رئیس سازمان نهضت سوادآموزی: کمتر از ۱۰۰ آموزشیار تعیین تکلیف نشده‌اند/ هزینه‌های سوادآموزی افراد بیسواد

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی: کمتر از ۱۰۰ آموزشیار تعیین تکلیف نشده‌اند/ هزینه‌های سوادآموزی افراد بیسواد

فارس/ رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور با اعلام هزینه‌های سوادآموزی افراد بیسواد در کشور گفت: در دوره تحکیم سوادآموزی به ازای هر نفر ۶۰ هزار تومان هزینه می‌کنیم.

علی باقرزاده، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «تعداد آموزشیاران نهضت سوادآموزی چقدر است؟»، اظهارداشت: اکنون دیگر آموزشیار نداریم؛ آموزشیار به مفهوم سابق که یک نفر فعالیت مستمر داشته باشد و حقوق بگیر باشد دیگر نیست و فعالیت‌ها توسط بخش غیردولتی و برون سپاری انجام می‌شود.

وی افزود: هم‌اکنون با بسیج سازندگی قرارداد داریم و نیروهای بسیج را این نهاد سازماندهی می‌کند؛ در هرجایی که ما بیسواد داریم نزدیک‌ترین فردی که آنجا حضور دارد می‌تواند فعالیت سوادآموزی انجام دهد که اولویت با معلم مدرسه آنجا است.
باقرزاده ادامه داد: اولویت دوم سوادآموزی با عضو باسواد جامعه است و اولویت‌های بعدی هم تشکل‌های مردم نهاد هستند که بسیج در اولویت است و کانون بازنشستگان و کانون فرهنگی مساجد و روحانی مستقر در روستا در الولیت هستند و کلاٌ ساختار از جنس غیردولتی و مردمی است.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور با بیان اینکه تقریبا 93 درصد فعالیت‌ها در بخش غیردولتی انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: باقیمانده فعالیت‌های سوادآموزی که 7 درصد می‌شود را معلمان در ساعات موظف و غیرموظف در سوادآموزی انجام می‌دهند.

وی اضافه کرد: تعداد آموزشیارانی که محل‌هایی برای آنها تعیین شد و خودشان نرفتند، کمتر از 100 نفر در سراسر کشور است و در فرصتی که به وجود بیاید برای آموزش و پرورش تبدیل وضعیت خواهند شد.
معاون وزیر آموزش و پرورش میانگین هزینه برای سوادآموزی هر نفر در کشور را 545 هزار تومان عنوان و تصریح کرد: ممکن است در جایی مانند تهران هزینه باسوادی افراد بیشتر باشد اما این رقم به عنوان میانگین کشوری محسوب می‌شود.
باقرزاده به هزینه‌هایی که در دوره‌های مختلف سوادآموزی برای افراد بیسواد انجام می‌شود اشاره و گفت: در دوره تحکیم به ازای هر نفر 60 هزار تومان هزینه می‌کنیم و در دوره انتقال که معادل ششم ابتدایی است به ازای هر نفر 720 هزار تومان هزینه می‌کنیم؛ این اعداد و ارقام تا پایان شهریورماه امسال است و از شهریور به بعد بر اساس آمار و پراکندگی و نرخ تورم یک افزایشی خواهیم داشت.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس سازمان نهضت سوادآموزی: کمتر از ۱۰۰ آموزشیار تعیین تکلیف نشده‌اند/ هزینه‌های سوادآموزی افراد بیسواد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X