سخنگوی تیم انتخاباتی "اشرف‌غنی احمدزی": مذاکرات سیاسی بین کاندیداها با پیشرفت اندکی همراه بوده است

سخنگوی تیم انتخاباتی "اشرف‌غنی احمدزی": مذاکرات سیاسی بین کاندیداها با پیشرفت اندکی همراه بوده است

تسنیم/ سخنگوی تیم انتخاباتی تحول و تداوم به رهبری «اشرف‌غنی احمدزی» لحظاتی قبل در نشست خبری به رسانه‌ها گفت: در روند مذاکرات سیاسی بین کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان پیشرفت اندکی صورت گرفته است اما طرح‌های زیادی بررسی شده است.

«فیض الله ذکی» سخنگوی تیم انتخاباتی «تحول و تداوم» به رهبری «اشرف‌غنی احمدزی» لحظاتی قبل در نشست خبری به رسانه‌ها گفت: در روند مذاکرات سیاسی بین کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان پیشرفت اندکی صورت گرفته است.

وی افزود: با اینکه مذاکرات پیشرفت خوبی نداشته اما طرح‌های زیادی مورد بررسی 2 طرف قرار گرفته است.

وی گفت: تیم تحول و تداوم در تمام مراحل و جزئیات روند مذاکرات، بر مبنای توافقات حرکت کرده و شکیبایی را پیشه راه خود قرار داده است، چرا که تشکیل حکومت وحدت ملی نیازمند صبر و تحمل است.

ذکی از تیم انتخاباتی اصلاحات و همگرایی خواست تا در جریان رسیدگی به موارد اختلافی انعطاف عمل بیشتری از خود نشان بدهند تا پیچیدگی آن کاسته شود.

وی تأکید کرد: نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان به هیچ وجه مربوط به خواست تیم‌های انتخاباتی نیست بلکه منوط به اعلام نتایج انتخابات است که درخواست جدی و اساسی مردم این کشور نیز همین است.

سخنگوی تیم انتخاباتی احمدزی افزود: تیم انتخاباتی اصلاحات و همگرایی سعی کند روند سیاسی را با افزایش همکاری خود به نتیجه برساند تا نگرانی دیگری در این خصوص بجای نماند.

ذکی خاطرنشان کرد: در گذشته پست «رئیس اجرایی دولت» در دستور کار قانون اساسی افغانستان وجود نداشت، اما الان این مسئله در جریان قرار دارد و فقط بحث بر سر جزئیات آن می‌باشد.

وی گفت: اختلاف‌نظر در طول فعالیت‌ها طبیعی است اما بحث اصلی در خصوص تصمیمات اخیر بر سر قوانین است که باید توسط همه پذیرفته و اطاعت شود.

وی ادامه داد: یکی از مسائل اختلافی این است که آیا تمام پست‌های کابینه دولت آینده بصورت 50-50 بین تیم‌ها تقسیم خواهد شد یا خیر، اما باید توجه کرد که حکومت وحدت ملی به معنای واقعی یک حکومت فراگیر است و باید زمینه برای ورود کلیه جناح‌ها فراهم باشد.

ذکی اظهار داشت: مورد دیگری که بر سر آن اختلاف وجود دارد این است که آیا ضرورت دارد نتیجه انتخابات افغانستان پذیرفته نشود و حکومت وحدت ملی به وجود نیاید یا اینکه باید پذیرفته شود تا این مسئله بوقوع بپیوندد.

فیض الله ذکی سخنگوی تیم انتخاباتی تحول و تداوم تأکید کرد: تاکنون پست ریاست اجرایی دولت در حکومت‌های پیشین تعریفی نداشت و باید از این پس برای ایجاد آن در دولت آینده، رئیس‌جمهور افغانستان مشخص شود تا دستور اجرایی شدن آن را بدهد.

ذکی گفت: امیدواریم که امروز کاندیداها با یکدیگر ملاقات کرده و بر سر مسائل اختلافی به تفاهم برسند و باهم کنار بیایند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سخنگوی تیم انتخاباتی "اشرف‌غنی احمدزی": مذاکرات سیاسی بین کاندیداها با پیشرفت اندکی همراه بوده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X