مدیرکل درمان و توانبخشی بنیاد شهید: اطلاع رسانی ضعیف برخی دستگاه ها درباره حقوق ایثارگران

مدیرکل درمان و توانبخشی بنیاد شهید: اطلاع رسانی ضعیف برخی دستگاه ها درباره حقوق ایثارگران

ایرنا/ مدیرکل درمان و توانبخشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت، ضعف برخی دستگاه ها درباره اطلاع رسانی قوانین و حقوق ایثارگران شاغل در آنها، مشکلاتی را برای این قشر از جامعه بوجود آورده است.

«ایرج عربی» با تاکید بر ارائه خدمات درمانی و بهداشتی رایگان به جانبازان معزز (5 تا 70 درصد) افزود، معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید تنها معاونتی است که بدون توجه به نوع ضایعه و درصد جانبازی خدماتی را به این افراد ارائه می کند.

وی اظهار داشت: همه جانبازانی که در کمیسیون تخصصی درصد جانبازی شرکت کرده و حایز درصد شده اند، تمام خدمات درمانی اعم از بستری و دارو را رایگان دریافت می کنند هر چند توجه به اولویت ها در استفاده از برخی خدمات تخصصی خاص مانند ویلچر بر حسب نوع نیاز و میزان آسیب های این عزیزان مورد توجه واقع می شود.

این مقام مسئول در بنیاد شهید با بیان اینکه ویلچر حتی در اختیار والدین شهدا نیز قرار می گیرد، ادامه داد: برخورداری از این امکانات و تسهیلات از جمله حقوق همه جانبازان معزز است از این رو در صورتی که جانباز یا جانبازانی تاکنون از ارائه این خدمات بی اطلاع و بی بهره بوده اند، می توانند با مراجعه به اداره کل بنیاد شهید استان خود نسبت به پیگیری آن اقدام کنند.

وی تصریح کرد: بنیاد شهید همچنین موظف است علاوه بر ارائه خدمات عمومی درمانی به جانبازان، در صورت ابتلای آنها یا خانواده هایشان به انواع بیماری های صعب العلاج مانند سرطان یا ام اس از نظر دارو و درمان به آنها رسیدگی کند.

عربی توضیح داد: ایثارگران شاغل در دستگاه های دولتی نیز که اطلاع رسانی ضعیف موجب بی اطلاعی نسبت به حقوق اولیه آنها شده می توانند به معاونت یاد شده مراجعه و یا مراتب را برای پیگیری اعلام کنند.

وی از خبرنگار ایرنا خواست در صورتی که جانبازی مشکلی در زمینه دارو و درمان و هزینه هایی که پرداخت کرده دارد و با خبرگزاری جمهوری اسلامی تماس می گیرد، این موضوع را به معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید اعلام تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

گروه اجتماعی خبرگزاری جمهوری اسلامی پیشتر با انتشار فراخوانی بر روی خروجی خود از عموم مردم به خصوص خانواده شهدا و جانبازان خواسته بود تا مشکلات خود را با این گروه در میان بگذارند.

عربی تعداد جانبازان کل کشور را 546 هزار و 108 نفر اعلام و اضافه کرد: از این تعداد 320 هزار و 528 نفر جانباز زیر 25 درصد (شامل 59 درصد از جانبازان) و 225 هزار و 580 نفر (شامل41درصد جانبازان) بیش از 25درصد جانبازی دارند.

به گفته وی، از آنجا که بیشتر آزادگان جانباز هم می باشند، آمار آنها در آمار جانبازان نیز لحاظ شده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیرکل درمان و توانبخشی بنیاد شهید: اطلاع رسانی ضعیف برخی دستگاه ها درباره حقوق ایثارگران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X