مشاور موسسه بین المللی مطالعات انرژی: تحریم‌ها تاثیری بر صادرات میعانات گازی ندارد

مشاور موسسه بین المللی مطالعات انرژی: تحریم‌ها تاثیری بر صادرات میعانات گازی ندارد

ایسنا/ مشاور موسسه بین‌المللی مطالعات انرژی گفت: تحریم‌های جدید تاثیر چندانی بر صادرات میعانات گازی ندارد.

مهران امیر معینی درباره تاثیر تحریم‌های اعمال شده در زمینه صادرات میعانات گازی اظهار کرد:بخشی از میعانات گازی به صورت مستقل و بخشی همراه با نفت صادر می شود و تحریم‌های اعمال شده در شرایط فعلی نمی‌تواند چندان بر صادرات آن اثر گذار باشد.

وی با اشاره به این‌که اخیرا دو شرکت به دلیل همکاری با ایران در زمینه فروش میعانات گازی به لیست تحریمها اضافه شده‌اند، گفت: میعانات گازی ایران پیشتر نیز در فهرست تحریم بود و اکنون به نظر می‌رسد، ایران طبق روال معمول به کار خود در زمینه فروش نفت و میعانات گازی ادامه دهد.

مشاور موسسه بین المللی مطالعات انرژی تصریح کرد:با توجه به پیشرفت هایی که در مذاکرات صورت گرفته تحریم های اعمال شده صنعت نفت را چندان تحت تاثیر قرار نمی‌دهد و در حد فعلی صادرات را خواهیم داشت تا این که مذاکرات به نتیجه برسد.

پیش تر نیز بیژن زنگنه، وزیر نفت با تاکید بر این که تحریم فروش میعانات گازی پیشتر نیز وجود داشته و هم اکنون به طور رسمی اعلام شده است، گفته بود که این تحریم‌ها تاثیر تعیین کننده‌ای در فروش میعانات گازی نداشته است.

زنگنه با اشاره به این‌که آن چه که اخیرا اتفاق افتاده یک اقدام تبلیغاتی بوده است، تاکید کرد: هیچ وقت میعانات گازی ما خارج از تحریم نبوده و به نظر می رسد آمریکا با هدف کاهش فشار کنگره این اقدام تبلیغاتی را انجام داده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشاور موسسه بین المللی مطالعات انرژی: تحریم‌ها تاثیری بر صادرات میعانات گازی ندارد » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X