فانی: برای تجهیز همه مدارس به سیستم گرمایشی استاندارد، بودجه نداریم

فانی: برای تجهیز همه مدارس به سیستم گرمایشی استاندارد، بودجه نداریم

خراسان/ هنوز تلخی حادثه ای که برای دانش آموزان شین آبادی رخ داد فراموش نشده است حادثه ای که حکایت از استاندارد نبودن سیستم گرمایشی کلاس درس داشت اما با این حال وزیر آموزش و پرورش از کم بودن اعتبارات برای سامان بخشیدن به سیستم گرمایشی مدارس خبر می دهد.

دکتر علی اصغر فانی در گفت وگوی اختصاصی با خراسان با بیان این که با اعتباری که دولت در اختیار آموزش و پرورش قرار داده، این وزارت خانه تنها توانسته است 28 هزار کلاس درس را از جهت تجهیز سیستم گرمایشی ساماندهی کند گفت: برای این که بتوانیم مشکل سیستم گرمایشی تمام مدارس را برطرف کنیم به اعتبارات زیادی نیاز داریم که این رقم تامین نشده است.
وی ادامه داد: با اعتباری که امسال دولت و مجلس در اختیار ما قرار داد تنها وضعیت سیستم گرمایشی 28 هزار کلاس را اصلاح کردیم اما امیدواریم با آموزش ها و توصیه هایی که داشته ایم امسال مشکلی برای دیگر مدارس نداشته باشیم.
معاون سازمان نوسازی مدارس: نیازمند اعتبار یک هزار میلیارد تومانی هستیم این اظهارات وزیر آموزش و پرورش در حالی است که به گفته معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در قانون برنامه پنجم توسعه نباید هیچ فضای آموزشی غیرایمنی در کشور وجود داشته باشد ضمن آن که در قانون بودجه سال 93 حدود 470 میلیارد تومان از منابع عمومی برای سامان دهی این مسئله پیش بینی شده است.
به گزارش مهر ترابی زاده با اشاره به این که در سال گذشته 140 میلیارد تومان از محل منابع درآمدی دولت برای بازسازی سیستم های گرمایشی مدارس کمک شده، افزود: این رقم در سال جاری به 300 میلیارد تومان رسیده است.
وی تأکید کرد: اما طبق برآوردهای ما برای آن که هیچ فضای آموزشی با سیستم گرمایشی غیراستاندارد در کشور وجود نداشته باشد به اعتباری بالغ بر هزار میلیارد تومان نیاز داریم . وی اضافه کرد: دولت و دیگر نهادها، ۱۴۶ میلیارد تومان برای استانداردسازی سیستم های گرمایشی مدارس در اختیار آموزش و پرورش قرار داده است و با این اعتبار ۲۸ هزار کلاس درس به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شده است. وی افزود: ۳۰۰ میلیارد تومان برای این منظور از عواید دریافتی بابت گاز مصرفی توسط مجلس تصویب شده است و بیش از ۶۰ میلیارد تومان در اختیارمان قرار گرفته است و در این مصوبه بخاری های نفتی و گازی خارج شده اند. طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، برنامه ریزی شده است تا پایان امسال، ۴۷ هزار کلاس درس به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شود که اگر این ۳۰۰ میلیارد تومان از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری تخصیص پیدا کند، می توانیم امید داشته باشیم که تا پایان سال، نیمی برای کلاس های درس کشور که سیستم گرمایشی آن در فصل سرما بخاری است، سیستم های حرارتی کاملا استاندارد جایگزین شود. به گفته وی در سال ۹۵ با توجه به برنامه ریزی هایی که انجام گرفته، اگر ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر در اختیار این مجموعه قرار بگیرد، تا پایان سال مالی ۹۴ کلاس های درسی که نیازمند سامانه حرارتی دائم هستند برای همیشه با بخاری نفتی و گازی خداحافظی خواهند کرد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فانی: برای تجهیز همه مدارس به سیستم گرمایشی استاندارد، بودجه نداریم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X