کمک مالی به شوهر، آری یا خیر؟

کمک مالی به شوهر، آری یا خیر؟

مهرخانه/ حتما اگر شاغل هستید و دستتان در جیب خودتان است، خاله خان‌باجی‌های زیادی در اطرافیان خود دیده‌اید که به زعم دلسوزی برای زندگی مشترک شما، برایتان نسخه پیچیده‌اند که : پول‌هایت را برای آینده‌ات پس انداز کن و به همسرت نده وگرنه نمی‌تواند روی پای خودش بایستد و متکی به تو خواهد شد.
یا شاید گفته‌باشند وظیفه‌ی مرد است کار کند و خرجت را بدهد و تو نباید میزان درآمدت را بگویی که بخواهد روی جیب تو هم حساب کند.
جملاتی مشابه جملات بالا می‌تواند سرطان یک زندگی زناشویی باشد! سرطانی که به سرعت حالش وخیم می‌شود و به این سادگی ها نمی‌توانید درمانش کنید. اما اگر بدانید و باور داشته‌باشید که شما در یک زندگی مشترک قدم نهاده‌اید آن وقت شاید بتوانید از بروز یک همچین غده‌ی لاعلاجی جلوگیری کنید.

همه چیز مشترک 
خوب است بدانید که هنگامی که صیغه عقد بین دختر و پسر جاری می‌شود آن‌قدر آن‌ها به هم گره می‌خورند که حتی جای خوابشان هم از نظر دین ما مشترک می‌شود! شاید بشود از همین نکته در نظر گرفت که وقتی در خصوصی‌ترین چیزها زن و شوهر اشتراک دارند پس قطعاً اشتراک‌های‌مالی و دنیایی یک حق طبیعی برای هر یک از آن‌هاست.
وقتی که خوب به دور و بر زندگی‌تان توجه کنید متوجه خواهید شد که اکثر چیزهای اعتباری در زندگی یک زوج مشترک لحاظ می‌شود. خانه‌ی مشترک. وقت مشترک. غذا خوردن مشترک. جای خواب مشترک. خنده‌های مشترک و…
همه‌ی این اشتراک‌هاست که در کنار هم شیرینی زندگی را رقم می‌زند. اشتراک‌هایتان را همواره پر رنگ ببینید.

من یک زن شاغلم
نگاهی به زندگی مادر و یا مادربزرگ خود بیندازید. مادران ما در زندگی ما نقش موثری برای نگهداری آرامش خانواده داشته‌اند. در نسل قبل کمتر زنان شاغل دیده می‌شدند و بیشتر به کارهای خانه رسیدگی می‌کردند. تربیت نسل و برقراری آرامش همسر در خانه یکی از بزرگ‌ترین دست یافته‌های آنان بود. حال در دنیای امروز شما با رفتن به محل کارتان به صورت روزانه یا به صورت پاره وقت؛ بخشی از زمان حضورتان را در خانه نیستید. قطعا شغل شما با رضایت همسرتان است اما به بهای اینکه شما کمتر در خانه باشید. فکرش را بکنید خانمی نیمی از وقتش را در خانه نباشد و در ازای درآمدی که بدست می‌آورد بخواهد فقط خودش سهیم باشد! حالا به همسرتان فکر کنید که نیمی از وقتش را در محل کار است و در آمدش را برای راحتی و رفاه شما خرج می‌کند. حالا جای خوبی است که شما خودتان را با هم تحت منویات دینی مقایسه کنید. مرد وظیفه دارد که کار کند و رفاه همسرو فرزندانش را تامین کند اما وقتی به شما اجازه‌ی استقلال مالی و کار داده‌است آیا درست است که شما بخواهید دستتان را روی جیبتان بگذارید و توقع داشته‌باشید پولتان برای خودتان باشد؟

