تازه های مطبوعات/ مورد عجیب روحانی-کامرون

تازه های مطبوعات/ مورد عجیب روحانی-کامرون

شرق-این روزنامه در سرمقاله خود باعنوان «مورد عجیب روحانی-کامرون» به قلم «صادق زیباکلام» نوشت : شواهد و قراین موجود، حکایت از آن دارند که دیدار دارای اهمیت بالایی است. هر دو طرف بر ضرورت حل مسئله هسته ای ایران تاکید دارند..نویسنده معتقد است : ملاقات «دیوید کامرون» و حسن روحانی به معنای سبز شدن چراغ مناسبات تهران و واشنگتن نیز خواهد بود.

ابتکار – این روزنامه در مطلبی با عنوان "ابلاغ ریاضت به بازنشستگان " نوشت : بخشنامه معاونت نظارت و راهبردی رییس جمهوری که حقوق کارمندان دولت تحت پوشش صندوق تامین اجتماعی را در ایام بازنشستگی از 20 تا 50 درصد کاهش می دهد، اجرایی شد. سال 93 حداقل دریافتی این گروه از بازنشستگان با افزایش بیست تا بیست و پنج در صدی از 420 هزارتومان به 608 هزار تومان رسید. این بخشنامه از دولت قبل برنامه ریزی شده بود با وجود مخالفت ها و بحث های بسیار ابلاغ شد. مبلغ دریافتی حدود ششصد هزار نفر بازنشسته تامین اجتماعی در مواجه با حداقل های لازم برای رفاه مبلغ چشم گیری نیست و حالا با اعمال کاهش دریافتی ها از این مبلغ بخش عمده ای از آن نیز حذف خواهد شد. 

یالثارات- انصار حزب الله نه تنها تجدید نظری در طرح بزرگ امر به معروف خود نکرده اند بلکه درصدد اجرای هرچه قدرتمند تر آن هستند، بنابراین با 5 هزار نیرو از 5 پایگاه وارد میدان عمل می شوند...شنبه 29 شهریورماه ، پیرو هماهنگی های انجام یافته با فرماندهی کل ناجا ، به منظور انجام تدابیر تکمیلی در راستای آغاز هر چه با وقت تر کار امر به معروف میدانی از سوی انصار حزب الله جلسه ای با حضور فرمانده پلیس امنیت کشور و عبدالحمید محتشم دبیر کل انصار حزب الله برگزار شد .

شرق – این روزنامه در مطلبی با عنوان "برگزاری کنسرت در ایران رویای من است "نوشت : سامی یوسف خواننده مطرح جهان اسلام گفت: من عاشق ایران هستم و آرزومندم که کشور زادگاهم را به زودی ببینم. مردم بعضی وقت ها می گویند: «سامی تو همه جا برنامه داشتی اما هنوز ایران را ملاقات نکرده ای »

جوان - این روزنامه در یادداشتی باعنوان «ماجراجویی هالیوودی در رقه سوریه» نوشت: امریکا پرونده حمله به سوریه را باز کرد و هر چند که این پرونده به نام ائتلاف ضد داعش باز شده اما با آن مسائل مختلفی از ماهیت موضوع و مشکلات حقوقی آن تا دامنه عملیات و آینده آن مطرح شده است این امکان وجود دارد که امریکا به بهانه مقابله با داعش حملات هوایی خود را در جهت حمایت از برخی گروه ها هدایت کند و به این صورت در عمل وارد بحران این کشور بشود. 

همشهری - این روزنامه در مطلبی با عنوان " مدارا با بانک ها، بی مهری با مردم"نوشت : اخذ کارمزد خریدهای الکترونیکی از صاحبان پوز فروشگاهی که قرار است از آبان ماه اجرا شود، واکنش گسترده ای داشته است. در همین خصوص، عبدالکریم رجبی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خبر از ورود مجلس به موضوع دریافت کارمزد از دارندگان دستگاه های کارتخوان داد. رئیس سازمان نظام صنفی رایانه هم اخذ کارمزد را اقدام تنبیهی برای شهروندان در استفاده از این نوع خدمات قلمداد کرد. 

