میزان آب تولیدی دربخش روستایی ملارد به ۱۵۰ لیتر درثانیه رسیده است

مهدی زماندار در گفت وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به تلاش مجموعه آبفای روستایی این شهرستان برای تأمین مناسب و مطلوب آب مورد نیاز ساکنان روستاهای ملارد اظهار داشت:یکی از اصلی ترین الزامات هر منطقه و سکونتگاهی به تأمین آب مورد نیاز آن معطوف می شود و  روستاهای این شهرستان نیز از این قاعده مستثنی نیست.

رئیس آبفای روستایی شهرستان ملارد افزود:یکی از مولفه های حائز اهمیت در حفظ روستاها و جلوگیری از نابودی و یا مهاجرت روستانشینان به شهرها، وابسته به تأمین نیازهایی اولیه همچون آب است.

زماندار عنوان کرد:در حال حاضر برخی از روستاهای این شهرستان با مشکلاتی در حوزه آبی مواجه هستند که ما نیز به آن اشراف داریم و تلاش می کنیم نسبت به رفع آن اقدامات لازم را عملیاتی کنیم.

رئیس آبفای روستایی شهرستان ملارد عنوان کرد:برخی از نارسایی ها به مسأله کمبود آب باز می گردد که یک بحران کشوری به شمار می رود و شهرستان ملارد نیز از آن مصون نیست.

وی افزود:از سوی دیگر باید به فرسودگی تجهیزات و برخی از مشکلات فنی اشاره داشت که خوشبختانه تدابیر بسیار سازنده ای در این خصوص اتخاذ شده و امیدواریم با اجرایی شدن تمهیدات پیش بینی شده، به تدریج مشکلات موجود به حداقل ممکن کاهش یابد.

زماندار گفت:بطور یقین امکان رفع تمامی مشکلات در مدت زمانی کوتاه میسر نخواهد بود و ما نیز در تلاش هستیم همچون گذشته با اجرایی شدن پروژه ها، بازسازی، نوسازی و تعمیر نقاط فرسوده شناسایی شده و با اتکا به مدیریت اصولی، بهینه و هوشمندانه روند تأمین و انتقال آب را به روستاهای این خطه پهناور از استان تهران تسهیل کنیم.

وی افزود:در حال حاضر میزان آب تولیدی در عرصه آبفای روستایی این شهرستان به ۱۵۰ لیتر در ثانیه می رسد که با هدفگذاری های لحاظ شده، امیدواریم این میزان به ۲۰۰ لیتر در ثانیه افزایش یابد.

رئیس آبفای روستایی این شهرستان عنوان کرد:با تقویت ظرفیت تأمین و انتقال آب، آبرسانی به مناطق روستایی بیش از پیش تسهیل خواهد شد.

وی افزود:اداره کل آبفای روستایی، نگاه ویژه ای به روستاهای شهرستان های غرب استان تهران داشته و پروژه کوثر از نمونه های برجسته این امر به شمار می رود.

زماندار یادآور شد:طرح هایی همچون مهندسی مجدد و برنامه ریزی های بلند مدت تا افق ۱۴۲۰، از دور اندیشی های سازنده ای به شمار می رود که به تدریج ثمرات ومزایای آن مشخص خواهد شد

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «میزان آب تولیدی دربخش روستایی ملارد به ۱۵۰ لیتر درثانیه رسیده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X