بوسیدی روی ماه » ایفای نقش کرده اند.
فیلم سینمایی «سکوت دریا » جمعه ۴ مهر ماه ساعت ۱۴:۱۵ از شبکه سه سیما بازپخش خواهد شد.
فیلم سینمایی «آن سوی رودخانه » به کارگردانی عباس احمدی مطلق، جمعه ۴ مهر ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می شود .
در خلاصه داستان فیلم آمده است: در دوران دفاع‌مقدس، یک رزمنده ایرانی ضمن آشنایی با یک رزمنده فیلمبردار ایرانی ، دو نیروی عراقی را به اسارت می‌گیرند. حوادثی پیش می آید که نه تنها موجب تغییر نگرش رزمنده ایرانی و دو اسیر عراقی به همدیگر می‌شود، بلکه باعث شناخت واقعی فیلمبردار ایرانی، توسط رزمنده ایرانی می‌شود.
احمد ساعتیان، رضا مولایی، رزاق رادان و حازم شاهی در فیلم سینمایی « آن سوی رودخانه » ایفای نقش کرده اند.
شبکه چهار سیما
فیلم سینمایی « مزرعه پدری» به کارگردانی زنده یاد رسول ملاقلی پور ، پنجشنبه ۳ مهر ماه ساعت ۱۲ از شبکه چهار سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان این فیلم با بازی جمشید هاشم پور، مهدی احمدی، آتنه فقیه نصیری، قاسم زارع، قربان نجفی، حسن عباسی، علی اسکندری و سیروس همتی آمده است : داستان نویسنده ای به نام محمود است که به خاطر بررسی آخرین رمانش (مزرعه پدری) از سوی یک تشکل دانشجویی در دزفول همراه خانواده اش به این شهر می رود. او رابطه ای بسیار عمیق و نزدیک با فرزندان و همسرش دارد، اما در میانه های نشست یکی از دانشجویان به کشته شدن همسر و فرزندانش در اثر حمله توپخانه دشمن در سال های ابتدایی جنگ تحمیلی اشاره می کند که موجب تغییر ناگهانی شرایط روحی محمود می شود و با بازگشت به گذشته خاطرات حضورش در صحنه های نبرد را مرور می کند و...
فیلم سینمایی « پاپادوتولوس و پسرها » به کارگردانی مارکوس مارکو ، پنجشنبه ۳ مهر ماه ساعت ۱۵ از شبکه چهار سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان این فیلم با بازی استیفان دیلان، کارل رایس و سلینا کادل آمده است : مرد ثروتمندی که با پسرانش زندگی می کند . به خاطر بحران مالی کشورش ورشکسته شده .. او دنبال کار می گردد . و تصمیم می گیرد که مغازه اش را دوباره باز کند و در آن کباب و ماهی بفروشد با کمک دوستش و پسرانش مغازه را راه اندازی می کند و می تواند شرایط زندگی اش را تغییر دهد و با زن تنهایی که مدت پیش همسر خود را از دست داده و همسایه انهاست ازدواج می کند.
فیلم سینمایی « شبکه » به کارگردانی سیدنی لومت ، جمعه ۴ مهر ماه ساعت ۲۰:۳۰ در قالب برنامه «سینما ۴» از شبکه چهار سیما پخش می شود.
داستان این فیلم با بازی ویلیام هولدن و پیتر فینچ درباره هاوارد بیل گوینده­ قدیمی خبر است که به دلیل پائین آمدن تعداد بینندگانش باید استعفا بدهد. اما او ناگهان در برنامه خود اعلام می کند که روز آخر کاری اش جلوی دید مخاطبانش خودکشی می کند. همین امر باعث می شود او را زودتر از موعد اخراج کنند. اما او با درخواست از یکی از دوستانش دوباره یک برنامه اجرا می کند و در مورد شبکه های بزرگ تلویزیونی و زندگی و .. صحبت می کند. او حقیقت پوچ زندگی خود و در مورد قدرت سرمایه داران صحبت می کند. لذا رییس شبکه می داند که این حرف ها می تواند برای آنها سود بیشتری بیاورد به همین دلیل یک برنامه دیگر به او می دهند. اتفاقا حرف های روانپریش او با استقبال مردم روبرو می شود.
