آخوندی: سرمایه صندوق سرمایه گذاری حرم های مطهر به یک هزار میلیارد ریال افزایش می یابد

آخوندی: سرمایه صندوق سرمایه گذاری حرم های مطهر به یک هزار میلیارد ریال افزایش می یابد

ایرنا/ وزیر راه و شهرسازی گفت، سرمایه صندوق سرمایه گذاری طرح حرم های مطهر به منظور بهسازی و بازسازی بافت فرسوده پیرامونی آنها به یک هزار میلیارد ریال افزایش می یابد.

عباس آخوندی روز جمعه در پاویون فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد به خبرنگاران گفت: این صندوق با سرمایه بسیار اندک و به شدت ضعیف تاسیس شد.

وی عنوان کرد: در جلسه ای که هیات وزیران در مشهد داشت پیشنهاد افزایش سرمایه صندوق به یک هزار میلیارد ریال ارائه شد که به تایید هیات وزیران رسید تا منابع آن تامین شود.

وی بابیان اینکه 20درصد سرمایه این صندوق از منابع بودجه عمومی دولت است که باید در بودجه سال 94 دولت پیش بینی شود و افزایش سرمایه آن انجام گیرد.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در خصوص آزاد راه کنار گذر شمالی مشهد که به دلیل افتتاح زودهنگام بر اساس نظر کارشناسان مشکلات بسیار دارد و فاقد استانداردها است گفت: قبل از آنکه طرح تکمیل شود در مرحله 80 تا 85درصد افتتاح شد و عملا دارای مشکلات زیادی هم بود.

آخوندی افزود : وقتی طرحی به مرحله بهره برداری رسیده و افتتاح می شود از ردیف های بودجه ای هم حذف می گردد که با افتتاح زودهنگام این پروژه بودجه ای برای تکمیل آن پیش بینی نشد و ردیف آن حذف گردید.

وی ادامه داد: در سفر قبلی به مشهد گزارش کاملی از این پروژه تهیه کرده و به هیات وزیران ارائه کردم و خوشبختانه مصوب شد که ردیف اعتباری این کنار گذر دوباره در بودجه سال 94 تعریف شود.

آخوندی با بیان اینکه یک ماه قبل این طرح به تصویب هیات وزیران رسید ، گفت : در سال آینده برای این پروژه اعتباری لازم دیده می شود و تکمیل آن در دستور کار قرار می گیرد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: این طرح از پروژه های مهم است که به آن توجه ویژه دارم و روند کار را تعقیب می کنم.


* پیگیری پروژه های ریلی خراسان رضوی

وی به پروژه های ریلی استان خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: طرح برقی کردن قطار مشهد – تهران به خوبی در حال پیشرفت است .

آخوندی افزود : مصوبه شورای اقتصاد و مجوز ترک تشریفات مناقصه را گرفته ایم و کارهای تامین مالی و مهندسی آن در حال انجام است.

وی یادآورشد: ترک تشریفات مناقصه و مصوبه شورای اقتصاد پروژه مشهد - بجنورد - گرگان نیز گرفته شده و در دست اقدام است .

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد : پروژه ریلی مشهد – چابهار در قطعه چابهار به سمت زاهدان در حال اجراست و مطالعات زاهدان به سمت بیرجند هم به انجام رسیده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آخوندی: سرمایه صندوق سرمایه گذاری حرم های مطهر به یک هزار میلیارد ریال افزایش می یابد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X