بیوک ملکی با «بوق سگ» به نمایشگاه کتاب آمد

به گزارش خبرنگار مهر، این مجموعه شعر، در قالب نیمایی سروده شده و بیانگر دغدغه‌های مختلف اجتماعی و به ویژه زیست‌محیطی است. در مجموعه «بوق سگ» تنها به فاجعه‌های زیست محیطی ایران چون آلودگی هوا، از بین رفتن دریاچه ارومیه، خشک شدن هامون و کارون و زاینده‌رود پرداخته نشده است؛ نگاه شاعر کلی‌تر بوده و به جنگ بشر با طبیعت و محیط زندگی خود توجه می‌کند.

بیوک ملکی، پیش از این در گفتگو با خبرنگار مهر گفته بود: انسان‌ها در شرایط کنونی و در دنیای امروز از طبیعت فاصله گرفته‌اند و این دور شدن به سود آنها نیست. بشر نمی‌تواند به جنگ با طبیعت برود و با آن قهر کند. این مسئله به ضرر اوست. تا کی می‌خواهیم جنگل‌ها را نابود کنیم و جاده بسازیم؛ درخت‌‎هارا از ریشه بکنیم تا بزرگراه بسازیم؛ دریاچه را بخشکانیم و مانع از جریان رودها شویم؟

«بوق سگ» عنوان مجموعه شعر بیوک ملکی با تصویرگری هدی حدادی است که از سوی انتشارات پیدایش منتشر و در بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران ارائه شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیوک ملکی با «بوق سگ» به نمایشگاه کتاب آمد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X