رازهای استون هنج در سنگ های 50 تنی آن

رازهای استون هنج در سنگ های 50 تنی آن

ایرنا/ پژوهشگران می گویند: با تکیه بر یک روش نوین اسکن کشف کرده اند که در زیر تخته سنگ های غول پیکر و 50 تنی منطقه 'استون هنج' در جنوب انگلیس مکان باستانی عظیمی قرار دارد.
استون هنج (Stonehenge) یکی از عجایب جهان باستان و از مشهورترین محوطه های باستانی امروز جهان است که از سال 1986 در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.
قدمت این محوطه باستانی که در دشت سالزبری در ویلت شایر انگلیس واقع شده است، به عصر نوسنگی و عصر مفرغ برمی گردد.
استون هنج از دو دایره سنگی متحد المرکز تشکیل شده است که ارتفاع سنگ های دایره درونی آن به 6 متر و وزن شان به حدود 50 تن می رسد.
پژوهشگران برآورد می کنند که استون هنج بین 3 هزار تا 2 هزار سال پیش از میلاد مسیح برپا شده باشد.

'وینسنت گافنی' سرپرست گروه پژوهش می گوید:نتایجی که به آنها رسیده ایم یافته ای تازه نیست بلکه گامی بلند در جهت درک درست ما از استون هنج است.او و گروهش چهار سال در مورد معمای استون هنج تحقیق کرده اند. این پژوهش گسترده ترین تحقیق در نوع خود بوده است.
تخته سنگ های غول پیکر استون هنج همواره برای پژوهشگران عرصه ای ناشناخته بوده اند. حال محققانی از بیرمنگام انگلیس و اتریش به سرپرستی وینسنت گافنی کشف کرده اند که در زیر زمین این منطقه 17 اثر تاکنون ناشناخته وجود دارد که عمرشان به احتمال به اندازه تخته سنگ های روی زمین است.
وولفگانگ نویباوئر مدیر مؤسسه لودویگ-بولتسمان اتریش با اشاره به فناوری به کار رفته در این پروژه تحقیقاتی می گوید: یافتن روش هایی که بدون آسیب رسانی به طبیعت به مطالعه میراث فرهنگی ما کمک می کنند، یکی از بزرگترین چالش های بزرگ زمان حاضر است.
تصاویر به دست آمده از عمق زمین منطقه همچنین صدها آرامگاه ماقبل تاریخ به شکل تپه و نیز سکونت گاههایی مربوط به عصر برنز، آهن یا همدوره با امپراتوری رم را نشان می دهند.
این اطلاعات افزون بر این به محققان کمک می کنند تا تاریخ 11 هزار ساله محیط اطراف را بهتر بشناسند. پژوهشگران در طول 4 سال در مجموع 120 روز در محل کار کرده اند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رازهای استون هنج در سنگ های 50 تنی آن» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X