ترین ها/ با ارزش ترین آثار باقی مانده از تایتانیک

ترین ها/ با ارزش ترین آثار باقی مانده از تایتانیک

روزگارنو/ جعبه سیگار کاپیتان ادوارد - 40 هزار دلار
ادوارد اسمیت اولین و آخرین کاپیتان کشتی تایتانیک بود. جعبه سیگار او که در سفرهای اکتشافی به لاشه محل لاشه تایتانیک کشف شد یکی از معروف‌ترین اجناس بازیابی شده بود و توانست در حراجی سال 2012 به قیمت 40 هزار دلار به فروش رسد.

آرشیو تصاویر - 100 هزار دلار
تصاویر بسیاری از تایتانیک در طول حادثه وجود دارد اما در این میان یک عکس از همگی با ارزش‌تر است، تصویری از سخره یخی که مسئول غرق کردن این کشتی بوده است. این عکس چند روز پس از حادثه توسط چند کشتی دیگر ثبت شده است. به علت رنگ قرمزی که در قسمتی از این عکس قرار داشته احتمال می‌رود که تایتانیک در اثر برخورد با همین تکه یخ غرق شده باشد.

کلید مرکزی کابین‌ها - 138 هزار دلار
شاه کلید کابین‌های تایتانیک که در اختیار خدمتکار اصلی تایتانیک "ادموند استون" قرار داشته است. این کلید در سال‌های بعدی از بدن او بازیابی شد و به همسرش در لندن تحویل داده شد. در سال 2008 نیز این کلید به قیمت 138 هزار دلار به فروش رسید.

کلید دیدبانی کشتی - 147 هزار دلار
این کلید با زنجیرش به جعبه ای در دیدبانی کشتی مربوط می‌شدند که در آن یک جفت دوربین دیدبانی قرار داشت. این کلیدها در سفرهای اکتشافی از داخل کشتی بازیابی شد.

ساعت جیبی - 154 هزار دلار
یک ساعت جیبی متعلق به خدمتکار درجه یک کشتی "ادموند استون" این ساعت نیز همانند کلیدهای او از جسدش بازیابی شده بودند. این ساعت در سال 2008 در یک حراجی به قیمت 154 هزار دلار به فروش رسید.

کلکسیون دست بندهای الماسی - 200 میلیون دلار
کشتی تایتانیک هنگامی که سفر خود را آغاز کرد مسافران بسیار زیاد و ثروتمندی را نیز به همراه داشت، به همین دلیل در سفرهای اکتشافی صورت گرفته جواهرات و آثار با ارزش بسیاری از لاشه این کشته بازیابی شد. ارزش این جواهرات گران قیمت در حدود 200 میلیون دلار بود و تعداد زیادی از آن‌ها به خانواده کشته شدگان برگشت. در میان آن‌ها معروف‌ترینشان یک دستبند الماسی بود که در سال 1987 کشف شد و به عنوان گران‌ترین جواهر کشف شده از تایتانیک شناخته می‌شود.

ترین ها/ با ارزش ترین آثار باقی مانده از تایتانیک

ترین ها/ با ارزش ترین آثار باقی مانده از تایتانیک

ترین ها/ با ارزش ترین آثار باقی مانده از تایتانیک

ترین ها/ با ارزش ترین آثار باقی مانده از تایتانیک

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ترین ها/ با ارزش ترین آثار باقی مانده از تایتانیک» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X