پرواز حجاج فلسطینی از فرودگاه بن گوریون سرزمیتهای اشغالی به جده عربستان

پرواز حجاج فلسطینی از فرودگاه بن گوریون سرزمیتهای اشغالی به جده عربستان

ایرنا/ حجاج فلسطینی ساکن سرزمین های اشغالی فلسطین در سال 1948برای نخستین بار از 67 سال قبل تاکنون بطور مستقیم از فرودگاه اللد 'بن گوریون' در فلسطین اشغالی به فرودگاه جده در عربستان سعودی منتقل می شوند.

در سال های گذشته حجاج فلسطینی با دریافت ویزاهایی که فقط برای یک بار سفر اعتبار داشت از راه های زمینی وارد اردن و از طریق این کشور عازم عربستان سعودی برای انجام مناسک حج تمتع می شدند.
اما امسال وضع متفاوت شده است، حجاج فلسطینی از فرودگاه اللد 'بن گوریون' عازم فرودگاه بین المللی ملک علیای امان پایتخت اردن و سپس راهی فرودگاه جده در عربستان سعودی می شوند.
ناظران این اقدام را در چارچوب روند عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با عربستان سعودی ارزیابی کرده اند.
'ابراهیم میلاد' صاحب آژانس هواپیمایی اردنی 'میلاد گفته است که این تصمیم با هماهنگی مسئولان هواپیمایی رژیم صهیونیستی، اردن و عربستان سعودی اتخاذ و تمام موافقت های لازم برای انتقال حجاج فلسطینی از جمله تایید وزارت ادیان این رژیم اخذ شده است.
میلاد افزود: از 23 تا 26 ماه جاری سپتامبر(شهریور) 766 حاجی فلسطینی ساکن سرزمین های اشغالی سال 1948 عازم عربستان سعودی می شوند.
عربستان سعودی برغم اینکه گفته می شود با رژیم صهیونیستی روابط دیپلماتیک ندارد، با این تصمیم هیچگونه مخالفت نکرده است.
در فلسطین تاریخی که از سال 1948 تاکنون تحت اشغال صهیونیست ها قرار دارد، حدود یک میلیون و 200 هزار نفر فلسطینی زندگی می کنند که اکثریت آنها مسلمان هستند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پرواز حجاج فلسطینی از فرودگاه بن گوریون سرزمیتهای اشغالی به جده عربستان » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X