رئيس جمهوري اوكراين خواستار تشديد تحريم هاي اروپا عليه روسيه شد

به گزارش ايرنا به نقل از شبكه دوم تلويزيون دولتي روسيه، پوروشنكو ديروز (يكشنبه) در جمع خبرنگاران گفت: مقامهاي برخي كشورهاي اروپايي هر از گاه از غير موثر بودن تحريم ها در مورد روسيه سخن مي گويند، اما اگر برخي فكر مي كنند اين تحريم ها ناكارآمد است، بايد آنها را به جاي لغو تشديد كرد.
وي افزود: تا زماني كه روسيه به تعهدات خود در موافقت نامه مينسك عمل نكرده است، بايد اين كشور را تحريم كرد.
برخي مقامهاي كشورهاي اروپايي در ماههاي اخير خواستار لغو تحريم ها در مورد روسيه شده اند تا بار ديگر روابط تجاري عادي با اين كشور را از سر گيرند.
فرانسه در زمره اين كشورهاست و بتازگي پارلمان فرانسه قطعنامه اي را براي لغو تحريم روسيه تصويب كرده است.
مولفان اين قطعنامه خواستار مخالفت دولت فرانسه با تمديد تحريم هاي اتحاديه اروپا عليه روسيه شده اند كه قرار است در ژوئن جاري (خرداد) بررسي شود.
پائولو جنتيلوني وزير امور خارجه ايتاليا نيز بتازگي خواستار لغو تحريم ها در مورد روسيه شده و گفته است با توجه به اجراي مفاد توافقنامه مينسك، تحريم هاي عليه روسيه در ماه ژوئن ممكن است لغو شود.
آمريكا و اتحاديه اروپا از دو سال پيش روسيه را به بهانه مداخله در امور داخلي اوكراين تحريم و لغو آنها را به اجراي توافقنامه مينسك براي حل بحران اوكراين منوط كرده اند.
اروپام*391**1479

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئيس جمهوري اوكراين خواستار تشديد تحريم هاي اروپا عليه روسيه شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X