خبر خوش شورای عالی تهیه‌کنندگان برای روز ملی سینما

خبر خوش شورای عالی تهیه‌کنندگان برای روز ملی سینما

مهر/ به گفته رییس شورای عالی تهیه‌کنندگان، قرارست به زودی در این صنف اقداماتی در زمینه جلوگیری از تکثیر غیر مجاز فیلم و تامین امنیت شغلی تهیه‌کنندگان انجام شود و این شورا در یکی از خبرهای خوشی که در روز ملی سینما اعلام می‌شود سهم بسزایی داشته است.
غلامرضا موسوی رییس شورای عالی تهیه‌کنندگان خانه سینما درباره آخرین وضعیت فعالیت های این صنف گفت: بعد از بازگشایی خانه سینما، صنف تهیه‌کنندگان هم مانند صنوف دیگر فعالیت‌های خود را آغاز کرده است.
وی در ادامه افزود: شورای عالی تهیه‌کنندگان برنامه‌های متعددی را پیش‌روی خود دارد، یکی از برنامه هایی که به طور جدی در شورای عالی تهیه کنندگان به آن پرداختیم مساله تکثیر غیر مجاز فیلم های ایرانی است که متاسفانه هنوز شاهد این هسیتم که کپی رایت فیلم‌ها رعایت نمی‌شود و ستاد صیانت از محصولات فرهنگی هم اقدام‌های اجرایی در این زمینه انجام نمی‌دهد.
این تهیه‌کننده پیشکسوت با تاکید بر لزوم همکاری نهادهای ذیربط عنوان کرد: مبارزه با این جریان نیازمند همکاری وزارت ارشاد است که متاسفانه تا امروز این همکاری به بهترین شکل نبوده و در این زمینه شاهد عملکرد خوبی از این نهاد نبوده‌ایم. البته تعدادی از اعضای صنف تهیه‌کنندگان مذاکره‌هایی را با مراجع مربوط انجام دادند که قرار است تعاملات دو سویه‌ای میان اعضای صنوف و برخی از مسئولان وزارت ارشاد در جهت جلوگیری از تکثیر غیر مجاز آثار سینمایی انجام شود.
موسوی در ادامه صحبت‌هایش عنوان کرد: شورای عالی تهیه‌کنندگان همچنین در جریان تولید آثار سینمایی فعال است و برنامه‌هایی در این زمینه خواهد داشت که متعاقبا اعلام خواهد شد.
رییس شورای عالی تهیه‌کنندگان خانه سینما تصریح کرد: ما به دوستان در خانه سینما پیشنهادهایی ارائه کردیم و از آنها خواستیم که در شکل داوری های جشن خانه سینما بازنگری کنند و از این حالت تغییر کند و شکل آکادمیک به خود بگیرد.
تهیه‌کننده فیلم «جنگ نفت‌کش‌ها» با توجه به نزدیک شدن به روز سینما و برگزاری شانزدهمین جشن ملی سینما یادآور شد: در این روز قرار است خبرهای خوشی اعلام شود که شورای عالی تهیه کنندگان سینمای ایران در یکی از این خبرها نقش بسزایی داشته و برای تحقق آن تلاش کرده است.
وی در پایان حرف‌هایش درباره بحث امنیت شغلی که مهمترین دغدغه مدیران خانه سینما است، اظهار کرد: امنیت شغلی یکی از بحث های مهم این روزهای سینما است و در شورای عالی تهیه کنندگان هدف ما این است که از تهیه کنندگانی که عضو خانه سینما هستند در جریان تولید فیلم های سینمایی بهره بگیریم.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خبر خوش شورای عالی تهیه‌کنندگان برای روز ملی سینما» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X