وزیر بهداشت خبر داد: کمبود پزشک در روستاها و مناطق محروم/ راه اندازی کلینیک های سرپایی

وزیر بهداشت خبر داد: کمبود پزشک در روستاها و مناطق محروم/ راه اندازی کلینیک های سرپایی

مهر/ وزیر بهداشت با اشاره به کمبود پزشک عمومی و متخصص در مناطق روستایی و محروم کشور، اظهار داشت، در حال حاضر اکثر پزشکان در شهرهای مرکزی مستقر شده اند و برای رفع این مشکل و رسیدن به استانداردهای لازم در حال نیازسنجی هستیم. هاشمی در ادامه بر اهتمام و توجه به ارتقاء خدمات ویزیت که در قالب بسته های حمایتی برنامه تحول نظام سلامت ابلاغ شده است تاکید و خاطر نشان کرد: دانشگاههای علوم پزشکی باید در نقاط مختلف شهر با توجه به نیاز هر منطقه نسبت به راه اندازی کلینیک های سرپایی اقدام کنند.

وزیر بهداشت گفت، با استمرار حمایتهای دولت و مجلس مشکلات حوزه بهداشت و درمان کشور به تدریج مرتفع می شود.

دکتر سید حسن هاشمی در نشست هم اندیشی با اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اجرای برنامه تحول نظام سلامت در کشور خاطر نشان کرد، بسیاری از مشکلات که در حال حاضر در بخشهای بهداشتی و درمانی، پژوهشی و آموزشی کشور وجود دارد به تدریح حل می شود اما دستیابی به اهداف ایده ال آن نیاز به صرف زمانی 10 تا 12 سال دارد.

وی با تاکید بر گسترش گردشگری سلامت با توجه به ظرفیتها و توانمندی های دانشگاههای علوم پزشکی کشور تصریح کرد: به منظور ساماندهی گردشگری سلامت در کشور، شورایی با حضور نمایندگان سازمان گردشگری، وزارت اطلاعات، وزارت امور خارجه در وزارت بهداشت تشکیل شده است اما به منظور ساماندهی بهتر در این زمینه لازم است دانشگاههای علوم پزشکی با افزایش برنامه های نظارتی در این حوزه وارد شوند.

وزیر بهداشت با اشاره به کمبود پزشک عمومی و متخصص در مناطق روستایی و محروم کشور، اظهار داشت: در حال حاضر اکثر پزشکان در شهرهای مرکزی مستقر شده اند و برای رفع این مشکل و رسیدن به استانداردهای لازم در حال نیازسنجی هستیم.

هاشمی در ادامه بر اهتمام و توجه به ارتقاء خدمات ویزیت که در قالب بسته های حمایتی برنامه تحول نظام سلامت ابلاغ شده است تاکید و خاطر نشان کرد: دانشگاههای علوم پزشکی باید در نقاط مختلف شهر با توجه به نیاز هر منطقه نسبت به راه اندازی کلینیک های سرپایی اقدام کنند.

وی در خصوص مقیمی پزشکان متخصص در بیمارستانهای دانشگاهی نیز اظهار داشت: مقیمی پزشکان به ویژه در گروههای حساس از جمله اورژانس، بیهوشی، قلب، زنان و زایمان و جراحی باید اجرایی شود و در این زمینه دانشگاهها می توانند از نیروهای جوان عضو هیئت علمی استفاده کنند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر بهداشت خبر داد: کمبود پزشک در روستاها و مناطق محروم/ راه اندازی کلینیک های سرپایی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X