کاهش تقاضای جهانی برای نفت اوپک در سال 2015

کاهش تقاضای جهانی برای نفت اوپک در سال 2015

ایرنا/ بر اساس پیش بینی دبیرخانه سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) تقاضای جهانی برای نفت خام اوپک در سال ٢٠١٤ حدود ٢٩.٥ میلیون بشکه و در سال 2015 مقدار 29.2 میلیون بشکه در روز خواهد بود.

اوپک در گزارش ماه سپتامبر خود پیش بینی کرده است پیش بینی برای رشد تقاضای جهانی نفت خام از رقم روزانه ١,٠٥ میلیون بشکه در سال ٢٠١٤ به روزانه ١.١٩ میلیون بشکه در سال ٢٠١٥ افزایش داد.

این گزارش همچنین پیش بینی کرده است که تولید و عرضه نفت از سوی کشورهای غیر اوپک در سال ٢٠١٤ روزانه با ١,٥٨ میلیون بشکه رشد همراه خواهد بود و این کشورها در سال ٢٠١٥ نیز روزانه ١.٢٤ میلیون بشکه نفت بیشتری به بازار ارائه می کنند.

براساس تازه ترین گزارش ماهانه اوپک، کشورهای عضو این سازمان در ماه اوت امسال توانستند با افزایش تولید روزانه ٢٣١ هزار بشکه ای، بطور میانگین روزانه ٣٠,٣٥ میلیون بشکه نفت تولید کنند.

گزارش اوپک همچنین با کاهش ٠,٢ میلیون بشکه ای در برآورد ماه گذشته خود در باره تقاضا برای نفت خام اوپک در سال ٢٠١٤ آن را به ٢٩.٥ میلیون بشکه در روز کاهش داده است.

اوپک پیش بینی می کند تقاضا برای نفت خام اوپک در سال ٢٠١٥ نیز به روزانه ٢٩,٢ میلیون بشکه می رسد.

در گزارش پیشین اویک که درماه گذشته میلادی منتشر شد این سازمان پیش بینی کرده بود که سهم این سازمان از بازار جهانی نفت در سال 2015 کاهش می یابد، زیرا تولید عظیم نفت سنگین در آمریکا، سهم کمی به اوپک از افزایش تقاضای جهانی نفت می دهد.

گزارش اوپک در ماه گذشته حاکی از آن بود که با وجود اینکه به نظر می رسد رشد اقتصادی جهان در سال آینده بهتر از آنچه انتظار می رود باشد و تقاضای نفت خام نیز احتمال می رود پیش بینی ها را پشت سر گذارد، اوپک عرضه کافی برای تامین بازار خواهد داشت.

اوپک همچنین پیش بینی کرد: فناوری استخراج نفت و گاز نفت سنگین اکنون در حال کاهش میزان وابستگی ها به نفت اوپک است.

این سازمان 12 عضوی که مقر آن در وین پایتخت اتریش است، به دلیل افزایش سرعت رشد اقتصادی جهان در سال آینده، پیش بینی کرد با افزایش حجم استفاده از نفت به میزان یک میلیون و 210 هزار بشکه در روز که از افزایش یک میلیون و 130 هزار بشکه در روز آن در سال جاری بیشتر است، تقاضای نفت در سال آینده بیشتر شود.

اوپک پیش بینی کرده بود: تولید نفت آمریکا در سال 2015 به طور متوسط 13 میلیون و 120 هزار بشکه در روز باشد که 880 هزار بشکه در روز از تولید آن در سال 2014 بیشتر است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کاهش تقاضای جهانی برای نفت اوپک در سال 2015» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X