سرمقاله سیاست روز/ ما را ببخشید آقای کیارستمی!

سرمقاله سیاست روز/ ما را ببخشید آقای کیارستمی!

سیاست روز/ «ما را ببخشید آقای کیارستمی!» عنوان یادداشت روز روزنامه سیاست روز به قلم مهدی رجبی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

نه. اشکال کار از شما نیست آقای کیارستمی. من از طرف حاتمی‌کیا و آنها که مثل او فکر می‌کنند از شما معذرت می‌خواهم. شما با آن ذهن منورالفکرانه‌تان، جسارت این جماعت را ببخشید. ببخشید که اعصابتان را به هم ریختند و باعث شدند از ذهن بسیار آرمان‌گرایانه‌تان باز هم رونمایی کنید.
امثال حاتمی‌کیا و جماعت شبیه به او خیلی چیزها را نمی‌فهمند. این نفهمی آنها را هم ببخشید. آنها نمی‌فهمند خرج کردن دلارهای تانخورده چه طعمی دارد. آنها نمی‌فهمند قدم زدن روی فرش قرمز با آن حوری‌های زمینی! چه لذتی دارد. آنها نمی‌فهمند نور فلاش‌های دوربین‌های خارجی چقدر جذاب است. آنها نمی‌فهمند، فکر پیشرو می‌گوید، بهتر است در زمان جنگ به جای خاکریزها روی صندلی هواپیما لم داد و از بالای آسمان حقارت یک ملت را تماشا کرد!
متاسفیم برای همه آنها که شما را با این همه کمالات به چالش می‌کشند. آنها حواسشان نیست که این حرف‌ها مثل همان چالش سطل آب یخ باعث می‌شود شما دچار چاییدگی! شوید.
آنها حواسشان نیست که با عینک سیاه نمی‌شود دنیا را، ایران را و حتی جنگ را سپید دید. راستی این عینک دودی‌تان «made in» کجاست؟ من از شما عذر می‌خواهم که امثال حاتمی‌کیا، احمدپور‌ها را به جنگ بردند و به کشتنشان دادند.
من از طرف احمدپورها هم از شما معذرت می‌خواهم. آنها هم بچگی کردند و به جبهه رفتند. آنها اشتباه بزرگی کردند که نفهمیدند، وقتی همه دنیا پشت صدام ایستاده، نباید در مقابلش ایستاد. نمی‌دانستند این جنگ مفهومی ندارد. آنها به اشتباه فکر می‌کردند، که اگر به خاکریزهای جبهه نروند، ممکن است کلاس و دفتر و کتابی برایشان نماند. غلط اضافه بود جنگیدن برای زنده ماندن مملکت. ارزش پس گرفتن خاک وطن از دشمن به مراتب از پس دادن آن دفترچه کذایی پایین‌تر و حقیرتر بود. ما برای احمدپورها متاسفیم که جانشان را برای وطن و انقلاب خود فدا کردند. آنها خیانت بزرگی کردند که مثل برخی‌ها چمدانشان را نبستند و نرفتند.
واقعا بی‌مفهوم تر از هشت سال دفاع مقدس ما برای آدم‌هایی مثل شما چیز دیگری هست؟ برای شما که "بودجه‌های سنگین" گرفتید و آنچه آنها خواستند را ساختید. بعد هم دستخوشتان جایزه‌های خارجی شد. از نظر شما امثال عباس و حاج کاظم آژانس احمق‌ترین آدم‌های دنیا هستند. آخر کدام آدم عاقلی ماشینش که تنها وسیله کسب درآمدش است می‌فروشد تا همرزمش را از مرگ نجات دهد. کدام آدم عاقلی زمینش و تراکتورش را رها می‌کند و می‌رود بجنگد، بعد هم با ترکش و بی‌تراکتور برمی‌گردد سر همان زمین. کدام عاقلی می‌پذیرد که امثال اینها از دنیا طلبکار نباشند.
اصلا اشکال کار از مردم ایران است. آنها که مثل شما روشنفکر نیستند و حتی فیلم‌هایتان را نمی‌بینند. آنها که نمی‌فهمند شما چقدر می‌فهمید! اشکال از مردمی است که علی‌رغم همه سختی‌ها پای مملکتشان ایستاده‌اند. آنها که بوی دلارهای تانخورده مستشان نمی‌کند. آنها که هویتشان را به هیچ قیمتی نمی‌فروشند. آنها که مثل آفتاب می‌درخشند و شما را مجبور به استفاده از عینک دودی می‌کنند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرمقاله سیاست روز/ ما را ببخشید آقای کیارستمی!» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X