اعتماد – فرمانده ناجا گفت: استفاده اصولی از فناوری های ارتباطی در فضای مجازی، لازمه پیشرفت در دنیای کنونی است. وی افزود: انواع فناوری های ارتباطی مانند فیس بوک، وایبر و واتس آپ در دوره کنونی که به عصر ارتباطات موسوم شده، اجتناب ناپذیر است اما موضوع مهم در این زمینه انجام مراقبت و نظارت لازم از سوی ارگان های ذی ربط برای استفاده اصولی و غیر مضر از این امکانات در فضای مجازی است.

جوان –مطالعه سرنوشت 17 پرسش مهر مطرح شده در سال های گذشته نشان می دهد که هیچ کدام از آنها در هیچ یک از زمینه های یاد شده کارکرد نیافته اند و حتی از سوی مسئولان آموزشی و پرورشی مدارس و ادارات کل و در میان غم نان روزمره آموزش و پرورش فراموش شده اند. خیلی هم که راه دور نرویم، خواسته های سال گذشته رییس جمهور از آموزش و پرورش، آموزش حقوق شهروندی به دانش آموزان و ایجاد زنگ انشا، گفت وگو و کتابخوانی بود که هر سه در پیچ و تاب جاده تدوین و تصویب و ابلاغ آئین نامه مانده اند.

همشهری - در حالی که رییس سازمان غدا و دارو اعلام کرد که روغن پالم در لبنیات از اول مهر حذف می شود و این زمان قابل تمدید نیست اما روز گذشته، مدیر عامل اتحادیه تعاونی های تولیدکنندگان فرآورده های لبنی اعلام کرد که هنوز دستورالعمل حذف روغن پالم به اتحادیه تولیدکنندگان فرآورده های لبنی نرسیده است.

اعتماد -تیر تندروها به سنگ خورد، جبهه پایداری نتوانست در رقابت با اصولگرایان معتدل مجلس هیچ کدام از نامزدهایش را راهی دو شورای نظارت بر مطبوعات و صدا و سیما کند

شرق – این روزنامه در مطلبی به موضوع تغییر«پایداری»؛ از «جبهه» به «حزب»، پرداخت ونوشت : «جبهه»، «حزب» شد تا پایدارتر بماند. پایداری ها، قرار نبود «حزب» شوند و همان اوایل شکل گیری خود هم به دفعات بر«جبهه»بودن فعالیت خود تاکید داشتند. 

جمهوری اسلامی - روزنامه الوطن سعودی نوشت: عریستان سعودی 8 عضو القاعده را از ایران تحویل گرفت. این اعضای القاعده، شهروند عربستان سعودی هستند.قبل از این مقامات سعودی نام آنها را به عنوان افراد تحت تعقیب اعلام کرده بودند اما به تازگی وضعیت آنها به افراد بازداشت شده تغییر کرد.هنوز هیچ مقام ایرانی این خبر را تایید نکرده است..روزنامه القدس العربی چاپ لندن هم به نقل از خبرنگار خود در ریاض نوشت: ایران در اقدامی برای نشان دادن حسن نیت خود، شهروندان سعودی عضو القاعده را تحویل عربستان داده است.

