دیلی‌بیست: کاخ‌سفید هیچ توجیه قانونی بین‌المللی برای هدف قرار دادن داعش در سوریه ندارد

دیلی‌بیست: کاخ‌سفید هیچ توجیه قانونی بین‌المللی برای هدف قرار دادن داعش در سوریه ندارد

فارس/ یک روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت گرچه رئیس‌جمهور آمریکا اطمینان دارد که اختیارات داخلی برای حمله به «داعش» دارد اما هیچ توجیه قانونی بین‌المللی برای هدف قرار دادن این گروه در سوریه ندارد.

به گزارش روزنامه آمریکایی «دیلی‌بیست»، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا کاملاً اطمینان دارد که مجوز قانونی داخلی برای حمله به سوریه دارد اما تاکنون هیچ توضیحی نداشته که به چه دلیل چنین حمله‌ای، قانون بین‌الملل را دربرمی‌گیرد.

کاخ سفید یک پاسخ برای منتقدانی دارد که می‌خواهند بدانند که دولت اوباما چگونه می‌تواند حمله به داعش در سوریه را طبق قانون بین‌الملل توجیه کند و دولت اوباما در نهایت توضیح داد که به چه دلیل توجیه قانونی داخلی برای استفاده از حمله هوایی در سوریه دارد.

این گزارش ادامه داد، مقامات کاخ سفید مدعی شده‌اند که آنها به مجوز کنگره برای حمله به سوریه نیاز ندارند زیرا مجوز سال ۲۰۰۱ برای استفاده از نیروی نظامی علیه عاملان حملات ۱۱ سپتامبر و مجوز ۲۰۰۲ برای کنار زدن «صدام حسین»، برای جنگ علیه داعش نیز کاربرد دارد.

با اینحال، روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز»، توضیح و دلیل کاخ سفید را «گیج‌کننده» و ناکافی دانسته است . القاعده و داعش گاه و بیگاه با یکدیگر در نزاع هستند و رژیم صدام حسین مدتهاست که رفته است.

بر اساس این گزارش، دولت آمریکا تقریباً هیچ دلیلی نیاورده که چرا این حملات در سوریه، نقض مستقیم قانون بین‌المللی درگیری‌های مسلحانه و نقض منشور سازمان ملل نیست زیرا هم سوریه و هم همپیمانان روس آنها اعلام کرده‌اند که حملات هوایی آمریکا نقض قوانین بین‌الملل و منشور سازمان ملل است.

«کایتلین هایدن» سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا به دیلی‌بیست اعلام کرد: «هر زمان که آمریکا از اعمال زور قلمروهای خارجی استفاده می‌کند، اصول قانونی بین‌المللی از جمله احترام به حاکمیت و قانون درگیری‌های مسلحانه، محدودیت‌های مهمی را بر توانمندی اقدام عمل یکجانبه آمریکا و شیوه‌ای که آمریکا می‌تواند از اعمال زور استفاده کند، تحمیل می‌کند. با در نظرگرفتن قانون بین‌الملل، اساس خاص بر حقایق و شرایط مرتبط با هرگونه اقدام نظامی خاص بستگی دارد اما ما معتقدیم که ما برای اتخاذ اقدام عمل یک اساس و بنیانی خواهیم داشت.

در راه‌اندازی جنگ ۲۰۱۱ در لیبی، دولت اوباما به شدت تلاش کرد تا قطعنامه شورای امنیت را که حمله ناتو علیه دولت «معمر قذافی» را مجاز اعلام می‌کرد، به دست آورد. در ۲۰۱۳، زمانیکه اوباما تلاش کرد تا به دولت «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه حمله کند،دولت وی تلاش کرد تا تأییده پارلمان‌های خارجی را برای این حمله کسب کند و البته پارلمان انگلیس قبل از آنکه اوباما از تصمیمش منصرف شود، با این حمله مخالفت کرد.

دیلی‌بیست سپس با اشاره به این موارد ادامه داد، در جنگ علیه داعش، یک بازیگر غیرعضو (داعش) در دو کشور مستقل در حال عملیات است و اوباما بر دعوت دولت عراق به عنوان منطق قانونی خود برای اقدام نظامی تکیه کرده است اما سوریه چنین دعوتی را از آمریکا نکرده که حمله نظامی در این کشور صورت دهد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دیلی‌بیست: کاخ‌سفید هیچ توجیه قانونی بین‌المللی برای هدف قرار دادن داعش در سوریه ندارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X