فشارهای اقتصادی انتخابات پارلمانی میانمار را لغو کرد

فشارهای اقتصادی انتخابات پارلمانی میانمار را لغو کرد

ایرنا/ کمیسیون انتخابات میانمار روز دوشنبه انتخابات میاندوره ای ماه نوامبر (آبان) این کشور برای تعیین 35 نماینده جدید پارلمان را به دلیل هزینه و تاثیر نداشتن آن در سرنوشت انتخابات سال آینده ریاست جمهوری این کشور لغو کرد.

کمیسیون انتخابات میانمار همچنین اعلام کرد انتخابات میاندوره ای پارلمان این کشور به دلیل فشارهای اقتصادی به منظور برگزاری یک نشست منطقه ای و هزینه اضافی آن لغو شده است.
شبکه خبری آسیا به نقل از کمیسیون انتخابات میانمار اعلام کرد این تصمیم پس از نشست با بیش از 30 حزب این کشور اتخاذ شده است.
'هلا مائونگ چو' معاون کمیسیون انتخابات میانمار گفت که تعداد قانونگذارانی که از طریق این انتخابات به پارلمان راه می یابند نقش چندانی در آرا ریاست جمهوری سال آینده ندارند.
براساس سیستم سیاسی میانمار رییس جمهور مستقیما توسط مردم انتخاب نمی شود. نهادی متشکل از سه کمیته مستقل که شامل نمایندگان پارلمان، نمایندگان مجالس ایالتی و نمایندگان گروه های نظامی در پارلمان میانمار در مورد رییس جمهور تصمیم می گیرند.
هر کدام از این گروه ها یک نامزد ریاست جمهوری به پارلمان معرفی می کنند و سپس اعضای پارلمان به این افراد رای می دهند.
فردی که بیشترین رای را کسب کند رییس جمهور و دو نفر بعدی معاونین رییس جمهور میانمار خواهند بود.
پارلمان میانمار (مجمع اتحادیه مجالس) دارای 664 کرسی است.
معاون کمیسیون انتخابات میانمار تصریح کرد نشست اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا که قرار است ماه نوامبر در این کشور برگزار شود و همچنین انتخابات سراسری سال آینده ریاست جمهوری میانمار می تواند هزینه های زیادی درپی داشته باشد.
حزب جبهه ملی برای دموکراسی که از مخالفان دولت میانمار محسوب می شود و در انتخابات سال 2012 میلادی نیز توانست 'آنگ سان سوچی' رهبر خود را بر کرسی پارلمان بنشاند، از این اقدام کمیسیون انتخابات استقبال کرد.
پارلمان میانمار پس از گذراندن دوره تعطیلات از پنجشنبه هفته جاری فعالیت مجدد خود را با بررسی قانون انتخابات و تمرکز بر سهمیه ها در سیستم انتخابات آغاز می کند.
حامیان این سیستم انتخاباتی جدید آن را عاملی برای حضور احزاب کوچکتر در تصمیمات کشور می دانند، اما منتقدان آن را عاملی برای جلوگیری از پیروزی جبهه ملی دموکراسی این کشور عنوان می کنند.
براساس قانون اساسی فعلی میانمار 'سان سوچی' با موانعی برای نامزدشدن توسط کمیته های سه گانه مجلس به منظور حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده این کشور مواجه است.
انتخابات ریاست جمهوری میانمار قرار است ماه نوامبر یا دسامبر سال آینده میلادی برگزار شود.
براساس قانون اساسی میانمار افرادی که همسران یا فرزندان آنها متولد خارج از کشور هستند، نمی توانند رهبری میانمار را بر عهده بگیرند. دو فرزند سوچی و مایکل آریس همسر وی تابعیت انگلیسی دارند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فشارهای اقتصادی انتخابات پارلمانی میانمار را لغو کرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X