کیهان – این روزنامه در یادداشتی یاعنوان «جنگ تمام نشده» به قلم «حسین شمسیان» نوشت : نبرد هسته ای اکنون از دوازدهمین سال خود هم گذشته است! در همه این مدت طولانی، سخت ترین فشارهای سیاسی و اقتصادی به ملت ایران تحمیل شد. اگر در طول جنگ دشمن به بمباران شهرها دست می زد، امروز به تحریم شهروندان دست زده است...می بینیم که همه چیز و همه شرایط شبیه هشت سال دفاع مقدس است. و تصور اینکه آن روزگاران گذشته و دشمن از دشمنی کینه دست برداشته، خیال خامی بیش نیست 

رسالت  - سید مرتضی نبوی در گردهمایی اصناف و بازاریان، با تجلیل از نقش شهدا و جانبازان و آزادگان در جامعه امروز ایران گفت: حضور معنوی شهدا در جامعه، فتنه 88 را خاموش کرد.-، وی افزود: حضور معنوی شهدا در جامعه را در تمام اتفاقات نظام اسلامی در مواجهه با کفر و الحاد و نفاق، حس می کنیم. حتی این حس را در زندگی شخصی خودمان هم ملاحظه می نماییم.

رسالت - ناصر حکیمی مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی، دریافت هرگونه کارمزد از پیامک های ارسالی بانک ها برای مشتریان را غیرقانونی اعلام کرد. 

جام جم – این روزنامه در مطلبی باعنوان "مواد در دسترس است، اما نه برای همه " به سخنان علیرضا جزینی قایم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر پرداخت.در این گفت و گو درباره اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و این که تا چه حد شدنی است، لزوم سخت شدن دسترسی به مواد و این که آیا می شود چنین کرد، چرایی گرایش کم سن و سال ها به مواد مخدر و این که چه کسی مقصر کم شدن سن اعتیاد است و نیز ضرورت حمایت از بهبودیافتگان اعتیاد بحث شده است.

آرمان – این روزنامه در مطلبی با عنوان "دیپلماسی موتورسیکلت! "نوشت: شاید دولت یازدهم نخستین دولتی است که اعضایش با موتورسیکلت به مقصد می رسند و از آن پژوها و زانتیاهای دولتی و ماشین های رسمی که نامشان در حد جیب و حتی فکرکردن اصحاب رسانه نیست، چندان استفاده ای نمی کنند. می دانند موتور تنها می تواند علاوه بر راننده یک مسافر داشته باشد پس محافظ هم یا باید جلوی موتورهای دیگر را برای سوارشدن بگیرد یا اصلا کلا بی خیال محافظ و همراه! با خودشان فکر می کنند که این همه سال وزیر نبودند چه کسی مراقبشان بود که حالا بخواهند بیش از اندازه مراقب خودشان باشند؟ البته تیم حفاظت یک وزیر و معاون رییس جمهور لازم است و شاید فکر آنجاها را قبل از سوارشدن به موتور کرده باشند.

آرمان – این روزنامه در مطلبی با عنوان "سوابق مبارزاتی ام را از هاشمی سوال کنید"نوشت : آیت ا... مصباح یزدی در گفت وگویی که 14شهریور 1378 با روزنامه کیهان داشت، خود را این گونه معرفی کرد: از وقتی خودم را شناختم، مبارزات سیاسی- اجتماعی را در صدر وظایف خود قرار داده و حتی قبل از حرکت امام در مواردی که برایمان امکان داشت به صورت فردی یا گروه کوچک یکسری کارهایی را انجام می دادیم. آنهایی که شهید شدند (مثل شهید بهشتی)، نیستند که بگویند، ولی آنهایی که هستند، مانند مقام معظم رهبری، آقای هاشمی رفسنجانی- با ایشان همکاری های زیادی داشتیم- می توانند از ایشان سوال کنند. 

آرمان – مرتضی بانک معاون کل نهاد ریاست جمهوری گفت: فرهنگ را نمی شود با زور و ون و گشت ارشاد تامین کرد. بانک گفت: فرهنگ با اقناع، آموزش و با رفتار متناسب مسوولان و انتقال آن به همه طبقات جامعه تامین می شود ضمن اینکه فرهنگ و اعتقادات اسلامی با ضرب و زور و ایجاد فضای تنگ و با دستور تامین نخواهد شد بلکه با ایجاد گفت وگو و بحث های دوطرفه همچنین توجه به انگیزه های افرادی که قرار است در این زمینه فعالیت کنند و با شناسایی شخصیت انسان ها و با عزت دادن به آنها تأمین می شود.

