چرای غیر قانونی دام ها در مراتع شهرستان ملارد رصد می شود

سید علی عظیمی در گفت وگو با خبرنگار مهر با اشاره به لزوم حفظ و احیای منابع و مراتع طبیعی در شهرستان ملارد اظهار داشت:تخریب ظرفیت های موجود تبعات و پیامدهای زیانباری را به همراه دارد که شهرستان ملارد و حتی استان را تحت الشعاع قرار می دهد.

مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ملارد عنوان کرد:مراتع و عرصه طبیعی این منطقه یکی از ظرفیت ها و موهبت های برجسته و ویژه این خطه از استان تهران است که با مقایسه ای اجمالی میان ملارد با دیگر شهرستان های غرب استان تهران،به روشنی در می یابیم که برخی از مناطق این محدوده از استان فاقد چنین استعدادی هستند.

وی افزود: برخورداری از چنین ویژگی هایی،مسئولیت ما را سنگین تر می سازد و عزم موجود بر این است تا در چارچوب قوانین واختیارات،نهایت تلاش خود را برای حفظ این استعداد خدادادی به کار گیریم.

عظیمی گفت:در حال حاضر یکی از جدی ترین مخاطرات مراتع طبیعی و پوشش گیاهی عرصه شهرستان ملارد به چرای بی رویه و غیر قانونی دام ها باز می گردد که در صورت عدم کنترل و مهار آن،پیامدهای زیانباری را در پی خواهد داشت.

مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ملاردعنوان کرد:دامداران و گله داران این خطه،طبق قانون و چارچوب های تعیین شده،تنها در فصل چرا، که از نخستین روز آذرماه آغاز می شود و تا اسفند ماه ادامه می یابد مجاز به چرای گله و دام های خود هستند.

وی افزود:چرا و تغذیه دام ها از مراتع در خارج از زمان تعیین شده،تخلف و عملی غیر قانونی است و مجموعه منابع طبیعی این شهرستان تلاش می کند با توجه به ظرفیت ها و امکاناتی که از آن برخوردار است،با گشت ها و پایش های مستمر، چرای غیر قانونی دام ها را  رصد و در صورت لزوم برخوردهای قانونی را مد نظر قرار دهد.

عظیمی گفت:با هر گونه چرای غیر قانونی و خارج از زمان تعیین شده،قاطعانه برخورد خواهیم کرد و امیدواریم گله داران با احساس مسئولیت هر چه بیشتر به مراتع  و پوشش گیاهی این منطقه،منافع عمومی و کلان این خطه از غرب استان تهران را مدنظر قرار دهند.

وی درخاتمه یاد آور شد:نباید از نقش حائز اهمیت دیگر دستگاه های مسئول به سادگی گذشت و هر آنچه سطح تعاملات برای حفظ منابع ومراتع طبیعی این شهرستان تقویت شود،به توفیقات برجسته تری نائل خواهیم شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چرای غیر قانونی دام ها در مراتع شهرستان ملارد رصد می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X