23/3درصد دانشجويان دانشگاه بيرجند در كارشناسي ارشد و دكتري تحصيل مي كنند

محمد حسينايي، روز دوشنبه به خبرنگاران افزود: از اين تعداد، 19/8درصد در مقطع
كارشناسي ارشد و 3.5درصد دانشجويان دوره دكتري هستند .
وي تعداد دانشجويان دوره كارشناسي را 67.2 درصد ذكر كرد كه بقيه در كارشناسي ناپيوسته و دوره كارداني دانشكده هاي اقماري در حال كسب علم هستند.
وي اظهار كرد: دانشگاه در اين مدت علي رغم مشكلات، محدوديتها و محروميت هاي استان تازه تاسيس(1383) خراسان جنوبي، براي توسعه اقدامهاي خوبي انجام داد.
عضو هيات علمي دانشگاه بيرجند به انعقاد تفاهم نامه همكاري با دانشگاههاي ايتاليا، افغانستان و هندوستان و چند كشور ديگر در چند سال اخير اشاره كرد و گفت: فعاليت هاي پژوهشي سبب معرفي جايگاه اين مركز آموزش عالي در داخل و خارج شده است.
حسينايي با بيان اينكه 85 درصد هيات علمي دانشگاه دانش آموخته دكتري هستند، يادآور شد: از 331 اعضاي هيات علمي، چهار درصد استاد تمام وقت، 23 درصد دانشيار،59.2 درصد استاديار و بقيه مربي هستند.
وي تاكيد كرد: بعد از ارتقاي منطقه به استان، نگاه مثبت ، همكاري و تامين نيازهاي دانشگاه با توجه به محروم بودن منطقه و كمبود زيرساخت ها نسبت به گذشته
توسط وزارت علوم، تحقيقات و آموزش عالي افزايش يافت .
وي ادامه داد: با توجه با شرايط ايجاد شده، عملكرد نيروهاي علمي، پژوهشي و استادان دانشگاه ، درخشش دانشجويان و تعداد افراد پذيرش شده ،كسب رتبه اول تا پنجم كشوري دانشگاه قابل توجه بود.
وي با تاكيد بر اينكه وجود دانشگاه و مراكز فرهنگي در رشد فرهنگ عمومي و افزايش سطح دانش افراد منطقه تاثير زيادي دارد، افزود: وجود دانشگاه بيرجند براي ادامه تحصيل خيلي از افرادي كه به دلايلي با محدوديت هاي آموزشي رو به رو بودند نيز منشا اثر بود.
به گفته وي براي معرفي و توسعه دانشگاه، تارنماي آن به زبانهاي انگليسي، عربي و فارسي است و تعدادي از اعضاي هيات علمي براي فرصت هاي مطالعاتي به خارج اعزام شدند.
حسينايي به برگزاري جشن چهلمين سال تاسيس دانشگاه بيرجند در چهارم خرداد 95 اشاره كرد و يادآور شد: با توجه قدمت دانشگاه مسئولان كشوري و منطقه اي براي توسعه آموزش عالي در شرق كشور كمك هاي بيشتري را در اختيار اين مركز آموز ش عالي قرار دهند.
فعاليت آموزشي دانشگاه بيرجند به طور رسمي از مهر ماه سال 1356 با پذيرش 120 دانشجو در سه رشته رياضي، فيزيك و شيمي آغاز شد.
پس از انقلاب(1359) فرهنگي از سال 62 دانشگاه روند رو به رشدي يافت و با توجه به پيشرفت هاي فيزيكي، عمراني، ورود و خروج دانشجويان، عنوان دانشگاه از مجتمع آموزش عالي به مجتمع دانشگاهي ارتقا پيدا كرد.
هم اكنون حدود 12هزار دانشجو در 11 دانشكده، سه آموزشكده، در 152 كد رشته كارشناسي ارشد، 116 كد رشته كارشناسي، 33 كد رشته دكتري تخصصي و 10 كد رشته كارداني در حال تحصيل هستند.
2047/7557

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «23/3درصد دانشجويان دانشگاه بيرجند در كارشناسي ارشد و دكتري تحصيل مي كنند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X