کیهان -روزنامه جروزالم‌پست با اشاره به بیانیه دفتر نخست‌وزیری اسرائیل در این باره نوشت: تصمیم تل‌آویو مبنی بر تاسیس این نهاد جدید در کنار «دفتر ملی سایبری اسرائیل» به خوبی نشان می‌دهد که امنیت در فضاهای سایبری، یکی از دغدغه‌های بلندمدت دولت نتانیاهو است. این تصمیم با هماهنگی دفتر نخست‌وزیر اسرائیل، سرویس اطلاعات داخلی اسرائیل (شاباک) و سرویس اطلاعات خارجی (موساد) اتخاذ شده است.

کیهان - صفایی فراهانی با بیان اینکه نباید مدام از چهره‌ها تعریف زیادی کرد گفت: «حضور چهره‌هایی نظیر آقایان هاشمی یا خاتمی یا ناطق و لاریجانی و اساسا هر چهره دیگر زمانی می‌تواند مفید باشد که در بستر جمعی و منافع جمعی تعریف شود اگرنه هرکدام از این چهره‌ها و شخصیت‌های دیگر به تنهایی و در بستر فردی دغدغه مردم نمی‌توانند باشند، نبایستی مردم را حول این اشخاص جمع کنیم و مدح بگوییم! اگر بنا باشد به مردم کمک شود، باید به ایجاد جامعه مدنی کمک کرد. آقای خاتمی 8 سال رئیس‌جمهور ایران بوده‌اند. آقای هاشمی 35 سال در سطح اول سیاست کشور حضور داشته‌اند؛ آنها کار خودشان را کرده‌اند و مردم شناخت خودشان را از آنها دارند. بنا نیست مرتبا از آنها یا هر شخصیت دیگر تعریف و تمجید کنیم.

کیهان -روزنامه لس‌آنجلس تایمز در گزارشی یادآور شد پیشنهاد آمریکا در گفت‌وگوهای هسته‌ای با بدبینی طیف‌های سیاسی مختلف در ایران روبه‌رو شده است. ایران بارها اعلام کرده که هرگز قطع اتصالات سانتریفیوژها را انجام نخواهد داد، هرچند که آمریکا می‌خواهد این کار را آبرومندانه نشان دهد.

کیهان - روزنامه نیویورک تایمز فاش کرد پیشنهاد به ظاهر جدید آمریکا در مذاکرات هسته‌ای تعلیق محترمانه دستگاه‌های سانتریفیوژ ایران است.این روزنامه با بیان اینکه بعید است توافقی در نیویورک حاصل شود نوشت: آمریکا سال‌هاست با لطایف‌الحیل از جمله خرابکاری، حمله سایبری و تحریم‌های کمرشکن اقتصادی می‌کوشد کار تولید سوخت هسته‌ای را در ایران کند سازد.اینک مذاکره کنندگان رویکردی جدید در پیش گرفته‌اند و با تلفیق یک دیپلماسی آبرومندانه(!) می‌کوشند مذاکرات را به پیش ببرند و ایران را وادار سازند در صنعت انرژی هسته‌ای‌اش همانند یک لوله‌کش وارد عمل شود. نیویورک تایمز افزود: این ماشین‌آلات منبع غرور ملی ایرانیان است.

