ضيافت شهردار تهران براي نمايندگان مجلس نهم/بفرماييد شام

مجتبي رحماندوست، نماينده تهران كه خود نيز در اين ضيافت شام شركت كرده بود با اعلام اين خبر به «تسنيم» گفت: «اين مراسم به مناسبت اعياد شعبانيه و پايان مجلس نهم برگزار شده است».
باقر قاليباف، شهردار تهران، در حالي ميزبان نمايندگان مجلس نهم بود كه ٢١٧ نفر از آنان موفق به راهيابي به مجلس دهم نشده‌اند.
خبرنگار «شرق» در تماس با چند نفر از اعضاي شوراي شهر تهران دريافت كه آنان از برگزاري چنين مراسمي مطلع نيستند. محمد سالاري، عضو شوراي شهر تهران، در گفت‌وگو با «شرق» درباره ضيافت شام شهردار تهران، گفت: «اساسا اعضاي شوراي شهر از برگزاري چنين مراسمي خبر نداشتند و من نيز از طريق رسانه‌ها مطلع شده‌ام. برگزاري چنين مراسم‌هايي به شهرداري، مديريت شهري و شخص شهردار، كوچك‌ترين ارتباطي ندارد. اين‌گونه اقدامات و تصميمات براساس رويكردها و اهداف سياسي شكل مي‌گيرد».
اين عضو شوراي شهر تهران درباره برگزاري اين اين‌گونه مراسم تصريح كرد: «شهرداري به‌عنوان نهادي مدني و اجتماعي موظف به ارائه خدمات روزافزون به مردم و ساكنان هر شهر است. درآمد شهرداري تهران از محل مبالغي است كه از شهروندان دريافت مي‌شود و طبيعتا اين هزينه‌ها از سوي شهروندان طبيعي به نظر نمي‌رسد.
آن چيزي كه از اين‌گونه حركات برداشت مي‌شود صرفا سياسي كاري است. مجلس شوراي اسلامي، نهادي ملي و يكي از قواي سه‌گانه كشور است و برگزاري چنين مراسمي توسط شهردار يك شهر به‌هيچ‌عنوان موضوعيت ندارد».
سالاري در ادامه با اشاره به تلاش اعضاي شوراي شهر تهران براي پرهيز از اينكه مسائل شهري دچار منافع سياسي و جناحي نشود، تأكيد كرد: «اعضاي شوراي شهر اعم از اصلاح‌طلبان و اصولگرايان به‌خوبي به اين امر واقف هستند كه شهرداري نهادي مدني و اجتماعي است و نبايد درگير سياسي‌كاري شد.
شوراي شهر تلاش كرده است اين نهاد مدني همچنان مدني باقي بماند. مقام معظم رهبري در ديداري فرمودند مسائل شهري دچار حاشيه‌هاي سياسي نشود و ما اين حساسيت ايشان را رعايت كرده‌ايم و اين توصيه را نصب‌العين خود قرار داده‌ايم».
سالاري در ادامه درباره برداشت‌هايي كه از اقدام شهردار تهران مي‌شود هشدار داد و گفت: «بازتاب حركت قاليباف سياسي است و اين مورد به‌هيچ‌عنوان مطلوب نيست».
اين عضو شوراي شهر تهران تأكيد كرد: «اميدوارم هيأت‌رئيسه شوراي شهر تهران كه اتفاقا از دوستان اصولگرا هم هستند، بدون ملاحظات سياسي به اين موضوع ورود كنند و آن را در دستور كار شوراي شهر قرار دهند».
سالاري گفت: «با توجه به اينكه هم‌اكنون در‌گير‌و‌دار مباحث مربوط به انتخاب رئيس مجلس دهم هستيم، برگزاري چنين جلسه‌اي بسيار سؤال‌برانگيز است.
نتايج انتخابات مجلس دهم حاكي از پيروزي ليست اميد است، از سوي ديگر رقيب سرليست اصلاح‌طلبان براي رياست مجلس از طيف نزديك به شهردار تهران است. در چنين شرايطي كه حدود ٧٠ نفر از اعضاي مجلس نهم در مجلس آينده نيز حضور دارند و مي‌توانند در انتخاب رئيس آن تأثيرگذار باشند، شائبه سياسي‌كار در برگزاري اين ضيافت را تقويت مي‌كند».
سالاري در پايان با تأكيد مجدد بر بودجه مصرفي در چنين همايشي، ابراز اميدواري كرد شوراي شهر به اين موضوع ورود كند.
محمد‌مهدي تندگويان، ديگر عضو شوراي شهر تهران نيز درباره ضيافت شام قاليباف براي نمايندگان مجلس نهم، گفت: «من در جريان برگزاري چنين مراسمي نبوده‌ام». تندگويان درباره منابع مالي چنين مراسمي گفت: «در رديف‌هاي بودجه شهرداري تهران چنين اعتباري پيش‌بيني نشده؛ اما اگر از بودجه‌هاي در اختيار شهردار تهران هزينه شده باشد، براساس قانون نبايد پاسخ‌گوي شوراي شهر باشد. البته بندهاي ١٦ و ١٧ بودجه شهرداري كه همان بودجه در اختيار شهردار است براي كمك به نهادهاي خيريه و افراد بي‌بضاعت پيش‌بيني شده است. شخص آقاي قاليباف براي اين بندها قوانيني مصوب كردند كه براي مثال به هر فرد يا نهاد خيريه، بيش از مبلغي مشخص تعلق نگيرد».
اين عضو شوراي شهر تهران افزود: «اگر اين ضيافت با هزينه شخصي آقاي قاليباف باشد، به ما ارتباطي ندارد؛ اما اگر از بودجه شهرداري هزينه كنند بايد شوراي شهر در جريان قرار بگيرد كه بر‌اساس كدام سرفصل و با چه اعتباري برگزار شده است».
از سوي ديگر دو نفر از نمايندگان مجلس نهم كه براي مجلس دهم نيز انتخاب شده‌اند و هر دو عضو ليست اميد هستند به «شرق» خبر دادند كه به اين ضيافت دعوت شده‌اند؛ اما در آن شركت نخواهند كرد.
تلاش خبرنگار «شرق» براي صحبت با چندين نماينده مجلس نهم دراين‌باره بي‌ثمر بود. مجتبي رحماندوست كه خبر برگزاري اين ضيافت را به «تسنيم» داده بود در پاسخ به خبرنگار «شرق» گفت اكنون در مراسم حضور دارم و به علت سروصداي بسيار، نمي‌توانم دراين‌باره صحبت كنم.
تهرام 1625

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ضيافت شهردار تهران براي نمايندگان مجلس نهم/بفرماييد شام» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X