شبکه تهران سیما
فیلم تلویزیونی «بهترین تابستان من » به کارگردانی علی بهادر ، پنجشنبه ۳ مهر ماه ساعت ۱۳:۳۰ در قالب برنامه تماشاخانه از شبکه تهران پخش خواهد شد.
داستان در مورد پسر نوجوانی یزدی است که تلاش‌های زیادی برای رفتن به جبهه می‌کند اما پس از حضور پرماجرای او در پشت جبهه که اتفاقات شیرین و طنزی را دربردارد در یک دوره زمانی با حقایقی آشنا می‌شود که بهترین تابستان زندگی او شکل می‌گیرد...
علی صادقی ، علیرضا اسحاقی ، سید جواد هاشمی ، مهدی صباغی و مینا نوروزی‌فرد در فیلم تلویزیونی « بهترین تابستان من » ایفای نقش کرده اند.
انیمیشن « عملیات فاو » به کارگردانی الهام ابراهیمی جمعه ۴ مهر ماه ساعت ۹ صبح از شبکه تهران پخش می شود.
در خلاصه داستان آمده است : طراحی یک پل متحرک، بر روی اروند رود در زمان عملیات فاو که با ضایعات پالایشگاه این پل ساخته شده است ...
فیلم تلویزیونی «خوش رکاب » به کارگردانی علی شاه حاتمی ، جمعه ۴ مهر ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه تهران روی آنتن می رود.
داستان فیلم از این قرار است که : آتقی و عزت بر روی یک کامیون باری به نام خوش رکاب کار می کنند تا این که طی دستوری برای خدمت به مناطق جنگی مجبور به اعزام به جبهه می شوند که آتقی از اینکه خوش رکاب را برای جنگ ببرد طفره می رود و دست به کارهایی می زند تا از رفتن به جبهه سرباز زند. اما به نتیجه ای نمی رسد و به جبهه اعزام می شود و در آنجا با افرادی آشنا می شود که خوش رکاب و آتقی را آنجا ماندگار می کنند و محمد کاسبی، مریم سعادت، مجید صالحی و امیر نوری در فیلم تلویزیونی « خوش رکاب » بازی کرده اند.
شبکه شما
فیلم تلویزیونی «رادیو آبادان » به کارگردانی حمید رضا هنری ، پنجشنبه ۳ مهر ماه ساعت ۲۴ از شبکه شما پخش می شود .
در خلاصه داستان فیلم آمده است: غلام رضا رهبر گزارشگر رادیو آبادان است.نیروهای عراقی خرمشهر را محاصره کرده اند و بسوی شهر آبادان در حرکتند. شهر خالی از سکنه شده است .غلامرضا همراه مادر پیر و برادرش در شهر میماند. او به رادیو می رود و مأمور خواندن خبر سقوط خرمشهر می شود. اما غلامرضا رهبر خبر سقوط خرمشهر را باور ندارد.غلامرضا تصمیم می گیرد داخل شهر برود و از مردمی که مانده اند گزارش بگیرد و برای پخش آماده کند. او اعتقاد دارد که می توان با پخش این گزارش ها در مقابل همه ی رادیو های بیگانه ایستاد. حلقه ی محاصره ی شهر آبادان توسط نیرو های عراقی تنگتر می شود.دکل فرستنده رادیو در تیررس حمله دشمن قرار گرفته است. شب عملیات ...
