رمزگشایی از حمله به یک اسکله در پاکستان/ زیردریایی‌ هسته‌ای هدف اصلی

رمزگشایی از حمله به یک اسکله در پاکستان/ زیردریایی‌ هسته‌ای هدف اصلی

فارس/ شبه‌نظامیانی که با کمک افراد خائن و نفوذی به کارگاه کشتی‌سازی نیروی دریایی پاکستان راه یافته بودند، سعی داشتند زیردریایی‌های هسته‌ای که به کمک فرانسه ساخته شده بود را منهدم کنند.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه اردو زبان امت هدف شبه‌نظامیان از حمله به کارگاه کشتی سازی نیروی دریایی پاکستان در ساحل شهر کراچی نابود کردن زیر‌دریایی‌های پیشرفته‌ای بود که توان حمل کلاهک هسته‌ای را دارد.
زیردریایی‌های آگستا 90 بی میلیون‌ها دلار قیمت دارد و محصول مشترک پاکستان و فرانسه است.
شبه‌نظامیان با لباس افسران نیروی دریایی وارد کارگاه کشتی‌سازی شدند و این موضوع نشان می‌دهد که عده‌ای از مقامات نیروی دریایی با آنها همکاری کرده‌اند. شبه‌نظامیان دست خالی وارد کارگاه کشتی‌سازی شدند و سلاح لازم برای عملیات تروریستی را از داخل کارگاه بدست آوردند که این امر نشان می‌دهد عده‌ای از داخل اسکله نیروی دریایی با آنها همکاری می‌کردند.

بعد از بازجویی از افرادی که در حمله به کارگاه نیروی دریایی دست داشتند تعداد زیادی از کسانی که با آنها همکاری می‌کردند از مناطق مختلف پاکستان به ویژه جنوب ایالت پنجاب، ایالت سند و ایالت بلوچستان دستگیر شدند.

سازمان اطلاعات پاکستان اعلام کرد: اویس جاکهرانی فرزند علی شیر جاکهرانی فرمانده پلیس ایالت سند نیز با شبه‌نظامیان همکاری کرده است. گفته می‌شود اویس جاکهرانی مدتی در نیروی دریایی پاکستان خدمت کرده است. حمله به کارگاه کشتی سازی نیروی دریایی با برنامه قبلی و بسیار حساب شده بود.

ایام برگزاری روز دفاع ملی پاکستان برای این حمله تروریستی در نظر گرفته شد زیرا در این روز بیشتر افسران عالی‌رتبه نیروی دریایی و سربازان برای شرکت در مراسم روز دفاع ملی و تقدیم حلقه‌های گل به شهدای ارتش کارگاه و اسکله نیروی دریایی را ترک می‌کنند و فقط تعدادی نگهبان و یک افسر محافظت از این محل‌ها را به عهده می‌گیرند.

تمام افرادی که قصد ورود به کارگاه کشتی‌سازی را دارند بازرسی می‌شوند اما سربازان نگهبان حق ندارند افسران ارتش را زیاد معطل کنند. شبه‌نظامیان با لباس افسران نیروی دریایی و کارت ویژه وارد کارگاه کشتی سازی شدند و سلاح مورد نیاز خود را که قبلا توسط افراد خائن نفوذی در گوشه‌ای از کارگاه پنهان شده بود از این محل بدست آوردند.
با توجه به دستگاه‌های اسکنر که در ورودی کارگاه کشتی‌سازی نصب شده کسی نمی‌تواند با سلاح وارد کارگاه شود بنابراین سلاح مورد نیاز باید از داخل کارگاه و توسط افراد نفوذی تأمین شود. شبه‌نظامیان که تعداد آنها 6 نفر بود به سه دست تقسیم شدند. قرار بود یک دسته از آنها با تیراندازی بی‌هدف نگهبانان را سرگرم کنند و دو دسته دیگر با پیشروی به سمت زیردریایی‌های هسته‌ای با استفاده از نارنجک و جلیقه انتحاری زیر دریایی‌های مورد نظر را منهدم سازند.

شبه‌نظامیانی که قرار بود نگهبانان نیروی دریایی را سرگرم کنند در حمله تکاوران ارتش کشته شدند بنابراین دو دسته دیگر از پوشش داده شدن توسط دسته اول محروم شدند و مجبور شدند در گوشه‌ای از کارگاه مخفی شوند.

شبه‌نظامیان که از رسیدن به محل زیردریایی‌های هسته‌ای نا امید شده بودند تلاش کردند با به تن کردن جلیقه انتحاری خود را منفجر کنند اما توسط تکاوران ارتش و سربازان نیروی دریایی محاصره شدند.

قبل از اینکه شبه‌نظامیان بتوانند از جلیقه‌های انتحاری استفاده کنند هدف قرار گرفته و کشته یا زخمی شدند.

در سال 2002 زمانی که زیردریایی‌های آگستا 90-بی (زیر دریایی‌های هسته‌ای) در حال ساخته شدن بود مهندسان فرانسوی که با اتوبوس به سمت کارگاه کشتی‌سازی نیروی دریایی در حرکت بودند هدف حمله شبه‌نظامیان القاعده قرار گرفتند. در این حمله 11 مهندس فرانسوی کشته شدند.

افراد القاعده با کوبیدن خودروی پر از مواد منفجره به اتوبوس حامل مهندسان فرانسوی اتوبوس مورد نظر را منهدم کردند. جسد بی‌جان اویس جاکهرانی فرزند فرمانده پلیس ایالت پنجاب که نیروی دریایی دست داشتن وی در عملیات تروریستی اخیر را تأیید کرده 2 روز بعد از حمله به اسکله نیروی دریایی کشف شد.
علی‌‌شیر جاکهرانی فرمانده پلیس ایالت سند و پدر اویس جاکهرانی در حال حاضر در عربستان به سر می‌برد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رمزگشایی از حمله به یک اسکله در پاکستان/ زیردریایی‌ هسته‌ای هدف اصلی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X