دادگاه فرانسه پنج قاچاقچي مهاجران را به زندان و جريمه نقدي محكوم كرد

به گزارش تارنماي روزنامه فرانسوي «لو فيگارو»، اين دادگاه ديروز (جمعه) در حكمي براي متهمان شامل سه كُرد (دو ايراني و يك عراقي) و دو فرانسوي، تا شش سال حبس و پرداخت جريمه نقدي را تعيين كرد.
اين دادگاه همچنين بر پايه كيفرخواست دادستاني در مورد «مغز متفكر» اين شبكه قاچاق كه متواري است، او را به دليل «كمك به ورود و اقامت غيرقانوني در چارچوب يك گروه سازماندهي شده» از اوت 2015 (مرداد/ شهريور 94) تا فوريه 2016 (بهمن/ اسفند 94) تحت پيگرد قانوني قرار داد.
بر پايه اين گزارش، «مغز متفكر» اين گروه يك ايراني با نام مستعار «كاپا» است كه در دادگاه ديروز به تحمل شش سال حبس و پرداخت 50 هزار يورو جريمه نقدي محكوم شد. حكم بازداشت بين المللي نيز براي او صادر شده است.
در اين دادگاه يك كُرد ايراني مسئول يافتن مهاجران و يك كُرد عراقي مسئول انتقال مهاجران به محل استقرار كاميون ها، به تحمل دو سال حبس و به ترتيب به پرداخت 10 هزار و هشت هزار يورو جريمه نقدي، محكوم شدند.
اين افراد در نزديكي اردوگاه مهاجران در «گراند سنت» در شمال فرانسه فعاليت مي كردند و در ازاي دريافت سه هزار و 500 پوند (چهار هزار و 400 يورو)، انتقال مهاجران را به انگليس و با همدستي رانندگان، «تضمين» مي كردند.
دو متهم فرانسوي اين پرونده كه مسئول كافه اي در نزديكي اردوگاه مهاجران بودند و در دادگاه حضور نيافتند، به تحمل 2 سال حبس و پرداخت 20 هزار و پنج هزار يورو جريمه محكوم شدند. اين دو به مدت پنج سال اجازه كسب نخواهند داشت.
در نهايت نيز راننده تاكسي محلي و ششمين متهم پرونده به دليل آن كه هيچ مهاجري را به محل استقرار كاميون ها نرسانده بوده و تنها مسئوليت انتقال آنان را به يك هتل و يك اردوگاه برعهده داشته، تبرئه شد.
بر پايه اين گزارش، اين شبكه قاچاق مهاجران، در فوريه 2016(بهمن/ اسفند 94) توسط پليس مرزي در نزديكي گراند سنت منهدم شد. نزديك به يك هزار و 500 مهاجر عمدتا كُرد در اردوگاهي در اين منطقه، در شرايط نامساعد زندگي مي كنند.
اروپام ** 9053**1485**1517

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-حوادث می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دادگاه فرانسه پنج قاچاقچي مهاجران را به زندان و جريمه نقدي محكوم كرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-حوادث منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X