تشکل های کارگری نسبت به تغییر قانون کار حساسیت نشان داشته باشند/ اصلاح قانون کار به نفع کارگران است

به گزارش ایرنا، سلمان خدادادی روز چهارشنبه در نشست تخصصی فعالان جامعه کارگری، کارفرمایی و بازنشستگی منطقه شمالغرب کشور با بیان اینکه اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس از فعالان تشکل های کارگری هستند، افزود: کمیسیون اجتماعی مجلس پیگیر مسایل کارگری است.
وی ادامه داد: هیچ موردی در ارتباط با مسایل کارگری بدون دریافت نظرات کارشناسی تشکل های کارگری در کمیسیون مطرح نمی شود.
خدادای با بیان اینکه نمایندگان شما در مجلس شورای اسلامی قانون گذارند و مسولیت نظارت بر حسن قوانین را دارند، گفت: با قانون گذاری بیشتر مخالفم؛ در تمامی حوزه ها قوانین کامل و بسیار وجود دارد و باید به فکر نظارت بر قوانین باشیم.
وی با اشاره به تاکیدات رهبری در خصوص محوریت قرار دادن مباحث خانواده گفت: ما در سال 84 قانون تسهیل ازدواج جوانان مصوب کردیم و در سال 91 نیز قانون حمایت از خانواده مصوب شد ولی اجرا نشده اند.
وی گفت: مترقی ترین قانون در دنیا قانون اساسی جمهوری اسلامی است و مقتدر ترین مجلس را دارا هستیم.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: خوشحالم که تشکل های کارگری چهار استان آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و آذربایجان غربی پویا و زنده اند و با احساس مسئولیت و از جان و دل پیگیر مسایل هستید.
وی با تاکید بر اینکه تشکل های کارگری باید مطالب خود را قانونمند بیان کنند، اظهار کرد: قطعا مواردی که در این جلسه مطرح شده در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی پیگیری می کنیم.
خدادادی در خصوص قانون کار گفت: این قانون که در سال 69 تصویب شده دارای اشکالاتی است که باید رفع و پویا شود تا جوابگوی امروز باشد.
وی ادامه داد: بررسی وضعیت بیمه کارگران از جمله مواردی است که در کمیسیون مورد بررسی قرار می گیرد.
وی تاکید کرد: صندوق تامین اجتماعی که صندوق رفاه بوده و سفره ای برای بیمه شدگان تامین اجتماعی که عموما کارگر هستند، می باشد و تنها صندوقی است که مشکلی به جمهوری اسلامی ندارد، نباید تضعیف شود.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: ماده 10 قانون نوسازی صنایع و امنیت شغلی از برنامه های است که در کمیسیون اجتماعی مورد پیگیری است.
به گزارش ایرنا، سلمان خدادادی نماینده ملکان، علی رستمیان نماینده دلفان / سلسله، سهیلا جلودارزاده نماینده تهران، جلیل مختار نماینده آبادان، ناهید تاج الدین نماینده اصفهان، روح الله بابایی صالح نماینده بوئین زهرا، مسعود رضایی نماینده شیراز، حسن لطفی نماینده رزن، سیدحمزه امینی نماینده هشترود، محمدرضا بادامچی نماینده تهران، احمد بیگدلی نماینده خدابنده، رسول خضری نماینده پیرانشهر، خدیجه ربیعی فرادنبه نماینده بروجن، علی ساری نماینده اهواز، زهرا ساعی نماینده تبریز، رضا شیران خراسانی نماینده مشهد، عبدالرضا عزیزی نماینده شیروان، علیرضا محجوب نماینده تهران، سمیه محمودی نماینده سمیرم سفلی / شهرضا، محمد وحدتی نماینده بستان آباد، شکور پورحسین شقلان نماینده بیله سوار / پارس آباد، علی کرد نماینده خاش و عباس گودرزی نماینده بروجرد، اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس را تشکیل می دهند.
اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی برای سفر سه روزه در تبریز به سر می برند.
6120/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تشکل های کارگری نسبت به تغییر قانون کار حساسیت نشان داشته باشند/ اصلاح قانون کار به نفع کارگران است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X