کمیته فناوری آزمایشگاه پزشکی تشکیل شد/کاهش هزینه خدمات آزمایشگاهی

کمیته فناوری آزمایشگاه پزشکی تشکیل شد/کاهش هزینه خدمات آزمایشگاهی

تسنیم/ مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت با اشاره به تشکیل کمیته فناوری آزمایشگاه پزشکی گفت: برنامه تحول نظام سلامت و تعامل بین نهادهای قانونی با انجمن‌های علمی و آزمایشگاهی منجر به کاهش هزینه خدمات آزمایشگاهی می‌شود.

کمیته فناوری آزمایشگاه پزشکی با شرکت نمایندگان انجمن‌های آسیب شناسی ایران، متخصصان علوم آزمایشگاهی بالینی، جامعه علمی آزمایشگاهیان کشور، دکترای علوم آزمایشگاهی، انجمن ژنتیک پزشکی و انجمن شرکت‌های تامین کنندگان تجهیزات آزمایشگاهی در معاونت درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تشکیل شد.
سمیعی، مدیر کل آزمایشگاه مرجع سلامت و رئیس کمیته فناوری آزمایشگاه پزشکی در توضیح این جلسه عنوان کرد: در نخستین جلسه این کمیته برنامه‌ها، اولویت‌ها و اقدامات آزمایشگاه مرجع سلامت در ساماندهی و بهبود امور مربوط به وسایل تشخیصی آزمایشگاه پزشکی (In Vitro Diagnostics) اعم از تولید، واردات، توزیع و نظارت و چالش‌های اجرایی آنها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی بیان داشت: نمایندگان انجمن‌ها ضمن استقبال از برون‌سپاری بخشی از فرآیندهای اجرایی قابل واگذاری، بر مکانیزم‌های کاهش قیمت وسایل آزمایشگاهی از طریق تخصیص ارز سیستم بانکی و ایجاد رقابت سالم، اطلاع رسانی موثر از طریق انجمن‌ها، تدوین استانداردها، دستورالعمل‌ها و ضوابط، تجمیع مراکز تصمیم گیری در وزارت بهداشت و تعامل موثر بین این وزارت با سایر دستگاه‌های ذیربط، ایجاد سازو کار ارزیابی اثر بخشی آزمایش‌های پزشکی (با تاکید ویژه بر روشها و فناوری های نوین) و تشکیل کارگروهی برای تعیین قیمت تمام شده خدمات آزمایشگاهی تاکید کردند.
سمیعی خاطرنشان کرد: برنامه تحول نظام سلامت و اهداف آن فرصت مناسبی را برای تعامل بین نهادهای قانونی و نظارتی، انجمن‌های علمی و صنفی آزمایشگاهی و نمایندگان صنعت به عنوان سه راس یک مثلث بوجود آورده است که خروجی‌های آن نه تنها منجر به ساماندهی امور مربوط به کیت‌ها و تجهیزات آزمایشگاهی خواهد شد بلکه بهبود کمی و کیفی خدمات آزمایشگاهی (به خصوص در شبکه‌های آزمایشگاهی دانشگاه‌ها) و کاهش قیمت تمام شده خدمات را در پی خواهد داشت.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کمیته فناوری آزمایشگاه پزشکی تشکیل شد/کاهش هزینه خدمات آزمایشگاهی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X