عهد شکنی صدباره ابومازن

عهد شکنی صدباره ابومازن

رسالت/ متن پیش رو در رسالت منتشر شده و انتشار آن در اخرین خبر الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

ابومازن به عنوان رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در خصوص خلع سلاح حماس و ادغام و کنترل این جنبش پویا در درون دولتی منفعل و موافق با تشکیل دو دولت به طرف صهیونیستی تضمینهای وقیحانه ای داده است. این در حالی‌است که در جریان نبرد اخیر غزه ، گفتمان مقاومت و نمادهای آن یعنی حماس و جهاد اسلامی بیش از هر زمان دیگری در بین ملت فلسطین محبوبیت پیدا کرده اند. «یووال اشتاینتز» وزیر امور استراتژیک و روابط بین‌الملل رژیم صهیونیستی در واکنش به انتقادات تازه «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از سران جنبش حماس و اینکه صبرش در مقابل این جنبش تمام شده است،اعلام نموده است که این انتقادها از حماس کافی نیست.اشتاینتز در سخنان خود پرده از برخی خیانتهای عباس و تشکیلات خودگردان فلسطین بر می دارد :

« اظهارات عباس علیه حماس خوب است اما وی را از مسئولیتش در قبال غزه معاف نمی‌کند. عباس قبل از اینکه به موعظه ما بپردازد بهتر است بر نوار غزه مسلط شود و آن را خلع سلاح کند و اگر بر طبق تعهد قبلی‌اش قادر به این کار نیست نمی‌تواند امنیت «اسرائیل» را تضمین کند و علامت‌های سئوال بزرگی در مورد عباس وجود دارد اما به اعتقاد من دیگر امکان آن نیست که گامهایی برای مذاکره با وی برداشت.»

این اظهارات نشان می دهد که ابومازن همچنان به تقابل با گفتمان مقاومت مشغول است.عباس در تازه ترین اظهارات خود اعلام کرده است تا زمانی که اوضاع کنونی در غزه ادامه داشته باشد تشکیلات خودگردان فلسطین هیچ شراکتی را با حماس نمی‌پذیرد.ابومازن در این خصوص می گوید :

« تنها در صورتی که حماس به خواسته‌های ما عمل کند ما با حماس گفتگو می‌کنیم. خالد مشعل به من گفت که وی رهبر مقاومت است و هیچ آتش بسی جز با موافقت او صورت نمی‌گیرد.اگر حماس دولت فلسطینی یکپارچه و قانونی واحد و سلاحی واحد را نپذیرد هیچ شراکتی میان ما و آن‌ها وجود ندارد این شروط ما است و از آن کوتاه نمی‌آییم.برای شراکت با حماس این شرط را گذاشته است که سلاح در اختیار دولت فلسطین باشد و تصمیم جنگ و صلح نیز باید یکپارچه اتخاذ شود. من به صراحت می‌گویم که صبرم از اسرائیل، آمریکا و حماس به سر آمده است. «

طرفداران حماس و مقاومت اسلامی در فلسطین معتقدند که رئیس تشکیلات خودگردان به آرمان ملت فلسطین خیانت کرده است و وی را عامل اختلاف بین گروه های فلسطین دانسته و خواستار کناره گیری وی از قدرت شده اند.این سرنوشتی است که ابومازن و دحلان( مهره سابق اصلی تشکیلات خودگردان که بعدها به این تشکیلات نیز خیانت کرد) به دست خود رقم زده اند.هر روز شاهد انتشار اسناد بیشتری از خیانت عباس به آرمانهای فلسطین هستیم.همه این اسناد تایید می کند که تشکیلات خودگردان فلسطین دارای چه ماهیتی است .در خصوص عباس اظهارات مختلفی مطرح می شود که اکثر آنها بر سقوط وی از قدرت و لزوم کناره گیری وی از تشکیلات خودگردان تاکید دارد .بر این اساس سرنوشت رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همانند دیکتاتورهای مصر و تونس است. زیرا تمام
ملت های عربی از جمله ملت فلسطین مردمی بیدار هستند.این بیداری و آگاهی پس از نبرد غزه تشدید شده است.

لازم به ذکر است که ابومازن همواره بر روی اوباما و مقامات رژیم صهیونیستی در خصوص بقای خود در تشکیلات خودگردان حساب باز کرده بود اما در نهایت واشنگتن و تل آویو نیز مهره خود راتنها گذاشتند!

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین صراحتا عنوان کرده است که اوباما او را در ماجرای مذاکرات شهرک سازی فریب داده است.این در حالی است که حماس و گروههای مبارز فلسطینی بارها به ابومازن هشدار داده بودند که مذاکرات مستقیم با رژیم صهیونیستی نتیجه ای جز شکست ندارد.در هر صورت ابومازن ادعا می کند که فردی فریب خورده است اما این ادعا را نمی توان به سادگی پذیرفت! ابومازن با کمترین محاسبه سیاسی می توانست در یابد که نیت واقعی رژیم صهیونیستی و ایالات متحده آمریکا در انجام مذاکرات مستقیم چه بوده است اما با وجود درک این مسئله دوباره در زمین واشنگتن و تل آویو بازی کرد.رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین معتقد است که باراک اوباما وی را در مورد شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فریب داده است.

واقعیت امر این است که سیاست مذاکره و سازش با رژیم صهیونیستی به پایان راه خود رسیده و مقاومت تنها گزینه پیشِ‎روی ملت فلسطین است و هرکس که با مقاومت ملت فلسطین مخالفت کند یا در برابر آن بایستد، سرنگون خواهد شد. این مسئله ای است که حماس و گروههای مقاومت و اکثریت ملت فلسطین نسبت به آن تاکید دارند.با این وجود ابومازن نه تنها این حقیقت را درک نکرده است،بلکه در راستای تامین منافع تل آویو و واشنگتن گام بر می دارد. این رویکرد در حال حاضر نیز مشاهده می شود. اظهارات اخیر ابومازن نشان می دهد که وی همچنان قصد دارد به مسیر نادرست خود در تشکیلات خودگردان ادامه دهد. مسیری که پایان آن سقوط و تباهی خواهد بود.

در این میان بهترین راه ممکن استعفای خود ابومازن از قدرت است زیرا در غیر این صورت او باید بها و هزینه بسیار زیادی بپردازد.این بهترین انتخابی است که ابومازن می تواند در برهه فعلی صورت دهد. به عبارت بهتر، ابومازن باید این حقیقت را بپذیرد که خود وی و همراهانش در تشکیلات خودگردان عوامل اصلی عدم ایجاد وحدت سیاسی در میان گروههای فلسطینی محسوب می شوند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عهد شکنی صدباره ابومازن» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X