رییس پیشین حزب حاکم اندونزی به اتهام اختلاس راهی زندان شد

رییس پیشین حزب حاکم اندونزی به اتهام اختلاس راهی زندان شد

ایرنا/ 'انس ﺍﻭﺭﺑﺎﻧﻴﻦ ﮔﺮﻭﻡ' ﺭییس پیشین ﺣﺰﺏ حاکم ﺩﻣﻮﮐﺮﺍﺗﻴﮏ اندونزی چند روز قبل از پایان دوره حاکمیت این حزب بر این کشور جنوب شرق آسیا راهی زندان شد.

به گزارش ایرنا، فساد مالی در بدنه حاکمیت اندونزی گسترده است و رییس پیشین حزب حاکم نیز یکی از متهمان فساد مالی در وزارت ورزش بود که در آن حدود 40 میلیون دلار از بودجه بیت المال اختلاس شـده بود.

'دکی کاسدینار' مدیر سابق طرح و برنامه وزارت ورزش اندونزی، 'اندی الفیان مالار انگنگ' وزیر پیشین ورزش و 'انس ﺍﻭﺭﺑﺎﻧﻴﻦ ﮔﺮﻭﻡ' رئیس پیشـین حزب دموکراتیک متهمان این پرونده هستند.

براساس گزارش روز پنجشنبه رسانه های اندونزی، این مقام حزبی روز گذشته برای طی هشت سال محکومیت خود در آخرین روزهای حاکمیت دولت 'سوسیلو بامبانگ یودهویون'که هم اکنون ریاست حزب را نیز بر عهده دارد و برای اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک بسر می برد، راهی زندان شد.

'انس ﺍﻭﺭﺑﺎﻧﻴﻦ ﮔﺮﻭﻡ' به همراه سه وزیر کابینه 'سوسیلو بامبانگ یودهویون' طی هفته های گذشته درگیر پرونده های فساد بودند.

محققان مبارزه با فساد اندونزی این مقام حزبی را به پولشویی و دریافت رشوه در مقابل خرید زمین و دستکاری در روند مناقصه های ساخت و ساز متهم کرده بودند.

قضات دادگاه ویژه مبارزه با فساد اداری در جاکارتا روز چهارشنبه رییس پیشین حزب دمکراتیک را مجرم شناختند و او را به هشت سال زندان محکوم کردند.

'جرو واسیک' وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی به عنوان سومین وزیر دولت اندونزی اواسط شهریور و چند هفته پیش از پایان کار دولت متهم به فساد مالی و سوء استفاده از بودجه دولتی شد و استعفا داد.

کمیسیون مبارزه با فساد اندونزی خرداد ماه امسال نیز 'سوریا دارما علی' وزیر امور دینی این کشور و همچنین رییس حزب توسعه اتحاد را متهم به سوء استفاده مالی از منابع دولتی در امور حج کرد و پس از چند روز برکنار شد.

'اندی مالارانگنگ' وزیر ورزش اندونزی نخستین وزیر این کشور بود که در سال1391 پس از آغاز کمیسیون مبارزه با فساد این کشور و به اتهام فساد مالی مجبور به استعفا شد.

فساد مالی در اندونزی گسترده است، هر سال گزارش های فراوانی از فساد مالی افراد وابسته به دولت منتشر می شود. این فسادها چالش هایی را برای دولت اندونزی در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی این کشور در سال جاری میلادی ایجاد کرد و حزب حاکم در انتخابات موفقیتی کسب نکرد.

یودهویونو در سال 2009 با وعده مبارزه با فساد مالی بر رقبای خود در انتخابات پیروز شد. فساد در اندونزی به اندازه ای گسترده است که وی تاکنون در مبارزه با آنچه به آن وعده داده، موفقیت چندانی بدست نیاورده و اواخر مهر ماه امسال نیز سکان هدایت این کشور را به 'جوکو ویدودو' معروف به جوکووی رییس جمهور منتخب اندونزی می سپارد.

سازمان غیر دولتی شفافیت بین المللی در تازه ترین رده بندی خود در باره فساد مالی در کشورهای جهان، اندونزی را در بین 177 کشور جهان در رتبه 114 قرار داده است.

طبق رده بندی این سازمان رتبه نخست این فهرست کمترین فساد مالی و رتبه آخر بیشترین فساد مالی را دارند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رییس پیشین حزب حاکم اندونزی به اتهام اختلاس راهی زندان شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X