شركت پشتيباني امور دام آماده خريد تضميني جو از كشاورزان ايلامي است

جهان عبدي روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: اين شركت بر اساس سياست هاي ابلاغي وزارت جهاد كشاورزي و بر مبناي شاخص هاي تعيين شده استاندارد اين وزارت خانه از جمله ميزان كيفيت، رطوب و هكتوليتر، جو مازاد كشاورزان را به نرخ تضميني خريداري مي كند.
وي افزود: نرخ تعيين شده براي خريد جو از كشاورزان ايلامي هر كيلوگرم 10 هزار و 28 ريال است البته جو خريداري شده از كشاورزان توسط كارگزاري در بورس به فروش مي رسد و مبلغ ما به تفاوت قيمت بورس و قيمت خريد تضميني پس از سير مراحل قانوني توسط اين شركت به كشاورزان پرداخت مي شود.
عبدي يادآور شد: با توجه به آغاز عمليات برداشت جو در حوزه جنوبي استان، ايستگاه مركزي خريد ايلام آماده خريد جو مازد به نرخ تعيين شده دولتي از كشاورزان است ضمن اينكه اداره كل تعاون روستايي استان نيز به عنوان مباشر با اين شركت همكاري دارد.
وي با بيان اينكه با توجه به مقدار بهاي بيشتر خريد جو در بازار آزاد كشاورزان تمايل كمتري به فروش محصول خود به نرخ دولتي هستند، پيش بيني كرد امسال اين شركت بتواند مقاديري از جو كشاورزان را با بهاي دولتي و تضميني خريداري كند.
54 هزار هكتار از اراضي ديم و يك هزار و 320 هكتار ازاراضي آبي كشاورزي استان به زير كشت اين محصول رفته است و پيش بيني مي شود امسال 70 هزار تن محصول جو از سوي كشاروزان ايلامي برداشت شود.
7172/9002

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شركت پشتيباني امور دام آماده خريد تضميني جو از كشاورزان ايلامي است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X