مجالس استراليا منحل شد/ آغاز تبليغات انتخاباتي

به گزارش ايرنا، مقامات مجلس سنا و مجلس نمايندگان استراليا امروز دوشنبه فرمان فرماندار كل را كه منصوب ملكه انگليس است براي انحلال مجالس دريافت كردند و به اين ترتيب برنامه ريزي 'مالكوم ترنبول' نخست وزير استراليا براي برگزاري انتخابات زودهنگام در 12 تير ماه محقق شد.
نخست وزير استراليا روز يكشنبه گفته بود با تاييد انحلال مجالس اين كشور كه از سال 1987 تاكنون سابقه نداشته است، مردم در انتخاباتي براي تعيين نمايندگان خود و پس از آن شكل گيري دولت جديد به پاي صندوق هاي رأي مي روند.
تارنماي 'اسكاي نيوز' اعلام كرد مالكوم ترنبول' نخست وزير از حزب حاكم ليبرال ملي و 'بيل شورتن' رئيس حزب مخالف كارگر مبارزات انتخاباتي خود را در ايالت كوئينزلند آغاز كرده اند.
نخست وزير در 'بريزبن' بسر مي برد و رهبر مخالفان در شمال اين ايالت فعاليت تبليغاتي را كليد زد.
'توني ابوت' نخست وزير سابق استراليا اواخر شهريور ماه گذشته در كودتايي درون حزبي مقابل مالكوم ترنبول براي تعيين رهبر جديد حزب ليبرال دموكرات اين كشور شكست خورد و جاي خود را به ترنبول داد.
ترنبول براي اينكه طول زمان دولتش كوتاه نباشد و بتواند حمايت لازم در مسير اصلاحات سياسي و اقتصادي را كسب كند انحلال مجالس را براي برگزاري انتخابات زودهنگام پيشنهاد كرد و اميدوار است حزبش از اين انتخابات برنده خارج شود.
حزب مخالف كارگر در نظرسنجي هاي اخير شانه به شانه ائتلاف احزاب حاكم ملي – ليبرال استراليا حركت مي كند.
ائتلاف ملي – ليبرال استراليا سال 2013 به قدرت رسيد.
'مالكوم ترنبول' گفته است 'من كاملا مطمئن هستم مردم استراليا براي يك دوره ديگر اداره دولت را در اختيار ما قرار مي دهند'.
در اين دوره از انتخابات استراليا اعضاي چهل و پنجمين پارلمان اين كشور برگزيده مي شوند. 150 عضو مجلس نمايندگان و 76 عضو مجلس سنا در انتخابات عمومي توسط مردم انتخاب مي شوند.
انتخابات فدرال استراليا مهمترين رويداد راي گيري در اين كشور است كه هر سه سال يكبار برگزار و منجر به تشكيل پارلمان، كابينه دولت و انتخاب نخست وزير مي‌ شود.
براساس قانون، اعضاي مجلس نمايندگان استراليا و به تبع آن نخست وزير به طور متوسط هر سه سال يكبار انتخاب مي‌ شوند، اما اعضاي سناي استراليا هر 6 سال يكبار برگزيده مي‌ شوند.
شركت در انتخابات استراليا اجباري است و اگر فرد واجد شرايط بدون دليل موجه در انتخابات شركت نكند با جريمه نقدي مواجه مي‌ شود.
آساق**1611

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مجالس استراليا منحل شد/ آغاز تبليغات انتخاباتي» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X