مدیردفتر مدیریت مصرف آبفای کشور: در یک سال گذشته 100 میلیون مترمکعب آب صرفه‌جویی شد

مدیردفتر مدیریت مصرف آبفای کشور: در یک سال گذشته 100 میلیون مترمکعب آب صرفه‌جویی شد

مهر/ مدیردفتر مدیریت مصرف آبفای کشور گفت، در یکسال گذشته از هدررفت 100 میلیون مترمکعب آب در کشور جلوگیری شده است.

سیدعلی سیدزاده با اشاره به برنامه‌ ریزی های بر مبنای اطلاعات دفتر تخصصی پیگیری و رصد وضعیت مصرف آب در شهرها گفت، طبق اولویت‌ بندی انجام‌ شده برای مدیریت مصرف در شهرهای بالای 30 هزار نفر جمعیت، طی یکسال گذشته افزون‌ بر 12 هزار کیلومتر نشت‌ یابی و رفع نشت در شبکه توزیع، نشت‌ یابی افزون بر یک میلیون و 175 هزار انشعاب، نشت‌ یابی و رفع نشت در 480 کیلومتر خطوط انتقال، بازسازی 1684 کیلومتر شبکه توزیع و نوسازی 91487 رشته انشعاب را انجام شده است.

مدیر دفتر مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد آبفای کشور افزود: برآیند این کارها و فعالیت‌ ها، کاهش آب بدون درآمد در شهرهای کشور از 25.5 درصد به 24.7 درصد بوده که این مقدار معادل با صرفه‌ جویی 100 میلیون مترمکعب آب است.

وی در ادامه از نوسازی و بازسازی 154 کیلومتر خطوط انتقال و افزون بر 70 هزار رشته استانداردسازی و تعویض انشعاب‌های فرسوده خبر داد و افزود: در این مدت، تعویض 510 هزار دستگاه کنتورهای مشترکان، تبدیل افزون‌ بر 64 هزار رشته انشعاب غیرمجاز به مجاز، نصب 505 دستگاه کنتور بر روی انشعاب‌ های آب فضای سبز شهرداری و نصب 439 دستگاه کنتور در ورودی‌های شبکه توزیع انجام گرفته است.

سیدزاده نتیجه اقدامات انجام شده را کاهش حدود 0.8 درصدی آب بدون درآمد در کشور عنوان کرد و ادامه داد: در قالب انجام موفق برنامه‌ های پیش‌ بینی‌ شده در بخش هدررفت واقعی آب در مقایسه با سال گذشته از هدررفت 55 میلیون مترمکعب آب جلوگیری شده که این امر از نیاز به سرمایه‌گذاری جدید به میزان 523 میلیارد تومان جلوگیری می‌کند.

این مقام مسئول در آبفای کشور از برنامه‌ ریزی برای همکاری مشترک با مرکز همکاری‌ های خاورمیانه‌ ای ژاپن (JCCME) و برگزاری نشست‌ های متعدد با این مرکز خبر داد و افزود: کشور ژاپن با دارا بودن فقط حدود 4 درصد هدررفت آب در شبکه، بهترین گزینه برای این همکاری و تبادل تجربه بوده که در این راستا 35 نفر از مدیران و کارشناسان دفاتر نظارت بر کاهش آب بدون درآمد برای آموزش به این کشور اعزام شدند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیردفتر مدیریت مصرف آبفای کشور: در یک سال گذشته 100 میلیون مترمکعب آب صرفه‌جویی شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X