محمد مطیع، شهروز دل افکار، علی سلیمانی،محمد رضا علی اکبری، پیام دهکردی، پانته آ مهدی نیا و حمید هدایتی در فیلم تلویزیونی « رادیو آبادان » به تهیه کنندگی علی کلیج تولید مرکز آبادان بازی کرده اند. فیلم تلویزیونی «همیشه راهی هست » به کارگردانی اکبر منصوری و تهیه کنندگی اکبر منصور فلاح ، جمعه ۴ مهر ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم با بازی پرستو صالحی، نرگس صابری ، صیف الله نامدار و سید مرتضی حسینی آمده است : دو برادر که به دلیل اختلافات قدیمی مانع ازدواج فرزندانشان با یکدیگرمی شوند . همین امر باعث شد دختر و پسر این دو خانواده بدون اطلاع مسافرتی خانوادگی به باغ قدیمی پدر بزرگشان که به ارث رسیده ،ترتیب دهند از سوی دیگر پدر سارقی با دخترش در آخرین سرقت خود مقادیری طلا دزدیدند و در تعقیب و گریز از ایست بازرسی طلاها را در صندوق عقب یکی از این دو برادر مخفی می کند. در ادامه سارق بدنبال آن ها به باغ میرسد و دو برادر همدیگر را می بینند ،همان لحظه سارق با اسلحه آن ها را تهدید می کند طی اتفاقات و مشاجره ای که بین هر سه خانواده اتفاق می افتد اوضاع آرام می شود و هر کدام باعث تحول در دیگری می شوند تا ...
فیلم تلویزیونی « همیشه راهی هست » تولید مرکز اصفهان می باشد.
شبکه قرآن و معارف سیما
فیلم سینمایی «روزهای زندگی » به کارگردانی پرویز شیخ‌طادی و تهیه کنندگی سعید سعدی ، جمعه ۴ مهر ماه ساعت ۱۵:۳۰ از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان این فیلم سینمایی « روزهای زندگی » آمده است: داستان این فیلم در سال ۱۳۶۷ می‌گذرد. در زمانی که لیلا و امیرعلی، زن و شوهری که زندگی خود را وقف بیمارستان صحرایی در جبهه جنوب کرده‌اند. امیرعلی و همسرش به دلیل سال‌ها کار در آنجا به حال و هوای جبهه وابستگی شدیدی پیدا کرده‌اند، اما اعلام خبر آتش‌بس و بعد حمله نیروهای عراقی به بیمارستان، این زوج را در آزمایشی دشوار قرار می‌دهد.
شبکه آموزش سیما
فیلم تلویزیونی «در آرزوی ازدواج » به ، جمعه ۴ مهر ماه ساعت ۱۰ صبح از شبکه آموزش سیما پخش می شود .
شبکه پویا
انیمیشن «تپه عقاب ها » به ، پنجشنبه ۳ مهر ماه ساعت ۲۱ از شبکـه پویا پخش خواهد شد .
انیمیشن «ماجرای دسپرو » جمعه ۴ مهر ماه ساعت ۲۱ از شبکه پویا پخش می شود.
شبکه نمایش
فیلم های سینمایی و تلویزیونی « زندگی باوقار»، « سپاس » ، « سیل » ، « خاکستر سبز » و « بادی که در مرغزار وزید » پنجشنبه ۳ مهر ماه ساعت ۱۵،۱۷، ۱۹ ،۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش روی آنتن می رود.
فیلم های سینمایی و تلویزیونی « شهر آشوب »، « به این میگن زندگی » ، « فهرست آرزوها »، « بوی پیراهن یوسف » و « محاکمه » جمعه ۴ مهر ماه ساعت ۱۵ ، ۱۷ ، ۱۹، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش پخش
می شود.
**شما کاربران گرامی می توانید مطالب جذاب و خواندنی ما را در شبکه های اجتماعی فیس بوک، گوگل پلاس و توییتر در صفحه «باشگاه آخرین خبری ها» به آدرس های زیر دنبال کنید**
و در اینستاگرام هم ما را با عنوان akhareenkhabar جستجو کنید.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فیلـم های سینمایی آخر هفته شبکه های سیما» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X