كاهش 20 درصدی حوادث كار منجربه فوت در كشور

محمد اصابتی روز دوشنبه در حاشیه كارگاه آموزشی بهبود عملكرد تشكل های كارگری و كارفرمایی كشور در زنجان در جمع خبرنگاران افزود: سال 94 حدود 11 هزار حادثه ناشی از كار در سطح كشور به وقوع پیوست و بنا به گزارش سازمان پزشكی قانونی كشور میزان حوادث منجر به فوت كاهش 20 درصدی داشت.
وی با بیان اینكه میزان حوادث كار بر اساس ضریب شیوع حادثه به ازای هر 100 هزار كارگر محاسبه می شود، اظهار كرد: میزان حوادث ناشی از كار در بخش ساختمانی نزدیك به 48 درصد در سال 92 بود كه با انعقاد تفاهم نامه هایی با سازمان نظام مهندسی كشور و نظارت بیشتر بر كارگاه های ساختمانی، به 40 درصد در سال 94 رسید.
اصابتی با بیان اینكه در زمان حاضر حدود 2 میلیون و 500 هزار كارگاه مشمول قانون كار در كشور فعال هستند، ادامه داد: سال گذشته بیش از 430 هزار بازرسی ادواری توسط بازرسان كار در سطح كارگاه های كشور انجام شد.
وی به وجود قراردادهای سفید در سطح برخی كارگاه های كوچك كشور اشاره كرد و افزود: بر اساس ماده 10 قانون كار جمهوری اسلامی ایران انعقاد چنین قراردادهایی كه به نوعی در نتیجه توافق كارگر و كارفرما شكل می گیرند تخلف محسوب می شود و اگر در مراجع قانونی وجود چنین قراردادهایی به اثبات برسد، با متخلفان برخورد قضایی انجام می شود.
اصابتی با بیان اینكه سال گذشته بیش از دو هزار كارفرما به دلیل ارتكاب تخلف در كارگاه ها، به مراجع قضایی معرفی شدند، اظهار كرد: در صدد هستیم با مدیریت هرچه مطلوب بازرسی ها از محیط های كار و جلب مشاركت كارگران و كارفرمایان، میزان بروز تخلف در محیط های كاری را به حداقل برسانیم.
كارگاه آموزشی دو روزه بهبود عملكرد تشكل های كارگری و كارفرمایی سراسر كشور با شركت شماری از تشكل های كارگری و كارفرمایی روزهای یكشنبه و دوشنبه هفته جاری در زنجان برگزار می شود. 7312/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كاهش 20 درصدی حوادث كار منجربه فوت در كشور» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X