وطن امروز – این روزنامه در مطلبی با عنوان " این دیپلماسی ملی است؟!"نوشت : آقای محمدجواد ظریف نشان داده است در مذاکرات هسته‌ای، توجه ویژه‌ای برای اهداف باندی و گروهی خود دارد. حسن روحانی او را برای احقاق حقوق هسته‌ای مردم و لغو تحریم‌ها انتخاب و مجلس هم به همین دلیل به او رای اعتماد داد اما در یک سال اخیر هر جا مذاکرات به مانع می‌خورد؛ ظریف نیز نگرانی‌هایش از شکست مذاکرات را صریح‌تر و نه در قالب ادبیات دیپلماتیک به غربی‌ها گفت. به گزارش «وطن امروز»، محمدجواد ظریف طی چند ماه اخیر که مذاکرات هسته‌ای به مانع اختلافات برخورد کرده، نشان داده است بشدت نگران تبعات این شکست بر جریان سیاسی متبوع خود است. این نگرانی آنقدر زیاد است که او این بار در آمریکا و در پاسخ به هاله اسفندیاری، یکی از عناصر انقلاب‌های مخملین، از تبعات شکست مذاکرات ابراز نگرانی می‌کند و به او یادآوری می‌کند که اگر مذاکرات شکست بخورد؛ جریان رقیب آنها انتخابات مجلس را خواهد برد! این بار نخستی نیست که جواد ظریف در پوشش مذاکرات هسته‌ای، دغدغه‌های حزبی خود را مطرح می‌کند.

جوان - پس از مأیوس شدن محمد خاتمی از صدور مجوز برای فعالیت احزاب منحله مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب، وی تصمیم به راه اندازی تشکل‌های جدید سیاسی گرفته است. دور جدید فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی جبهه دوم خرداد جهت برون‌رفت از انسداد موجود با تشکیل سه حزب «اتحاد ملت ایران اسلامی»، «جوانان اصلاح‌طلب ایران اسلامی» و «ندای ایرانیان» کلید خواهد خورد و محمد خاتمی به عنوان عنصر تصمیم ساز و پدر معنوی این سه تشکل جدید التأسیس، کار هدایت و پشتیبانی آنها را بر عهده خواهد داشت.

جمهوری اسلامی - در هفته دفاع مقدس برنامه‌ای تحت عنوان "سطرهای ناخوانده" از سیمای جمهوری اسلامی پخش می‌شود که با دعوت از شخصیت‌های مؤثر در جنگ به بررسی سؤالات مهمی درخصوص دفاع مقدس می‌پردازد. در اولین برنامه دریابان علی شمخانی و دبیر شورای عالی امنیت ملی به سؤالات مجریان و بینندگان پاسخ گفت. در ادامه وقتی یکی از مجریان گفت: قصد دارند از افرادی دعوت کنند، آقای شمخانی صریحاً گفت: "شما باید از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی" که فرمانده جنگ بودند دعوت کنید تا ایشان بسیاری از ناگفته‌ها را بگویند." مجریان هم بدون اینکه سخنی درباره این پیشنهاد آقای شمخانی بگویند، به یکدیگر نگاه می‌کردند.

جوان - افزایش 3.5 میلیون تومانی قیمت هر‌متر زمین در تهران طی بازه زمانی نیمه ابتدایی سال 82تا نیمه دوم سال 92 بیانگر آن است که این کالا در پایتخت به انحصار عده‌ای سرمایه‌دار درآمده است. این در حالی است که بررسی‌ها نشان می‌دهد تنها در سال 91، 160هزار میلیارد تومان زمین در تهران خریداری شده است
آرمان - « فرصت طلایی» عنوان یادداشتی این روزنامه است و احتمال دیدار بین نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهوری ایران را تحلیل کرده و نوشت : قطعا این دیدار با هماهنگی اتحادیه اروپایی و آمریکا انجام می شود. و از این منظر، چنین دیداری اهمیت فوق العاده ای در سیاست خارجی ایران دارد و تاثیر مثبتی بر فضای مذاکرات خواهد گذاشت و روابط ایران و کشورهای غربی را به سمت بهبودی حرکت می دهد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تازه های مطبوعات/ مورد عجیب روحانی-کامرون» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X