حساب کتاب کنید، اما دست و دلباز باشید
جملات بالا به این معنی نیست که شما باید درآمدتان را با همسرتان به اشتراک بگذارید اما می‌تواند به این معنا باشد که گوشه‌ای از خرج زندگی را به نحو زیبایی به دست بگیرید. در مسائل مالی با زبان شیرین و گاهی با شوخی با همسرتان حساب و کتاب کنید ولی دست و دلباز باشید. اگر دیدید همسرتان برای مخارج ماهانه‌ی خانه پول کم می‌آورد نگذارید تا دغدغه‌ی مالی سوهان روحش بشود. بخشی از درآمدتان را با زیرکی وسط بگذارید. مطمئن باشید که همسرتان متوجه بزرگواری و محبت شما می‌شود و به زندگی امیدوارتر خواهد شد. عزت و جایگاه شما با این کار نزد او بیشتر شده و به شما افتخار خواهدکرد.
اگر احساس کردید برای عوض کردن ماشین یا خانه نیاز به مبلغ زیادی پول دارد؛ به پس اندازتان مراجعه کنید و نگذارید همسرتان گرفتار وام‌های بانکی با بهره‌های سرسام‌آور شود. پولتان را به عنوان یک هدیه‌ای که البته باید کم‌کم به شما پس بدهد به او بدهید و بگویید حُسن هدیه شما این است که نیازی نیست دربرابر آن ماهانه مقدار مشخصی پرداخت کند و می‌تواند هر وقت هر چقدر داشت به شما بازپرداخت داشته‌باشد. حتی با خنده و شوخی یادآور باشید که شما سود بالایی از او نخواهید گرفت!
این نکته را بدانید که هرچقدر مشکلات مالی همسر شما بیشتر باشد، اعصابش مشوش‌تر و در نتیجه راحتی زندگی خودتان تحت‌الشعاع قرار خواهد گرفت.

بخشش مالی داشته‌ باشید‌و لبخند بزنید
قبول دارم که بعضی از مردها روحیه‌ی خاص خودشان را دارند و دوست ندارند از خانم‌شان پول قرض بگیرند یا به اصطلاح خودشان از خانم‌شان جیره مواجب بگیرند. ناراحت نشوید! این مردها فقط یک قاب مردانه‌ی خشک دارند اما عمق مهربانی و دست و دلبازی شما را خواهند فهمید. اگر در زندگی با چنین مردی طرف هستید؛ هرگاه گرفتار مسائل مالی شد پولتان را بگذارید وسط و به او ببخشید. بگویید هرچه دارید برای زندگی‌تان است و او را دلگرم کنید. لازم نیست خیلی به رویش بیاورید که چقدر به او محبت کرده‌اید و برایش چه کار بزرگی انجام داده‌اید. فقط لبخند بزنید. همسرتان در دلش شما را تحسین خواهد کرد.

هدیه‌های وقت و بی‌وقت
اگر همسر شما نیاز مالی ندارد و کم پیش می‌آید که دستش خالی باشد دلیل نمی‌شودکه شما از درآمدتان او را خوشحال نکنید. برایش هدیه بخرید. هدیه‌هایی که ممکن است اگر لازم شود خودش برای خودش بخرد! برایش پیراهن و شلوار و کفش وادکلن و چیزهایی از این قبیل بخرید. مردها هرچقدر هم که پشت چهره‌ی مردانه‌شان قایم شده‌باشند اما از اینکه همسرشان با ریزبینی‌های خاص زنانه‌اش برایشان هدیه خریده به اوج می‌رسند و شاد می‌شوند.

شیرینی‌هایی برای شیرین‌تر کردن روزها
اگر شما از رفاه خوبی در خانواده برخوردار هستید از درآمدتان هر چند وقت یکبار کیک و شیرینی بخرید و با همسر و فرزندانتان دور هم شب‌نشینی داشته باشید. بگویید و بخندید و بگذارید سر‌زندگی در خانه‌تان جاری باشد. خوراکی‌هایی که دوست دارید بخرید حتی اگر تنقلات معمولی باشد ولی همین خرید شما باعث نشاط شما و همسرتان می‌شود. درست زمانی که از سرکار برگشته‌اید می‌توانید با این تدبیر کنار هم بنشینید و با هم باشید.

برای خودتان؛ به خاطر همسرتان
حتی می‌توانید از درآمد خودتان لباس‌های قشنگ و عطر و ادکلن‌های مورد علاقه‌تان را بخرید و بخاطر همسرتان متنوع شوید. شاید بالا و پایین‌های زندگی مجالی ندهد که بتوانید از پول همسرتان برای خودتان چیزهای لوکس بخرید اما شما که می توانید‌! شما می‌توانید با حقوق خودتان منحصر به فرد لباس بپوشید و یک خانم خاص باشید! پس این کار را بخاطر همسرتان انجام دهید.
بخاطر داشته‌باشید شما در میان زندگی‌ای هستید که همه چیزش با همسرتان مشترک است حتی جیب شما! پس به دنبال نقاط مشترک بیشتری بگردید و خساست به خرج ندهید.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کمک مالی به شوهر، آری یا خیر؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X